0
clear
  • бесплатен превозот дигитален тајмер 220V дигитални вклучите тајмерот din железнички тајмер со 10 пати за вклучување/исклучување на ден времето поставено асортиман 1min-
  • -20%
  • -20%
бесплатен превозот дигитален тајмер 220V дигитални вклучите тајмерот din железнички тајмер со 10 пати за вклучување/исклучување на ден времето поставено асортиман 1min-

бесплатен превозот дигитален тајмер 220V дигитални вклучите тајмерот din железнички тајмер со 10 пати за вклучување/исклучување

DEN 1065.60
DEN 543.00

Достапност
Производот е достапен


Профил на компанијата
шенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.
Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба
.
По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.
Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итн
Примена :
Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.
Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,
и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : дали сте производител или трговец?
Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години
2 : W шапка 's предност на вашата компанија' s производи :
правилно извршување-цена сооднос ( На споредба на сеопфатна перформанси и цена )
3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?
Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.
4 : Како за долговечност на предмети?
Нормално 2 години
Програмски чекори :
1. Притиснете Тајмер : Поставување 1 НА време(приказ 1 на).
2. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути.
3. Притиснете D+ : Одберете истата секојдневно, различни секојдневни, MO-FR, MO-SA, SA-ДИН, MO НИЕ FR, TU ТИ SA, MO-НИЕ, ТИ-SA.(Ако е иста секој ден, не треба да притиснете на ова копче)
4. Притиснете Тајмер : Поставување 1 исклучување време(приказ 1 исклучено).
5. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути исклучување на време.
6. Притиснете D+ : Ако сакате исти во секој ден, вие не треба да притиснете на ова копче.
7. Повторете го чекор 2~6 : Поставување 2~6 вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА време.
Притиснете C/R : Крајот.

Кон својствата

Тип:
Мини
Број На Модел На:
KG316T
Бренд Име:
OBOS
Теорија:
Дигитални
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
Гаранција:
2 години
боја:
Црна
Работен напон:
220VAC
Напон Спектар:
85-110%
Фреквенција:
50/60Hz
отвори/затвори пати:
10times/една недела круг
Времето За Контрола На Опсег:
1min-168H
Просечната грешка:
0.5 s/24 часа
Мини Интервал:
1min
Преглед Димензија:
120*75*51.5(mm)

Производи во категоријата

DHC19 SS двојно железнички сет35mm стандард rail монтажаDual поставување, еден циклус илиШирок временски опсег 0.

ATR02SB (DH48 SS) серија дигитален LED дисплеј временско реле (циклус двојно доцнење) Една кутија Димензии : 48 * 48 *

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Дали постои следење на Број за мојот објект? Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете д

Слободен Испорака на Високо Квалитетни SUL181 H Механички Тајмер SUL181 H 24hours Секојдневно Механички Тајмер Вр

Оваа единица ќе работат на 12 V возило.О2 Сензор напон А / С вредност може да бидат прикажани.Ја прикажува

Опис : Answer : ___________________________ Note : 100% сосема нов и висок квалитет на Автомобилски електронски дигитален дис

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Карактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки Направени со

Опис На Производот : Yan Ling HHS16 E Интелигентни релеНапојување : DC24 V, AC220 V, 380 VОдложување Опсег : 0.01 s ~ 9999hКога

Нови 220v230 V Тајмер Switch Штекер Дигитални LCD Моќ Тајмер Енергијазаштеда на Програмабилни Време се Префрлит

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Pls да ми кажете на напон ти треба кога ќе го поставите цел.

Please wait...