0
clear
  • Cawanerl За Тојота Solara 2007-2008 H11 100W Автомобил Светло за Магла Видливоста Дење Работи Светлина светилки drl Халоген Светилка 12V Висока Моќност 2 Парчиња
  • -20%
  • -20%
Cawanerl За Тојота Solara 2007-2008 H11 100W Автомобил Светло за Магла Видливоста Дење Работи Светлина светилки drl Халоген Светилка 12V Висока Моќност 2 Парчиња

Cawanerl За Тојота Solara 2007-2008 H11 100W Автомобил Светло за Магла Видливоста Дење Работи Светлина светилки drl Халоген Светилка

DEN 2101.92
DEN 1072.00

Достапност
Производот е достапен

-На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите низок квалитет слабо светилки,обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас. - Магла светлина само одговара на следните автомобил модел : За Тојота Solara 2007-2008

Кон својствата

Бренд Име:
cawanerl
Објектот Тежина:
0.61kg
Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
Напон:
12V
Име На Модел:
812200D041, 812100D041, 812100D040, 812200D040, 812100D042, 812200D042
Solara-Година:
2007,2008
Тојота Модел:
Solara
Тип На Објект:
Правец На Ветер
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
моќност:
100W
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
4300K
боја:
топло бела
Услуга Живот:
5000 часа
оем дел броеви:
81210-0D042, 81220-0D042, 88975661, 88975662, 8122006070, 8121006070,
Тип На Сијалица:
H11
Други ОЕМ Дел Броеви:
81220-06070, 81210-06070, 81220-0D041, 81210-0D041, 81210-0D040
Автомобил модел:
За Тојота Solara 2007-2008

Производи во категоријата

Висок Квалитет На Автомобил Магла Светло За Магла СветилкаЗа "ФОЛКСВАГЕН" Голф 6 MK6 20092013За "ФОЛКСВАГЕН" Г

Ние го прават нашите најдобри за вредноста на секој клиент 5ѕвезда позитивни e Bay искуство работејќи нап

Опис : Супер светло висока моќност LED светилки долготрајни & ниска потрошувачка на енергија Лесно да го и

Плаќање Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT 3 : ве Молиме контактирајте со нас ако не го примите производи в

Висок Квалитет На Автомобил Магла Светло За Магла СветилкаОдговара За "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan 20122015Информации

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Ние сме добредојдении среќен ако имате било какви прашања, проблеми или предлози Ние не сме одговорни з

Спецификации1 Светилка Тип : LED2 Напон : 12 V3 Авто Назад светлина4 Може да се користи во TOYOTA Highlander5...

И ве молиме да ни даде 3 работни дена за проверка на undelivered пакет и причина Други Политики 1 : Ние не сме од

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Ве молиме контактирајте ме Примачот Име И Презиме : 2.Вашиот Најдобар Избор на Авто Додатоци ~~~~~Е корола l

На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите ни

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Висок Квалитет Пред Халоген Магла Светлина Со СветилкиЗа "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 20062011Информации за производ

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Како на купувачот, тоа е вашата должност да го плати данокот, кога ќе се направи нарачка од странство.* За

На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите ни

Спецификации1 Тип : Страна Огледало2.Напон : DC 12 V3.Авто Затемнување Rearview Огледало4.Може да се користи во Land

Производ детални сликиОпис На Производот : 1.Стил : LED задни Светла.2.Боја на домување : Црвена.3.Пакет се Вк

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Please wait...