0
clear
  • Волна тепих француски aubusson килими 366CMX488CM 12'X 16' gc020aub1048
  • -20%
  • -20%
Волна тепих француски aubusson килими 366CMX488CM 12'X 16' gc020aub1048

Волна тепих француски aubusson килими 366CMX488CM 12'X 16' gc020aub1048

DEN 138240.00

Достапност
Производот е достапен

Најголемиот проблем е дека луѓето имаат со машина ткаени tapestry е дека тие нормално ќе изгледа рамен, бидејќи на начинот на кој ја крои е со овие видови. Тие се рачно направена од 100% волна и имаат тенденција да имаат широк спектар на бои. Тие имаат некој сосема поинаков изглед и чувство за нив, кога во споредба со оние направени од страна на машини. Споредете ги за себе пред да одлучат. Жанила таписерии и жакард-ткаени таписерии се машина ткиво.
Сакате сопствени направени tapestry?
Сопствени дизајни се достапни
Custom sizes се достапни
Сопствени бои се достапни
Се создаде твојот сон tapestry преку испраќање ни слика
Колку е направен
Сите наши таписерии се во целост изработени со рака
Рачно Ткаени Vs Машина Ткаени Таписерии
На рачно ткаени таписерии се исткаени од страна на квалификувани занаетчии едно по едно време. Секогаш кога ќе се среќаваме со рачно ткаени tapestry, ќе знаеш веднаш.

Кон својствата

Големина:
3660mmx4880mm
Бренд Име:
emilrugs.com
Стил:
Европа
Употреба:
Дома,Хотел,Спална Соба,Молитва,Декоративни,Комерцијални
Место:
дневна соба
Обликот:
правоаголник
Материјал:
100% ВОЛНА
дизајн:
Aubusson
Техника:
Рачно Ткаени
Број На Модел На:
gc020 1048
Измијте Стил:
боја-чистење
Шаблон Тип:
како табелата
Методи:
На готовиот тепих тепих продажба (јуани / парче)
Чистење Тип:
Хемиско Чистење

Производи во категоријата

започнетекрајотБиг бенг Биг Бенг Теорија / KILIM kilrim тепих тепих дизајн gc13730

Овие дизајни произведени под раководство на ликовни уметници на кралските судови се состоеше од naturalistic

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Перат Мат Туш Када Подлога Хорор Крв Бања Бања Крвава Стапало Мат Не се Лизга Килим,badkamer мат,tapis bain,тепих

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Материјал : високо квалитетен фланеленДебелина : 1 cmF eature : Т hreeдимензионални зголеми цветМека и skidproofПог

Тепих 137 CMX198 CM4.5'X 6.5' палата aubusson шема зелена gc028nee002Рачно изработени од волна сплетам , таписерии , шарени,

Yilong 10'x14' врвот турција квалитет на ориентален свила персискиот тепих рака заврзана свила тепих (NZ33 A10 X14)

Опис на * Страназаврзана токму онака како што тоа беше во Франција века * Ова е репродукција, не е immitation * 1

Yilong 4'x6 " издржливи рачно изработени турски сина боја килим салон декорација луксузна свила волна тепих (

Добредојдовте на нашата продавница,ќе имаат посебен шопинг искуство.КарактеристикиМатеријал:Полиест

Висок Квалитет на Памук Конец Ќебе, Може да Се Користи Како Троседот Ќебе,Bedspead,Килим,Маса Крпа,Tapestry,Праш

ИЗВЕСТУВАЊЕОВА Е 100% ВОЛНА ИНДИСКИОТРАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ТЕПИХМНОГУ ВИСОК КВАЛИТЕТ

Цртан филм Тепих Мека Подебели Зајакот Печатени Тепих Правоаголник Вратата Душеци Дневна Соба Нога Под

Ќе видиме што ќе се случува за да се добие пред вашиот килим е на loom.

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Ќе видиме што ќе се случува за да се добие пред вашиот килим е на loom Еден агол примерок ќе бидат направен

започнетекрајотСтил MUJI рачно ткаени Јапонски волна тепих тепих kilrim Kilim / / 95*155cm gc13712

Добредојдовте на нашата продавница,ќе имаат посебен шопинг искуство.КарактеристикиМатеријал:Полиест

Производ : кадифен тепих Материјал : Полиестер Чистење метод : хемиско чистење може да биде рака за перењ

40x60cm Мода Тепих Овална Полиестер Кадифен Против Пролизгување Мека Подлога Соба Кат Троседот Душеци За К

YILONG 9'x12' луксузен црвено medallion персискиот класичен килим рачно изработени трајни салон свила тепих (WY321 A9

Висок Квалитет на Памук Конец Ќебе, Може да Се Користи Како Покрива Троседот, Троседот Крпа Ќебе,Bedspead,Ки

WINLIFE Мода Езеро Сино бојадисана Тепих,Домот Флорални Дневна Соба Килими,Бренд на Големи Тепих За Спална

Please wait...