0
clear
  • Радост недела H284 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декор Елеганција Цвет Со Мирис Везови Крстот Бод
  • -20%
  • -20%
Радост недела H284 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декор Елеганција Цвет Со Мирис Везови Крстот Бод

Радост недела H284 Бесплатен Превозот 14CT 11CT Печат и Смета Дома Декор Елеганција Цвет Со Мирис Везови Крстот Бод

DEN 1054.08
DEN 538.00

Достапност
Производот е достапен


9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
5) (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод. Сите фотографии се прикажани за да ви се 100% земаат во вид и за повикување само.
• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .
• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.
• Добар сјај, не-исчезнува, нема лесно да се пробие и pilling. На пример, 11 CT смета значи постојат 11 ребра во еден инч ткаенина, 14 CT значи постојат 14 мрежи во еден инч ткаенина.
Нашата служба за корисници е подготвен да ви помогне во секое време.
2) Ако не сте задоволни со нашите производи и услуги, pls ни остави позитивен фидбек.
10) Слики и опис за повикување само, ве молиме во вид преовладува.
• 21-ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.
6) 14 CT смета за производот и 11 CT смета производ се unprinted ткаенина производи
7) 14 CT печат производ и 11 CT печат производ се печатени ткаенини производи
8) моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14-КАРАТНО печатени), печат ткаенина е растворливи во вода, па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
• Сосема нов крст бод колекции. Со насоките на "Чесност прво, Клиент основно", ние ќе континуирано подобрување на нашите производи " квалитет со нашите високо сеопфатна квалитет и искуство. 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.
• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Како да се избере?
Истиот дизајн на големината на 14 CT е помала од 11 CT, на пример, Има 100*100 на мрежите во структурата :
14 CT ткаенина, големината на сликата е about18*18cm
11 CT ткаенина, големината на сликата е about23*23cm
Истата слика, цената на 14 CT е поевтина од 11 CT.
• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.
3) Pls контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации, ние ќе работиме со вас за решавање на било какви проблеми. Ние и ветуваме на сите производи се качил преку строга тестирање пред превозот.
Pls ни даде 5 ѕвезди
1) успехот зависи од вашето задоволство, па вашите повратни информации е многу важна за нас. Со цел да се создаде пријатен шопинг искуство за вас, ние сме посветени на обезбедување на врвен квалитет и одлична услуга во секое време.
Она што е КТ?
КТ значи бројот на мрежи по инч. Ние треба време за да се произведе стока, еден по еден да се обезбеди квалитет за вас.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT смета производ, 11CT смета производ, 14CT Печат производ, 11CT Печат производ
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Стил:
Класичен
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PVC кеса
реден број:
H284
Име:
Елеганција Цвет Со Мирис
Содржи:
Ткаенина,Конци,Игли,Шема,Инструкции
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 14CT:
53*36CM
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 11CT:
67*45см
боја:
51colors
Бода:
19505Stitches
НАЗАД БОД:
0Stitches
сертификација:
SGS
време на испорака:
7 работни дена

Производи во категоријата

На Индискиот Убавина Модели Смета Крстот Бод DIY 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Кинески КрстБод Колекции Ве

Крстот бод комплет, треба шиење со себеПлатно големина : 47 X38 CMпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме к

На бакнеж на волци , смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Де

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијапрослават160*160бела60%14color околуизбор на египетскиот премиу

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Пролет Љубов ДрвоБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 122

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаКинески класичната градина145 * 127бела90%69 боја околуИзбо

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT,MD122 самовилаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 198 X230 бо

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаСлатка спомени182 * 142бела70%27 боја околуИзбор на Египетск

Крстот бод комплет, треба шиење со себе5 верзија достапна на : 14ct бела 2 конец , значи 14ct бело платно( НЕ пе

Крстот бод комплет, треба шиење со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било к

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Ме следат Модели Смета Крстот Бод 11 14 CT Крстот Бод Поставува трговија на Големо Кинески Крстбод Колекци

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаТорта и кафе100*117бела70%23color околуизбор на египетскиот прем

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Романтична Приказна Везана DIY DMC Крстот Бод Поставени од страна на Стартер Почетници Животинско сино пе

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

1930330101535649 Нови и Топли парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеРадост нед

Ирскиот ги поставува стандардите Куче 11 CT Отпечатена На Платно Слики DMC Крстот Бод Ткаенина Везана Коле

1598346309420134 Топло Препорачувам парче Опис : Големина(W*H) : 40cm*49 cm ( 14 CT ) , 51cm*62cm ( 11 КТ ) на Теми Бо

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Please wait...