0
clear
  • RIJILEI 12 компјутери/многу 24*8*8мм*5T Дијамант Првенство Тркала Конкретни Мелење Диск за Ниво Нерамна Површина Метал Дијамант Полирање Подлога U70
  • -20%
  • -20%
RIJILEI 12 компјутери/многу 24*8*8мм*5T Дијамант Првенство Тркала Конкретни Мелење Диск за Ниво Нерамна Површина Метал Дијамант Полирање Подлога U70

RIJILEI 12 компјутери/многу 24*8*8мм*5T Дијамант Првенство Тркала Конкретни Мелење Диск за Ниво Нерамна Површина Метал Дијамант

DEN 15633.60

Достапност
Производот е достапен


Апликација за сите видови на сообраќај и terrazzo подови , фино брусење подготовка на подот или стари реновирање на подот пред полирање.
Жито : Крупни, медиум, парична казна ( жито : 16#, 24#, 36#, 46#, 60#, 80#, 120#, 180#, 230#, 270# ) Метал обврзници дијаманти имаат висока сила, одлична отпорност на абење, и низок коефициент на триење. Метал обврзници дијаманти висока мелење ефикасност и ниска мелење сила генерира помалку топлина во процес на мелење. Ова може да се намали или избегне изгореници и пукнатини на површината на работа парче, како и намалување на опрема носат и потрошувачка на енергија. Висока отпорност на абење може да доведе до добар мелење квалитет и висока мелење прецизност. Метал обврзници дијаманти долг животен век и долго облекување период во голема мера може да се зголеми ефикасноста на работата, како и подобрување на работникот' работната средина додека се намалува на производот труд интензитет.
Трговија на големо : 12 парчиња/многу ( Известување треба секој ронки 12 парчиња/многу,не може да се меша ронки! )
Модел БР. : U70 Универзална Дијамант Мелење Диск со 5 Pin
Материјал : Дијамант + Метал во прав
Дијаметар : 80 мм
Сегмент Големини : 24*8*8*5 T (mm)
Ронки : Крупни, Медиум, парична Казна ( жито : 16#, 24#, 36#, 46#, 60#, 80#, 120#, 180#, 230#, 270# )
Стандард : Меѓународниот Стандард
Се користи : се Користат за Бетонски и Terrazzo Кат Мелење
Предности : 1) Висок квалитет за долг живот 2) Отстрани тенок слој материјали со леснотија
3) Дизајнирани да работат агресивно 4) Мазна и на ниво на високи места
1, Ако сте заинтересирани во сите предмети, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате .Благодарам многу!
2, Можете да ни даде порака, или e-mail, ако ние не сме на on-line. Ние ќе реприза за вас во најкраток можен рок.
3, Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации,espesially bettween CRT екранот и LCD екранот.
4.Ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
5, Доколку купите повеќе објекти од нас. Ние може да ги поддржат во комбинација на превозот и испорака полнење попуст.
1, што Не Надминува 2 КГ, можете да изберете да превозот од Кина пост Воздух Mail или e Packet
2, ве Молиме waitting за тоа трпеливо. Можеби превозот време ќе биде малку подолг.
3, Ако над 2 КГ, ве молиме изберете ЕМС,DHL,UPS-от или Fedex и др.

Кон својствата

боја:
Ронки 16, Чакал 24, Чакал 36, Чакал 46, Чакал 60, Чакал 80, Чакал 120, Чакал 180, Чакал 230, Чакал 270
Номинална Напон:
220
Диск(Тркала) Тип:
Мелење Диск
Номинална Влезна Моќност:
710
Не-Оптоварување Брзина:
13000
Број На Модел На:
U70
Тип:
Други
Димензии:
24*8*8*5T(mm)
Бренд Име:
RIJILEI
Извор На Енергија:
Електрична енергија
Променлива Брзина:
No
Тежина:
0.55KG/piece
is_customized:
Yes
Употреба:
Реновирање На Тимот
Фреквенција:
50
Диск Дијаметар:
24mm
Тип:
Мелење Диск
Материјал:
Дијамант + Метал во прав
Дијаметар:
80mm
Големина:
24*8*8mm with 5 segment
Име:
Дијамант Мелење Диск
машина:
Се користат за Првично/Master Брусилки
Ронки:
16#,24#,36#,46#,60#,80#,120#,180#,230#,270#
Карактеристики:
Висок квалитет за долг живот
Примена:
За мелење Конкретни и Terrazzo Кат
превозот:
Бесплатен превозот

Производи во категоријата

Нашата визија е да им помогне на повеќе клиенти за да знам повеќе за Кинески производи и Кина...

По добивањето на пратката Но, важи времето од express е 60days.Ве молиме да ни даде добра повратна информација..

Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата email и ние ќе ви одговори в

Colloid Мелница Мелница од Нерѓосувачки Челик, Храна Мелница,Pulverization, Emulsification, Хомогенизација JMW120Descriptioins : О

Тежина (NW) : 0.55 кг Пакет тежина (GW) : 0 Ако притисок е премногу висок, иако може да се направи за да се подобр

Индустриски агол мелница агол мелница полирање машина за мелење мелница машина моќ алаткафотографијат

100mm Cordless Агол Мелница 18 V2 парчиња 18 V / 4.0 Ах БатеријатаНевчитување : 01000rpmДиск дијаметар : 100mmВнатрешен Диј

Опис На Производот : Број на модел : МАГ121 NТип : 120°Умре Воздух МелницаМесто на Потекло : Жеџијанг во Кина (

Нова Жешка 7.5 KW ZKS7 Пневматски Вакуум Фидер Ротирачки Таблета Притискање МатеријалХранење Машина 380 V 0.6 MP

Телескопски Електричен напон 220 V Животната средина Правосмукалка Лесни Песок Ѕид Машина за Мелење Мелн

Универзална батеријатаСамо треба еден вид на батеријата ,а потоа сите подолу машини ќе бидат функциона

Карактеристики : 100% квалитет и сосема нов Може да Процесот на различни метални и неметални, обработка цв

вода on / off вентил со брз се поврзете Нишка се достапни според нашите клиенти го бараат И тоа би можело да

5542775554592783 Купи подолу предмети заедно и ние брод во исто време. парче парче парче парче парче парче парче

§ Не ја менувате или отстранувате пневматски алатки без дозвола или согласност на производителот Детал

да 18 : 00часот Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да испратите вашата порака и ние

Машини за Директно Нож Острилка Клупата РабМелење Машина Директно на Ножот Дрво Мелница 220 V 0.56 KWDescritpion :

Модел БР : MX49Дијаметар : 74mmДупка : 20 mmДебелина : 10мм,15mm,20mm,25мм,30мм,35mm,40mmMesh : # 46Изглед : Директно типУпотреба

Тоа може да користат различни прстиња за да го направите мелење како што се индустријата за нафта камен,

Електрични мелење / 906 Спецификација на Производот Номинална влезна моќност : 240 W способност : На cartridge6mm

Ви благодариме за вниманието Ако имате било какви проблеми pls cantact нас Ако сте го купиле во несоодветна с

J1 BFF023 800w Заварување Заеднички Beveller 220v / 50hzако треба да се купи машина ве молиме да го отворите линкот под

S31 Батеријата место заварувач игла мелење машина мини електрични мелење игла место заварување игла зав

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Vis

Над причина за тоа е причината зошто нашата цена е малку висока Приемот на стоката инсталација метод : п

Модел БР : MX40Дијаметар : 140mmДупка : 30 mmДебелина : 45 mmMesh : 46Изглед : 16 сегменти sprialУпотреба : Суво / ВлажноПак

Please wait...