0
clear
  • 1m 32ic-32leds сон боја led пиксели лента rgb led лента ws2801,dc 5v rgb led лента , флексибилна лента
  • -20%
  • -20%
1m 32ic-32leds сон боја led пиксели лента rgb led лента ws2801,dc 5v rgb led лента , флексибилна лента

1m 32ic-32leds сон боја led пиксели лента rgb led лента ws2801,dc 5v rgb led лента , флексибилна лента

DEN 600.00
DEN 570.00

Достапност
Производот е достапен

метар
1m 32ic-32leds сон боја led пиксели лента ws2801,dc5v rgb led лента ,smd 5050 флексибилна лента
Спецификации :
1) Големина : L500cm x W1.5cm x T0.4cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : не Водоотпорен IP22
4) Работен Напон : 5 V DC
5) IC чип : WS2801
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 9.6 W/метар,
10) Боја Температура : RGB
11) PCB Позадина : бела и црна
12) LED Кол : 32leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола една 5050 RGB
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.
Пакетот Вклучува :
1pcs * 1 метри 5050/ 32 LED / m 32 ic/m WS2801 LED лента. Производот Се Покаже

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
флексибилни led лента
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
32(32)
Напон:
5v
Потрошувачка на енергија (W/m):
9.6 W/M
боја:
шарени

Производи во категоријата

метарБесплатен Превозот 10m / многу 36 LEDs 12ic / m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12 V IP67 цевка Водоотпорен RG

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

220 V / 110 V LED Неонски Светлина SMD2835 1m 10m 20 милиони 50m 92 LED / m RGB Бела сина LED Флексибилни Јаже Неонски СветлинаП

Ние ќе рефундирање на дека целосна победа понудата amout, по приемот на објектот во првобитната состојба и

5 M / 3528 / 300 LED Водоотпорен Еден LED Лента Светилка 12 V Топол Кул Бело SMD Лента Ленти За Таванот Контра Кабинет

метарSMD 5050 IP22 не Водоотпорен 240 LEDs LPD8806 24 IC Флексибилни RGB LED Ленти Светлина 48 LEDs / m DC 12 V бела ПХБ Карактери

Карактеристики на производот : Овој производ е нова генерација на меѓународната приказ осветлување тех

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

метарWS2801 LED Лента 32leds и 32ic / M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5 V 160 Led диоди 5mСпецифика

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метар Неводоотпорен IP22 LED Лента 3528 SMD 60leds / M 12 V 5 Meter / тркалаат Црвена / Зелена / Б

метарDC5 V 60 IC60 LEDS / M led пиксели лента ws2812, магија боја addressible rgb led лента smd 5050 white / black pcb цевка водоотпорен ip67

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

Спецификации : Бранова должина : 380840 NMНапон : 3.03.2 VАктуелни : 150m AКОЛИЧИНА : 50 PCSОпис : Она што е intgrated широк с

LED Лента 3014 204 LED / метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m / многу IP20 / IP65 / IP67 Водоо

LED Лента 5050 , 60 LED / m ,4 ВО 1 RGBW RGBWW IP20 ,IP65 IP67 Водоотпорен, DC12 VИме на производ : 5050 LED ЛентаLED : 4 Боја во 1 SMD 5050 Чип,

Please wait...