0
clear
  • Радост недела H541(3)H542(2)H543(3) 14CT 11CT Смета и Печат Дома Декорација Calla се Зголеми Pansy Цвет Крстот Бод колекции
  • -20%
  • -20%
Радост недела H541(3)H542(2)H543(3) 14CT 11CT Смета и Печат Дома Декорација Calla се Зголеми Pansy Цвет Крстот Бод колекции

Радост недела H541(3)H542(2)H543(3) 14CT 11CT Смета и Печат Дома Декорација Calla се Зголеми Pansy Цвет Крстот Бод колекции

DEN 569.76
DEN 290.00

Достапност
Производот е достапен

Но 11 CT е подобро за очи и полесно да се везови.
• Сосема нов крст бод колекции.
• 21-ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.
10) Слики и опис за повикување само, ве молиме во вид преовладува.
2) Ова е DIY колекции, треба да везови себе
3) Не надвор рамка
4) (14 CT) ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод. На пример, 11 CT смета значи постојат 11 ребра во еден инч ткаенина, 14 CT значи постојат 14 мрежи во еден инч ткаенина. Ве молиме љубезно остатокот увери. 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Ние треба време за да се произведе стока, еден по еден да се обезбеди квалитет за вас.
• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Ние сме фабрика, постојат многу нарачки и производи се рачно изработени.
Како да се избере?
Истиот дизајн на големината на 14 CT е помала од 11 CT, на пример, Има 100*100 на мрежите во структурата :
14 CT ткаенина, големината на сликата е about18*18cm
11 CT ткаенина, големината на сликата е about23*23cm
Истата слика, цената на 14 CT е поевтина од 11 CT.
Pls ни даде 5 ѕвезди
1) успехот зависи од вашето задоволство, па вашите повратни информации е многу важна за нас.
Она што е КТ?
КТ значи бројот на мрежи по инч.
9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. Сите фотографии се прикажани за да ви се 100% земаат во вид и за повикување само.
2) Ако не сте задоволни со нашите производи и услуги, pls ни остави позитивен фидбек. Ние и ветуваме на сите производи се качил преку строга тестирање пред превозот.
1) ве Молиме љубезно не дојде со нас.
• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.
5) (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
Нашата служба за корисници е подготвен да ви помогне во секое време.
• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
6) 14 CT смета за производот и 11 CT смета производ се unprinted ткаенина производи
7) 14 CT печат производ и 11 CT печат производ се печатени ткаенини производи
8) моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14-КАРАТНО печатени), печат ткаенина е растворливи во вода, па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
• Добар сјај, не-исчезнува, нема лесно да се пробие и pilling. Pls дозволете можни разлики помеѓу производите и фотографии. Игла Kungfu крстот бод фабрика основана во 2007 година, кој се наоѓа во Liuzhou град, Guangxi провинција, Кина, е професионална крстот бод производителот, интегрирани со дизајнирање, истражување и развој, производство и продажба.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT смета производ, 11CT смета производ, 14CT Печат производ, 11CT Печат производ
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PVC кеса
реден број:
H541(3)/H542(2)/H543(3)
Име:
Calla/Роуз/Pansy
Содржи:
Ткаенина,Конци,Игли,Шема,Инструкции
14CT Големина:
14*31/16*31/15*31 CM
11CT Големина:
18*40/20*39/19*39 CM
боја:
13/11/12 бои
Бода:
1421/1473/1623 Бода
НАЗАД БОД:
186/326/192 Бода
сертификација:
SGS
време на испорака:
7 работни дена

Производи во категоријата

На бакнеж на волци , смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Де

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 45 ×31cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) предност : ние имаме св

Крстот бод комплет, треба шиење со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било к

Вез девојка Модели Смета Крстот Бод Diy 11 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески КрстБод Комплет Везови

Крстот бод комплет, треба шиење со себе5 верзија достапна на : 14ct бела 2 конец , значи 14ct бело платно( НЕ пе

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3

Романтична Приказна, Момче и Девојка Имаат Забава Игра Шема Везана Крстот Бод Поставите Везови КрстКро

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаСлатка спомени182 * 142бела70%27 боја околуИзбор на Египетск

• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Сосема нов крст бод колекции.Она што е КТ?КТ

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Крстот бод комплет, треба шиење со себе7 верзии се достапни : available : 18ct (16ct, 25ct, 28ct, 32ct) 2 стои тема unprinted плат

Роуз во Портата и Двор Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески КрстБод Комплет Везо

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаДекорација210 * 98бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, АзбукаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 240 X141 бодаБои

Крстот бод комплет, треба шиење со себеПлатно големина : 47 X38 CMпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме к

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,14 CT, Сидро PCE0504 Две чорапи на Божиќ мачкаБЕСПЛАТЕН превозо

6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела Вишок Година По Година, за Крстот Бод Колекции DIY Handmade Pain

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијапрослават160*160бела60%14color околуизбор на египетскиот премиу

1930330101535649 Нови и Топли парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеРадост нед

Please wait...