0
clear
  • Топла продажба одговараат на SMD led лента 5050 водоотпорен rgb led лента IP65 5M 300 Led диоди/Тркалаат + 44 копчиња IR-Далечински+12V 6A Адаптер
  • -20%
  • -20%
Топла продажба одговараат на SMD led лента 5050 водоотпорен rgb led лента IP65 5M 300 Led диоди/Тркалаат + 44 копчиња IR-Далечински+12V 6A Адаптер

Топла продажба одговараат на SMD led лента 5050 водоотпорен rgb led лента IP65 5M 300 Led диоди/Тркалаат + 44 копчиња IR-Далечински+12V

DEN 1368.00
DEN 1300.00

Достапност
Производот е достапен

-0.76 /метар -17.75 /метар -1.05 /метар
Топла продажба одговараат на SMD led лента 5050 водоотпорен rgb led лента IP65 5 M 300 Led диоди/Тркалаат+44 копчиња IR-Далечински+12 V 6 A Адаптер
Спецификации : Superbright 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност. Континуирана должина, се одликува со 5 метри Долг животен век 50,000+ часа Флексибилна лента за curving околу наведнува Ултра-светли но работи на ниски температури Ниска потрошувачка на енергија LED Type : 5050 SMD LED Боја : RGB LED Кол : 60 LED/M,300 LED/5 M Пакет : 5 Метри / Ролна Работи Влезен Напон : 12 V DC Работа Temperture : -20° до 50° PCB Позадина : Бела Возење Режим : Постојана Напон водоотпорен IP65
Пакет листата :
1* 5 M RGB SMD 5050 60 LED/M led лента
1* IR-Далечински Контролер
1* LED Контролер (Влезен/излезен напон : 12 V Излез тековната : 9 A Max)
1*12 V 6 A напојување
1* кабелот за напојување
1* упатство
1*ПВЦ кутија
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба ,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување , Archway , крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
5000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
led светилка
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m

Производи во категоријата

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарSMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12 V 5m 300 Led диоди 14.4 w / m Црвен

LED Лента 5050 , 60 LED / m ,4 ВО 1 RGBW RGBWW IP20 ,IP65 IP67 Водоотпорен, DC12 VИме на производ : 5050 LED ЛентаLED : 4 Боја во 1 SMD 5050 Чип,

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

SK9822(Слични APA102) Smart led пиксели лента 1m / 5m,30 / 60 / 144 led диоди / пиксели / m ,IP20 / IP65 / IP67 ПОДАТОЦИ и ЧАСОВНИКОТ одд

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

Flex LED Неонски светлина 80leds / M led лента светлина Топло бела / кул бело / Р / G / B / RGB AC85265 V LED Неонски јаже светл

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

На 20 милиони / многу DC 5 V Дигитални WS2812 LED Ленти изграденаво 2812 SMD 5050 RGB 30 Led диоди / m Со 30pixel / m 150 LED Водоотпо

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Please wait...