0
clear
  • 300mW DIY USB Мини CNC Ласерски Машина Гравирање Машина Ласерски Печатач Engraver За Дрво,Пластика,Бамбус,Гума,Кожа И Така Натаму
  • -20%
  • -20%
300mW DIY USB Мини CNC Ласерски Машина Гравирање Машина Ласерски Печатач Engraver За Дрво,Пластика,Бамбус,Гума,Кожа И Така Натаму

300mW DIY USB Мини CNC Ласерски Машина Гравирање Машина Ласерски Печатач Engraver За Дрво,Пластика,Бамбус,Гума,Кожа И Така Натаму

DEN 3958.08
DEN 3760.00

Достапност
Производот е достапен


Нови 300m W USB DIY Ласерски Машина Engraver
Гравирање Машина за Сечење Ласерски Печатач Гравирање machineslaser Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Describtion :
1. Поддршка на нашите професионални англиски јазик за дизајн на софтвер и (Grbl Контролер) софтвер
2. Професионални bitmap печати и резба нож двојна функција
3. Силна и кул дизајн, висока прецизност и стабилност, wiht 108 завртки и легури структура кои ја прават силна.
4. Слаба светлина автоматско позиционирање, Слаба светлина, дури и не ќе биде тешко да се engrave во чепкалки за заби, Направи гравирање слика не
вишокот на остатоци и совршен, исто така, повеќе безбедно да се спречи огнот.
5. Имаат уредување на слики функции.
6. Лесен за употреба, не треба други моќ, само два USB интерфејс за да заврши инсталацијата, не треба да се инсталира на другиот возач.
7. Осамен употреба, лични развиена стручната моќ IC и радијатор, Резба времето ќе биде подолго од други ласерски и повеќе
стабилна.
8. Навистина 300m W Сина и виолетова ласерски глава, повеќе поголема брзина, поддршка на повеќе видови на материјали. Може да биде оформена ставки вклучени : Тешко
дрво, пластика, бамбус, гума, кожа, хартија и така натаму.
Сликата покажува :
Answer : ___________________________ Note : не може да се користи во windows 8 /8.1,и други компјутерски систем може да се користи
Моќност : 300m W
Боја : Црна + Жолта
Материјал : Акрил + Алуминиумски + Нерѓосувачки Челик
Она што големината на сликата може да се печати до , што дебелината на предмети можат да се отпечатат на? 38*38mm
Големина : 15x16x19cm
Пакетот вклучува :
- 1 x Гравирање Машина
- 1 x Ласерски Заштитни Очила
- 1 x i Phone 6 Случај за Гравирање
- 1 x Ален клуч
- 1 x англиски Настава

Кон својствата

Бренд Име:
ZJMZYM
CNC или Не:
Нормално
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
300mW
моќност:
300 mw LanZiGuang
Големина:
15x16x19cm
Тежина:
700g
одговараат за:
дрво, пластика, бамбус, гума, кожа, хартија и така натаму.
донесе слаба светлина за позиционирање функција:
Yes
Без разлика дали или не да се донесе радијатор:
Yes
Volt:
5v
Број На Производ:
H0056

Производи во категоријата

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

По вие се согласувате, ве молиме да заврши на рамнотежа 24 часа online услуга секој ден, бесплатна техничка п

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

3 D модел за cnc 3 D CNC машина во STL формат на датотекаLady00Напомена : фотографиите да ви покаже моделот квалите

Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака Купувачот мора да

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред ис

За пост воздух mail превозотA.ДОМАШНА ИСПОРАКА Е ПОДДРЖАН ВО СЛЕДНИВЕ ЗЕМЈИEMS изразат испорака обично тра

Ефикасна 1200*2400mm cnc машина за сечење дрвоОпис на производотРаботна површина : 1200*2400*120mmВретено : 3.0 kw вода з

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ !!!!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош

Топла Продажба Бесплатен Превозот Од DHL 1 PC CO2 40 W Ласерско Гравирање СечењеМашина Engraver со одат нагоре и н

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL формат на датотекаНосорогЗабелешка : Формат : STLИспор

5 X гравирање површина : 8см * 7 за надградба за софтверот да 2 Но не влијае на датумот на породување, ќе безб

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 3040Ласерски цевка : 40 W1 Најдобар Квалитет2 Добар Пакување & Брз

3 D модел Помош за CNC во STL формат на датотекаSappho БистаЗабелешка : Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставет

D : Alibaba трговија осигурување Машина е прилагодена пред породувањето.За ACCTEK : Поврзани со топла продажба c

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

Големите Гради жена 3d модел STL помош за cnc STL формат на Жената и кучето 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Ar

EVA_1 3 D Модел STL помош за cnc STL формат Мебел EVA_1 3 D STL формат на мебел и декорацијаНапомена : фотографиите да в

Please wait...