0
clear
  • теписи за кревет соба волна, рачно изработени needleopint килими 122CMX183CM4'X 6' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee2
  • -20%
  • -20%
теписи за кревет соба волна, рачно изработени needleopint килими 122CMX183CM4'X 6' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee2

теписи за кревет соба волна, рачно изработени needleopint килими 122CMX183CM4'X 6' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee2

DEN 17280.00

Достапност
Производот е достапен


Тепих 122 CMX183 CM4'X 6' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee2
Рачно изработени од волна сплетам , таписерии , шарени, може да не бидат копирани , со висок украсни вредност на колекцијата .
Ставка Опис
* Needlepoint килим
* Рака-stitched со 100% Нов Зеланд Волна
* Памук фондацијата
* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање
* Рамни куп. Користење со дебел подлога на подот во секоја соба, или приказ на ѕидот
* Повеќе фотографии ќе бидат обезбедени на барање
Ве молиме имајте во предвид дека килим не беше совршено рамен кога овие слики се направени. На warped линии во тепих не е дефект, туку само резултат на поклопецот линии на тепих, бидејќи на своите не се поставени совршено рамен. На браздата ќе исчезнуваат по неколку месеци.
Објектот На Локација
Кина
Бесплатен превозот било каде во светот
Сакате сопствени направени килим?
* Сопствени дизајни се достапни
* Custom sizes се достапни
* Сопствени бои се достапни
* Да се создаде твојот сон килим преку испраќање ни слика
* Ние сме посветени на квалитетни производи и вашето задоволство е 100% загарантирано!
Дизајнери и дилери се повеќе од добредојдени. Овој килим може да биде обичај прави ако ви треба различна големина. Дизајнот може да се прилагоди премногу. Не постои ограничување на какви било промени како add-ons и eliminations. На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion. Боите исто така, може да се изменуваат. Ако сакате, секогаш можете да ни снабдување со ткаенина swatches, боја чипови, или предиво примероци, итн.. Ние може да одговара на нив во килим . Лице-off ќе се произведени за да бидете сигурни за крајните резултати одговараат на вашите барања.
Како се направени?
Нашите needlepoint килими се целосно stitched со рака
Акции промени дневно
Ве молиме контактирајте со нас за достапноста пред купување
Берзата не гарантира

Кон својствата

Големина:
1220mmx1830mm
Бренд Име:
emilrugs.com
Стил:
Европа
Употреба:
Дома,Хотел,Спална Соба,Молитва,Декоративни,Комерцијални
Измијте Стил:
Рака Мие
Место:
дневна соба
Шаблон Тип:
Растенијата
Обликот:
правоаголник
Материјал:
100% ВОЛНА
дизајн:
Aubusson
Техника:
Рачно Ткаени
Број На Модел На:
gc029 2
Производот:
Волна
Примена на простор:
Скалите дневна соба сала спалната соба друг / други
Тепих по пат на продажба:
Заврши тепих ( јуани / парче )

Производи во категоријата

YILONG 9'x12' луксузен црвено medallion персискиот класичен килим рачно изработени трајни салон свила тепих (WY321 A9

Не постои ограничување на какви било промени како addons и eliminations.Топ Мода Tapete Детали Околу 9' X 12' Раказаврз

40x60cm Мода Тепих Овална Полиестер Кадифен Против Пролизгување Мека Подлога Соба Кат Троседот Душеци За К

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши

Yilong 4'x6 " издржливи рачно изработени турски сина боја килим салон декорација луксузна свила волна тепих (

Опис на * Страназаврзана токму онака како што тоа беше во Франција века * Ова е репродукција, не е immitation * 1

започнете76 CMX183 CM 2.5'X 6 ' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee007Рачно изработени од волна сплетам , таписерии ,

Добредојдовте на нашата продавница,ќе имаат посебен шопинг искуство.КарактеристикиМатеријал:Полиест

Висок Квалитет на Памук Конец Ќебе, Може да Се Користи Како Покрива Троседот, Троседот Крпа Ќебе,Bedspead,Ки

Yilong 10'x14' врвот турција квалитет на ориентален свила персискиот тепих рака заврзана свила тепих (NZ33 A10 X14)

Овие дизајни произведени под раководство на ликовни уметници на кралските судови се состоеше од naturalistic

Круг Кошарка Фудбал Килим Кат Килими област килим Тепих tapetes став casa sala Момче Деца Детска Спална соба пе

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Име На Производ : Креативни Пијано Копче Круг ТеписиЕдинствена : Неплетени + antiсе лизга на днотоТкаенина

Цртан филм Тепих Мека Подебели Зајакот Печатени Тепих Правоаголник Вратата Душеци Дневна Соба Нога Под

Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објекто

На warped линии во тепих не е дефект, туку само резултат на поклопецот линии на тепих, бидејќи на своите не с

Please wait...