0
clear
  • торба KG тонер прашок рефил кит за OKI B401 B401D B401DN MB441 MB451 MB451W MB451dnw MB451dn 44992401 44992402 44992405 44574701
  • -20%
  • -20%
торба KG тонер прашок рефил кит за OKI B401 B401D B401DN MB441 MB451 MB451W MB451dnw MB451dn 44992401 44992402 44992405 44574701

торба KG тонер прашок рефил кит за OKI B401 B401D B401DN MB441 MB451 MB451W MB451dnw MB451dn 44992401 44992402 44992405 44574701

DEN 658.56

Достапност
Производот е достапен

фото е за референца
7.5 к Гаранција : понуда 1 : 1replacement Неисправни : Помалку од 0.1% Paymentterms : T/T,Western Union Пакување : Статични bagor зависи од вашето барање
Модел Кертриџ БР.Дури и granule, добра флуидност, високата стапка на трансфер
2. ПАКУВАЊЕ : Б.кертриџ : нов тонер прашоци за OKIdata 44992401/44992402/ 44992405/
44574701 во прав
3.Живописни бои, јасна слика, одличен печатење со ефект; Позадина палета на 15 брендови, 2000 стил стоки Температура (-20°C/-4°F до 40°C/104°F) Пакет
A : Шише(тежина : 70g/Шише, Според ОЕМ стандард или на барање на клиент)
Б : Алуминиумска фолија торба (1/5/10 KGs за една кеса)
Неутрален Пакување :
1)Пластична кеса за тонер прав(рефус пакување-10kg по торба и 2bags секој картон)
2)Алуминиумска фолија торба и шише за тонер прав во различна големина
Во врска со шишиња,ние можеме да дизајнираме според условот на купувачи,како што се обликот и бојата.5 ѕвезда
2.
торба KG тонер прашок рефил кит
за OKI B401 B401 D B401 DN MB441 MB451 MB451 W MB451dnw MB451dn 44992401 44992402 44992405 44574701
1. Сертификација ISO9001 : 2008, SGS,MSDS,ISO14001 Гаранција од Две години Granule diamerter 7-10µm Црна Густина 1.Ние гарантираме за добар квалитет, и се согласувам 1 : 1 го замени за неисправни стоки тестирање Преку строга тест и КК пред породувањето; Тонер Користи/Page (g/page) 0.04 g @5% содржина на Вода Слика густина (Blackness) >1. Тип Боја Страница принос Верзија Погодна принтери NC-OB401 44992401 44992401 тонер чип моно/ЦРНА LA/NA за OKI B401 Пакување Етикета Количина анти-статички торба NC-O Основни информации
Fuser Цврстина ≥90% Квалитет
1.Испорака со тестирање страница.Skype : sherryhuang000001
8.НДК wechat/whatsapp/мобилен : 0086-13576261899
6.боја : Црна прашоци за laserjet печатач компатибилен нови тонер кертриџ
5.Како да се цел од страна на ЗАЧУВАМ од нашата онлајн продавница со aliexpress или на alibaba :
2.4) печатење перформанси
1.принос : Б.-1000 Grams/торба или фолија торба (neautral пакување )
Информации за производот
Toner Cartridge Код : за OKIdata 44992401/44992402/ 44992405/ 44574701 Боја : Црна Функција : Нови Компатибилни Usefor печатач модел : ЗА OKI B401 /за OKI B401 D /за OKI B401 DN /за OKI MB441 /за OKI MB451 /за OKI MB451 W ДЕСКТОП МОНО ПРИНТЕРИ /за OKI LED B401dn/за OKI LED B401d/за OKI LED Печатач B401dn/за OKI LED Печатач B401d /MB451dnw/MB451dn Page Yield : Б.50 Спојување >95% Брак во прав го оценувате Страница принос 25-30/грам Валкани го оценувате Ниво >4
Производ слика за Да го промените чип и рефил прав како подолу :
Прав Пакување
Печатење Тестирање PK
За НДК
Контактирајте со НДК
НДК Сертификати ISO9001 Сертификат
ISO14001 Сертификат
НДК фер/exhibition/експо Сертификати за 2012 година бизнис-информира во Русија и
2012 ја дополните-Исток ЕКСПО во Индонезија :
НДК Регистрација Сертификати со Кинеските обичаи и владата за извоз право и извоз претпријатие број за идентификација :
НДК општите даноци registrationi за сертификација на насловната страница и на задната страна :
НДК ДАНОК registrationi за сертификација на :
НДК organation код certificatoin од страна на Кинеската влада :
НДК Бизнис Лиценца :
НДК Линија за Производство
НДК Магацин
Објективна слика
По се изложба фер имаме присуствуваа :
Како да се цел
Како да нарачате :
1.

