0
clear
  • Радост недела H302 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декорација Цветаат Цвет Во Кошница Везови Крстот Бод
  • -20%
  • -20%
Радост недела H302 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декорација Цветаат Цвет Во Кошница Везови Крстот Бод

Радост недела H302 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декорација Цветаат Цвет Во Кошница Везови Крстот Бод

DEN 851.04
DEN 434.00

Достапност
Производот е достапен

14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.
• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.
Нашата служба за корисници е подготвен да ви помогне во секое време.
• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
2) Ова е DIY колекции, треба да везови себе
3) Не надвор рамка
4) (14 CT) ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод. Со насоките на "Чесност прво, Клиент основно", ние ќе континуирано подобрување на нашите производи " квалитет со нашите високо сеопфатна квалитет и искуство. Ние треба време за да се произведе стока, еден по еден да се обезбеди квалитет за вас.
• Ние нудиме 30% -300% екстра теми за секој производ. Но 11 CT е подобро за очи и полесно да се везови.
2) Ако не сте задоволни со нашите производи и услуги, pls ни остави позитивен фидбек.
• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .
Она што е КТ?
КТ значи бројот на мрежи по инч.
9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. Ние сме фабрика, постојат многу нарачки и производи се рачно изработени.
Игла Kungfu крстот бод фабрика основана во 2007 година, кој се наоѓа во Liuzhou град, Guangxi провинција, Кина, е професионална крстот бод производителот, интегрирани со дизајнирање, истражување и развој, производство и продажба. Сите фотографии се прикажани за да ви се 100% земаат во вид и за повикување само.
• Добар сјај, не-исчезнува, нема лесно да се пробие и pilling. На пример, 11 CT смета значи постојат 11 ребра во еден инч ткаенина, 14 CT значи постојат 14 мрежи во еден инч ткаенина. 1) ве Молиме љубезно не дојде со нас.
10) Слики и опис за повикување само, ве молиме во вид преовладува.
Pls ни даде 5 ѕвезди
1) успехот зависи од вашето задоволство, па вашите повратни информации е многу важна за нас.
5) (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
6) 14 CT смета за производот и 11 CT смета производ се unprinted ткаенина производи
7) 14 CT печат производ и 11 CT печат производ се печатени ткаенини производи
8) моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14-КАРАТНО печатени), печат ткаенина е растворливи во вода, па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
• 21-ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.
• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Како да се избере?
Истиот дизајн на големината на 14 CT е помала од 11 CT, на пример, Има 100*100 на мрежите во структурата :
14 CT ткаенина, големината на сликата е about18*18cm
11 CT ткаенина, големината на сликата е about23*23cm
Истата слика, цената на 14 CT е поевтина од 11 CT.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT смета производ, 11CT смета производ, 14CT Печат производ, 11CT Печат производ
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Стил:
Европски и Американски Стил
Бренд Име:
Радост Недела
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PVC кеса
реден број:
H302
Име:
Цветаат Цвет Во Кошница
Содржи:
Ткаенина,Конци,Игли,Шема,Инструкции
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 14CT:
37*34cm
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 11CT:
47*43CM
боја:
62colors
Бода:
14653Stitches
НАЗАД БОД:
0Stitches
сертификација:
SGS
време на испорака:
7 работни дена

Производи во категоријата

1598346309420134 Топло Препорачувам парче Опис : Големина(W*H) : 40cm*49 cm ( 14 CT ) , 51cm*62cm ( 11 КТ ) на Теми Бо

Ме следат Модели Смета Крстот Бод 11 14 CT Крстот Бод Поставува трговија на Големо Кинески Крстбод Колекци

Ирскиот ги поставува стандардите Куче 11 CT Отпечатена На Платно Слики DMC Крстот Бод Ткаенина Везана Коле

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаКинески класичната градина145 * 127бела90%69 боја околуИзбо

Крстот бод комплет, треба шиење со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било к

9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а пото

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијапрослават160*160бела60%14color околуизбор на египетскиот премиу

6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела Вишок Година По Година, за Крстот Бод Колекции DIY Handmade Pain

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаСлатка спомени182 * 142бела70%27 боја околуИзбор на Египетск

Крстот бод комплет, треба шиење со себе5 верзија достапна на : 14ct бела 2 конец , значи 14ct бело платно( НЕ пе

• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Сосема нов крст бод колекции.Она што е КТ?КТ

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаДекорација210 * 98бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот

Крстот бод комплет, треба шиење со себе7 верзии се достапни : available : 18ct (16ct, 25ct, 28ct, 32ct) 2 стои тема unprinted плат

На бакнеж на волци , смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Де

Радост недела Маче и волна DMC Смета Кинески крстот бод шема колекции занаетчиски направи вез со табелат

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Пролет Љубов ДрвоБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 122

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT,MD122 самовилаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 198 X230 бо

Романтична Приказна Везана DIY DMC Крстот Бод Поставени од страна на Стартер Почетници Животинско сино пе

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Роуз во Портата и Двор Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески КрстБод Комплет Везо

Please wait...