0
clear
  • Мачката блед со кругот на string Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставува Големо Крст-бод Колекции Везови
  • -20%
  • -20%
Мачката блед со кругот на string Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставува Големо Крст-бод Колекции Везови

Мачката блед со кругот на string Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставува Големо Крст-бод Колекции Везови

DEN 544.80
DEN 305.00

Достапност
Производот е достапен


Мачката блед со кругот на string Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Големо Крст-бод Колекции Везови
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 29cm*29cm(14 CT) 37cm*37cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 26 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика печатени, 14CT празно платно, 14CT слика печатени
Стил:
Европа
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
ПП торба
Број На Модел На:
D516

Производи во категоријата

Селектирај 2 ↑ Идеален за домаќинство декорацијаДетали Причина за вашата љубов за менеВетувањеСила, ќе

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО и 11ct14ct е празно п

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Афион Смета Крстот Бод Цвеќиња Везана Поставува Везови Колекции Рачно Изработени Занаетчиски Dmc Теми К

Орхидеи (10) DMC Крстот Бод Ткаенина Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции 11 CT Отпечатена На Платно коле

Добредојдени да ги споделат нашите производи во Facebook, Twitter, Вкусни Боја блок во blue print не е вистинската бо

Африкански Daisy DIY ПОСТАВЕН Кинески Смета Крстот Бод Шема 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Везови Крст Поставе

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Коза Модели Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Животно Крстбод Колекции Везо

Цртан филм Був Крстот Бод Комплет Дома Декор Везови Крст Поставен 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Кинески С

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Доволно Embroider теми x1 сетЗлатна опашка Embroider игла x2 ВИП ПОПУСТ ЗА ВАСA За оние другите, ве молиме контактир

Please wait...