Кон својствата

Тип:
тонер во прав
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
Ласерски Печатач
Компатибилен Бренд:
OKI
Обоени:
No
Број На Модел На:
за OKIdata B401/B401D/B401DN/MB441/MB451/MB451W/MB451dnw/MB451dn
Бренд Име:
INTERFIT
тип на производ за печатач/копир/MFP:
Одделение А тонер прашок компатибилен тонер прав,рефил тонер во прав
функција за печатење/Копир/MFP:
торба KG тонер прашок рефил кит за OKI B401 B401D B401DN MB441
бои/боја:
Црно во прав за ласерски печатач компатибилен нови тонер кертриџ
Страница принос/Page Капацитет по грама:
Б.К.-1500/2500 страници (25-30pages/грам) од 5% покриеност го оценувате
Печатач/Копир/MFP compatiblity Модел:
за OKIdata B401/B401D/B401DN/MB441/MB451/MB451W/MB451dnw/MB451dn
печатач/копир/MFP поврзани со индустријата:
MB451 MB451W MB451dnw MB451dn 44992401 44992402 44992405 44574701
тонер оптоварување и НДК пакување:
Б.К.-1000Grams/торба или фолија торба (neautral пакување )
НДК Сертификација:
ISO9001/ISO14001/UKAS/CNAS/MSDS/CO/CE/SGS/CQC
печатач/Копир/MFP/Photocopier модел:
за OKIdata B401/B401D/B401DN/MB441/MB451/MB451W/MB451dnw/MB451dn
тонер кертриџ модел /ОЕМ тонер код 1:
за OKIdata 44992401/44992402/ 44992405/ 44574701

Производи во категоријата

започнетекрајотТОНЕР ПРАВ МОДЕЛ : S104ТОНЕР КЕРТРИЏ За Samsung МОДЕЛ : MLTD103 L MLTD103 L MLTD104 S MLTD105 L MLTD108 ML1610 ML2010SCX4521 ML

започнетекрајотвисок квалитет на широко универзална црна ласерски тонери прав за Брат спакувани ХЛ1110 1

започнетекрајотласерски тонери прав за Canon Image Runner C 3380 2880 IRC 3380 2880 2880i 3380i 1kg / торба / боја модел тонеркасет

започнетекрајот компатибилен црн тонер прашок за Брат TN 350 2025 2050 ГОДИНА ХЛ 2030 2040 2045 2070 2080 1450 1kg / торбаТОНЕ

Модел Бр : Универзална Ласерски Тонери Прав За SamsungКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДР

започнетекрајотвисок квалитет на црна ласерски тонери прав за Брат TN420 TN450 TN 420 450 TN420 TN450 ХЛ2240 1kg / торба фа

Модел Бр : Ласер во Боја Тонер Прашок За OKIКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТО

Модел Бр : Универзална Ласерски Тонери Прав За SamsungКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДР

Модел Бр : Ласер во Боја Тонер Прашок За DELLКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / Т

Модел Бр : Универзална Ласерски Тонери Прав За SamsungКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДР

започнетекрај за употреба во боја пакување брутотежинаg / кеса димензии / pc За Ricoh Aficio ПРАТЕНИК 3500 / 4000 B / 40

започнетекрајотвисок квалитет на боја копир тонер прашок за Ricoh MPC2800 MPC3300 РЕК " 2800 3300 ПРАТЕНИК C2800 C3300 1kg / т

премиум боја копир тонер прашок за KYOCERA TK 5162 5163 5164 TK5144 TK5160 TK5161 TK5162 TK5163 TK5164 KCMY 1kg / торба / бојамодел закертр

Ако не примите објект.По купување, ве молиме да обрнете во 48 часа Ако треба да се промени адресата...

Модел Бр : Универзална Ласерски Тонери Прав За SamsungКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДР

страница : Б.Испорака со тестирање страница печатач : тонер кертриџ во прав за Коника Minolta Bizhub C451 / C550 / C650 /

започнетекрајотвисок квалитет на боја копир тонер прашок за Ricoh MPC2800 MPC3300 РЕК " 2800 3300 ПРАТЕНИК C2800 C3300 1kg / т

Skype : sherryhuang0000018.5 К 4 K Y A0 V306 H 2 Сертификација ISO9001 : 2008, SGS,MSDS,ISO14001 Гаранција од Две години Granule diamerter 710µm Црна

започнетекрајот премиум боја копир ласерски тонери прав за Коника Minolta C 4600 4650 4690 5500 5550 5650 5750 Bizhub C 20 20 P 1kg /

Модел Бр : Ласерски Тонери Прав За SamsungКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 0.045 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТОРБ

AR235 AR275 ARM236 ARM237 ARM275 ARM276 ARM277 Рефил тонер прашок за Остри AR270 AR 235 275 РАКА 236 237 276 277 масовно на тонерЗа Бренд : О

Модел Бр : универзална ласерски тонери прав За HP За CanonКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР С

Модел Бр : Ласер Во Боја Тонер Прашок За XeroxКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 1.05 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / Т

Please wait...