0
clear
  • Еден компјутери 161.5*94*51mm ip68 пластични куќиште пластични водоотпорен кутија електронски пластични случај на проектот кабинет водоотпорна кутија
  • -20%
  • -20%
Еден компјутери 161.5*94*51mm ip68 пластични куќиште пластични водоотпорен кутија електронски пластични случај на проектот кабинет водоотпорна кутија

Еден компјутери 161.5*94*51mm ip68 пластични куќиште пластични водоотпорен кутија електронски пластични случај на проектот кабинет

DEN 1536.00
DEN 1198.00

Достапност
Производот е достапен


Опис на производот :
1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта
2, бојата : белата боја
3, големина : 250x175x100 mm
4, Материјал : ABS животната средина пластика
5, Тежина : 900 g
производ карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска . 2 , со школка завртка , ноктите ѕид и ноктите ѕид завртки , со декорација таблети ( завртки локација на lapping ) . 3 , појавување со завртка погодно ( клиент ) 4 , сите мал пакет торба за пакување . 5 , производи материјал, пластични суровини 6 , според вашата потреба обработка отвори одделно . главната употреба : Водоотпорен кутии имаат differnet имиња бидејќи на регионалните разлики и различни употреба. На водоотпорен кутии кои се користат во индустријата, главно вклучува водоотпорен делница кутија, метар кутија, водоотпорен pv делница кутија, и така натаму. Водоотпорен кутија главно е погодна за внатрешна и надворешна електрична инсталација, комуникации, оган контрола на објекти, челик топење и нафтени хемиска индустрија, електроника, електрична енергија, железница, градежништво, рударство, каменолом, до аеродромот, хотели, бродови, големи фабрики, крајбрежните фабрики, испуштање на терминалната опрема, загадување третман објекти. Еколошките опасности објекти, итн. Услуги и обработка : 1.Развивање на калапи и нејзината обработка 2.Модификација на производот и неговата обработка 3.Материјал и боја на производи може да биде изменета како што се бара. 4.Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла. 5.Професионални машини за дупчење на куќиште.

Кон својствата

Бренд Име:
барел
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BWP10601-A1
Надворешни Димензии:
161.5*94*51mm
Точка име :
сливните кутија
Материјал:
Abs животната средина Пластика и PC транспарентен капак
боја:
Бела
Способност:
ОЕМ Сопствена фабрика Нарачана
сертификација:
ISO9001 RoHS
Функција:
Водоотпорен dustproof анти-корозија
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)
Заштита Ниво:
IP68

Производи во категоријата

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Карактеристики : Onboard НАТОПИ switch, можете лесно може да се прилагоди на диск се

Обезбеди следење на број, но не и ако преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .8 V Програмабилни двоен режим

Призмата база за leica Зелена Боја За КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Добредојде! За продажба е OLED дисплеј за Wemos Д1 Мини IOT Уред! Употребата с

Опис на производот : 1, Itmes : Алуминиумска кутија2, боја : Црна3, големина : 122 x28x100mm4, Материјал : алуминиум5, Т

Материјал : Пластика и МеталБоја : Црна и ЦрвенаЗа продажба е сосема нов метар клип сонда за SMD компонент

Оваа листа вклучува : 1 сет на резервен дел за времето станица (термо hygro сензор / предавател)Примена : То

Фабрикувани thermocouple е висока прецизност, мала грешка, стабилни перформанси За висока температура thermocouple

FZ8 XJ6 Fazer1000 Трки Нула Plug&Play Продавница ИндикаторСТАВКА ОПИСОБЈЕКТОТ е погодна заFJR1300,FZ16,FZS,FZ400,FZ6,FZ6 R,XJ6,XJR400,X

Дигитални Напон Тековната Метар DC 0~200 V / 20 A Voltmeter Ammeter Двоен LCD дисплеј Дигитални Метар 2in1 Панел Метар / Monit

Таа поддржува LVDS сигнал со различни резолуција на ликвидност (60 Hz, 120 Hz и 240 Hz) на еден или двоен заштитени

Тоа има форма фактор кој овозможува тоа да биде лесно да се постави на breadboard Ве молиме оставете позитивн

5, печатени коло филм, препорака е да се користат филм, паричната казна може да се постигне највисок степ

39" Вкупна Висина : 35mm / 1 Па се чувствуваат слободни да контакт Ние нема да му ја надомести на враќање прев

Бренд Нови Око Guard За 2930мм Око Парче Производ Функција : Одговара 2930 микроскоп окуларот се Намали скитни

Чип : TCS230Влезен напон : DC 3 ~ 5 VФрекфенција напон : 0 ~ 5 VКористете светли бели LED светламоже да биде поврзана

Thermocouple КТип На СондаТемпературата опсег : 58 да 1292°F (50°C до 700°C)Нерѓосувачки челик сондаСондата должина :

Производ Вовед : 1.Модел : YYNMOS1 (влез и излез се целосно изолирани) 2.Влезниот Сигнал : 320 V PWM сигналот 3.Излез

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap1214013.56 MHz 2.53.6 V RFID Читач Писател Модул SPI Интерфејс IC Card RF СензорОпис : 1.Оперативен

Метал m25x0.75 за да M27 X0.75 микроскоп адаптер Материјал : алуминиум Женски : m25x0.75 Машки : M27 X0.75 Вклучуваат : Еде

Кабли за ултразвучно трансдуцеротЕднаквост Lemo 00 Двоен Приклучок за да Microdot и Големи Microdot.Dual RG174 кабелОт

Please wait...