0
clear
  • Мини компјутер со Windows 7 Алуминиум Случај Intel Celeron J1900 Quad Core HTPC 4 LAN VGA Десктоп Компјутер N10
  • -20%
  • -20%
Мини компјутер со Windows 7 Алуминиум Случај Intel Celeron J1900 Quad Core HTPC 4 LAN VGA Десктоп Компјутер N10

Мини компјутер со Windows 7 Алуминиум Случај Intel Celeron J1900 Quad Core HTPC 4 LAN VGA Десктоп Компјутер N10

DEN 9648.00

Достапност
Производот е достапен

3, RAM меморија и SSD/HDD се од famouse бренд, RAM меморија е нормално Сем'sung, Elp'ida, Hynix; SSD е нормално од Tosh'iba, Сем'sung, ADATA, Intel, Лајт-на сл.5 V RAM меморија. - Интернет Бар. -се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава. Стабилна : Intel HD Graphics +Fanless 3.42 Ghz Тежина 0. Ние нема да преземе одговорност за било какви проблеми може да предизвика освен квалитетот проблем на производот. 4, Оперативниот Систем е само за тестирање, да се копираат и да се активира, но не лиценцирани, ве молиме инсталирајте ја лиценцирани еден од себе, ако сакате. - Фабриката, во училница, банка, супермаркет, менаџер соби, продавници. Спецификација на производот : Општи ПРОЦЕСОРОТ Одборот intel J1900 Quad core 2 Ghz до 2. Тенок : Само 2.35 V наместо нормален 1.0 Порти
• 1 x VGA Портот Назад-Panel Конектори • 1 × DV 12 V влез
• 4 x RJ-45 Port
Оперативен Систем
Стандардно : Windows 7,Оптички : Windows 8 И Windows,Linux
Тоа не е поддршка на Windows XP!
Примена :
- се користи како HTPC(Home Theater Персонален Компјутер). На пример : интегриран со допир уреди, индустрии, автомобил поправка продавници, безбедност, образование, дома како HTPC, бизнис, fanancial и проектор, Хотелот. - што се користи во Библиотека, читална, хотел, обука, центарот за повици, видео надзор компанија. Special : 64 бита computing, Виртуелизација технологија; Поддршка на SSD, 1*m SATA3 SSD Слот, до 256 G SSD Диск голем обем; Поддршка Max 8 GB DDR3 RAM меморија; I/O портот : 1*VGA, 4*LAN, 2*USB2.
Мини КОМПЈУТЕР, HTPC
Intel Celeron J1900 Quad core 2.35 V SO-DIMM Memeory
1 x Слот за Мемориска
Max.0 Intel HD Графика, 1920*1080, Fanless, Метал Случај, Нула Бучава Љубезно ве Потсети : 1, на Овој компјутер работи само со RAM меморија во помал напон 1. Паметни : Fanless систем, паметни дизајн, нула бучава, работа во 24hrs работи 4. Силна : се Работи за повеќекратна пријава. Висока брзина на Gigabit Ethernet и diskless сертификат, поддршка на 3 D игри. Поддржува до 8 GB Меморија Чипсет Интел Спц Чипсет Хард Диск Поддржува 1* m SATA SSD
Одборот VGA Intel HD Graphics Одборот LAN 4* Intel WG82583 - 10/100/1000 Контролер Аудио Решение Realtek ALC662 HD Аудио Пред-Panel Конектори • на моќ/исклучување
• LED диоди
• 2 x USB 2. Производ Фотографии :
.
Ви благодариме ! Безжична Мини Тастатурата на продажба за овој компјутер : Брендирани Резервни Делови, Boyscott Лажни Делови!! Врвен Квалитет, 3 Годишна Гаранција, Остатокот Увери!! Квалитет На Одобрување : Предности На Производите : 1.6 Кг Потрошувачка на Енергија 10 W Dimentionsion 134*126*36mm(L*H*W) Меморија Поддршка DDR3 L 1333/1600 MHz 1.9 mm тело дебелина, брусен алуминиум легура случај 5. Мазна : Поддршка за 3 D игри, и HDMI полна 1080 P репродукција 6. 2, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање. тие ќе бидат испратени надвор на случаен за акции. Поврзете hd телевизор со HDMI кабел, можете да уживате во образованието на интернет и да игра на интернет филмови или игри.

