0
clear
  • Висок квалитет на Заварување Железо Жица Ролна 50g ФЛУКС 1.8% Калај Олово Линија Колофон Core Флукс Лемење Лемење трговија на Големо
  • -20%
  • -20%
Висок квалитет на Заварување Железо Жица Ролна 50g ФЛУКС 1.8% Калај Олово Линија Колофон Core Флукс Лемење Лемење трговија на Големо

Висок квалитет на Заварување Железо Жица Ролна 50g ФЛУКС 1.8% Калај Олово Линија Колофон Core Флукс Лемење Лемење трговија на

DEN 237.12
DEN 178.00

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики :
Помалку остатоци, светла точка, сигурен.
Лемење перформанси е добро.
За време лемење spatter помалку, пушат помалку, мирис се чувствува опуштено.
Корозивни мали.
Лесно да се носат и тоа е сигурно електронска ентузијасти од суштинско значење gadget.
Спецификации :
Име : 63/37 колофон core лемење
Флукс : 1.8%
Боја : сребрена
Точка на топење : 361°F/183°C
Нето Тежина : 50g/3.5 оз
Пакетот Вклучува :
1 x Ролна на 63/37 Лемење на жица

Кон својствата

Дијаметар:
0.2 мм, 0,3 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm, 1.2 mm
Флукс Содржина:
1.8%
Точка На Топење:
361F/183C
Бренд Име:
OSSIEAO
Материјал:
Калај

Производи во категоријата

BI0002687 W1000Спецификација : Бренд новиМатеријал : калајБоја : како на сликата покажува63 / 37 колофон core лемење

Electrolytic чиста калај, wettability, добра флуидност, лесно да сеСветла точка, целосна, не заварување и други неса

Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без доплата, или да понуди наплата отка

Попаметни Шопинг, Подобар Живот! Напомена :  1.Ние не сноси никаква добивка ,V А Т давачки или оддалечена о

Нови 50g 63 / 37 Калај парична Казна Челичното Јадро 0.5 mm 2% Флукс Ролна Заварување Линија Лемење на Жица за Ел

Ве молиме изберете го соодветниот пакетЗа производи : 1.Ќе го добиете она што го плаќаат.Ние ќе се обиде д

Почитувани купувачот, Добредојдовте на продавница за шопинг!Ако ви треба други спецификации и имате би

*Електроника Лемење на Жица Ø1,0 mm 100g Лемење на ЖицаБренд нови лемење, 100g, Ø1,0 mm Добро solderability, изолација от

99 Сертификати.03 mm по страна2) Машина за Лемење : 0.95%, мазна, брилијантен, чистење.00 mmОбложено Дебелина : 1) Р

Почитувани купувачот, Добредојдовте во продавница шопинг!Ако ви треба други спецификации и имате било

1 buc 900g 0.8 mm 4 # Лемење на жица Лемење, Заварување 35%Калај 65%ДоведеИме На ПроизводЖица Кол.Тежина(кг)Едб Содр

1 buc 900g 2.0 mm 8 # Лемење на жица Лемење, Заварување 15%Калај 85%ДоведеИме На ПроизводЖица Кол.Тежина(кг)Едб Содр

ER5356 SAL5356 алуминиум заварување прачка / жица за заварувањеДимензија : 1.0 mm(жици)Карактеристичен хемиски с

Карактеристики : Калајсодржи компоненти на високо, полн влошки Флукс содржи ниска точка на топење се то

Please wait...