0
clear
  • Прозорецот пејзажи 5D DIY везови Дијамант Сликарство целосна 3D Крстот Бод колекции Мозаик слики ѕид налепница свадба декорација
  • -20%
  • -20%
Прозорецот пејзажи 5D DIY везови Дијамант Сликарство целосна 3D Крстот Бод колекции Мозаик слики ѕид налепница свадба декорација

Прозорецот пејзажи 5D DIY везови Дијамант Сликарство целосна 3D Крстот Бод колекции Мозаик слики ѕид налепница свадба декорација

DEN 348.96
DEN 244.00

Достапност
Производот е достапен


П : Е овој производ полна со дијаманти?
A : да почитувани,целата слика на плоштадот смола вежба .
■DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
П : Како можам да го испратам мојот сопствени слики за вас?
A : почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "Испратите слика" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
■DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
DIY Дијамант сликарство производството чекори
◆1. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна.
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики. Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи.
За да се создаде слика, вие не треба да се биде уметник! Само изберете го поставите на нашиот производ и да се создаде тоа! Изработка на дијаманти сликарство ви помага да го намалите стресот, развивање на активна размислување, па затоа е препорачливо да се вклучи и создавање на ремек-дела и вашите деца! Ова е многу возбудлив и интересен процесот
Ако се прашувате како да го направите тоа, можете да прочитате повеќе детали и знаат како да ја завршат дијамант слика од себе си.
■DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
■ DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата
■DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
П : Колку време ќе можете да го испратите производи?
A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката во рок од 5 дена по вашата исплата.Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно.

Кон својствата

Големина:
20cmx25cm, 25cmx30cm, 30cmx40cm, 40cmx50cm, 45cmx60cm, 50cmx65cm, 55cmx75cm, 60cmx80cm, 70cmx90cm, 80cmx100cm
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Сценско
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата

Производи во категоријата

Ние обично го пополните долниот декларираната цена да ви помогне да се избегне тарифа И ние ќе ви одгово

Дијамант Сликарство Крстот Бод Дијамант Везени 5 D Diy Цртан филм Дијамант Мозаик Слика Дијамант Божиќ Де

се Најде соодветствува дијаманти користејќи checkлиста извезена од страна на платно Лифт дијаманти со ве

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Пад На ПревозотИмаме Најдобар Ква

Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу доб

За Фото ОбичајТоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување

Ние ќе го реши проблемот.Производ Спецификите и Фото ШоуВнимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рам

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ZOOYA Дијамант E mbroideryБоја Количина : 3045 Бои Употреба : Почетн

Вез,Дијамант мозаик,DIY 5 D Дијамант слика,3 D Дијамант Везови Дедо Мраз & подарок Модел Кристал Крстот Бод AS

DIY дијамант сликарство карактеристика1 На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали

кафе дијамант вез,слика со камен,шиење и занает,дијамант слика за деца Драги пријатели, ви благодариме з

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот

Мозаикот сликарство не HD слика.5 mm (како што се на Пиксели од сликата)."П : Дали дијамант вежба платно завр

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти Време на испорака :

Ние секогаш проверете автомобил efully пред испраќање на стоката, сепак производи може да добијат оштетув

5d Рубикова Коцка Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Accesorios Maquina Де Coser Бесплатен Превозот Дијамант Везови

(Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисп

добредојдовте нашата продавницаНАШИОТ сите производи се фабрички директна продажбаИзберете шаблон Ти

За ЕфектотПоголем големина, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм Ако сликата е комплексен, ма

(пребарување "costom" во мојата продавница)П : Како можам да го испратам мојот сопствени фотографии за вас?A :

Откако ќе имаат потреба или проблем,ве молиме контактирајте со нас веднаш.Совети : ве Молиме проверете в

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ангел е ракаДијамант тип : 2,5 mm Плоштадот ДијамантУпотреб

Ви благодариме за вашата поддршка и сите!услугаВи благодариме многу за да изберете ние,Ние секогаш се о

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.И ако сеушт

Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати ние ќе ви испратиме

Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство ."П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Дра

Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво

Ве МОЛИМЕ НЕ ни остави 1,2,3,4 ѕвездите, бидејќи тие се еднакви на негативен фидбек.Дали треба да се плати з

Please wait...