Кон својствата

боја:
Не RAM меморија Нема Складирање, 4G RAM меморија 64G SSD, 4G RAM меморија 128G SSD, 4G RAM меморија 256G SSD, 8G RAM меморија 64G SSD, 8G RAM меморија 128G SSD, 8G RAM меморија 256G SSD
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Модел:
Intel Celeron J1900
Процесор Главниот Фреквенција:
2.0 Ghz
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
Број На Модел На:
N10
Функција:
Intel J1900 2GHz до 2.42 Quad Core Quad Нишка
Безжичната:
Нема WIFI
Големина:
134*126*36mm(L*H*W)
Тежина На Пакет:
1.5 КГ
Аудио:
Без влез излез
Пристаништа:
1*VGA портот, 4*LAN порта(RJ-45)
Работат На Системот:
Стандардно
RAM МЕМОРИЈА+SSD:
приспособен
Производи Статус:
Акции

Производи во категоријата

0 5, Интегрирани Intel HD Графика 3,Спецификација на Производот : ПроцесорIntel Celeron 1037 UIntel i53317 U1 6,ве Молиме вним

се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава Special : 64 бита computing,

4, ве Молиме внимателно да ги прочитате на ШОПИНГ УПАТСТВА на дното на оваа страница се користи како Перс

5 V RAM меморија.0, 1*RJ45 LAN Порта, Wifi Intel HD Graphics 4400, 3280*2000, Bluray, Fanless, Нула Бучава Љубезно ве Потсетам : 1, на Овој ко

5 V RAM меморија.се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава Стаб

Мини КОМПЈУТЕР, HTPC, Micro PCBraswell Intel Celeron N3150 Quad Core Пукна 2.08 GHz, 2 M КешFanless, Паметни, 2*HDMI, 2*NIC, 4*USB 3.0, 2*USB 2.0, WiFi, TDP : 6 W

35 V наместо нормален 1 Според царинските прописи во Русија , ние треба да се напише вистинската цена на ца

Fanless КОМПЈУТЕР,десктоп компјутер МиниBraswell Intel Celeron N3150 Quad Core Пукна 2.08 GHz, 2 M КешFanless, Паметни, 2*HDMI, 2*NIC, 4*USB 3.0,

1, Ubuntu LinuxПроцесор Графика : Intel® HD Graphics 520Графичка База На Фрекфенција Од 300 MHzГрафика Пукна Фреквенција 1.0

Универзална Перформанси : мини компјутери се compatiable на речиси сите популарни оперативни системи како Wind

3) ротација на фан за долго време, многу прашина во издувните во исто време, постарите долго месеци, таму

Ние нема да преземе одговорност за било какви проблеми може да предизвика освен квалитетот проблем на п

0, 1*DC ВО, 1*МИКРОФОН, 1*SPK SATA 1*m SATA3.5 инчи големина, само како HDD големина се користи во традиционалната масти

Миниitx КОМПЈУТЕР, Домашен компјутер Braswell Intel Celeron N3150 Quad Core Пукна 2.08 GHz Braswell Intel Celeron N3050 DualCore Пукна 2.16 GHz,2 M К

Ако имате посебни барања од вредност, ве молиме оставете порака до нас кога ќе се направи нарачка Поради

Напомена : 1 Core i34005 U / i34010 U / i34030 U ПРОЦЕСОРОТ испратени по случаен избор според берза за i3...

Тенок : Само 4cm тело дебелина, црн брусен алуминиум во случајот 5 тие ќе бидат испратени надвор на случаен

6 kgОна што може да оваа мини компјутер да направам?1.4 GHz)ЧипсетSkylakeU / Kaby LakeURAM меморијаПоддршка 2*DDR4 1866 / 2133 MH

5, ве Молиме внимателно да ги прочитате на ШОПИНГ УПАТСТВА на дното на оваа страница.7 GHz, 3 MB Кеш Процесор

41 GHzОперативен СистемСтандардно : Windows 7 , По Желба : Windows 7, 8, Ubuntu LinuxПроцесор ГрафикаIntel® HD GraphicsМеморија1* DDR

8 GHz (100 MHz * 18.6 GHz2 core / 2 теми2 core / 4 конци2 MB Intel® Smart Кеш3 MB Intel® Smart Кеш22nm ЛитографијаIntel Ivy Bridge Чипсет17 W TDPИнс

4, Спецификации : Модел NC320 i3 5005 U Мини PC Општи ПРОЦЕСОРОТ Одборот Intel Core i3 5005 U 2.0; Сериски Порт : 2* RS232 COM;Пара

35 V НапонПроцесор деталиПРОЦЕСОРОТIntel Celeron J1900Часовникот Брзина2 тие ќе бидат испратени надвор на случае

Квалитет На Одобрување : 2 На пример : интегриран со допир уреди, индустрии, автомобил поправка продавниц

Please wait...