0
clear
  • Бесплатен Превозот 20 МИЛИОНИ/многу WS2812B Led Пиксели Лента Цевка DC 5V Водоотпорен IP67 SMD 5050 RGB Fita Led Лента WS2812B Сонуваат во Боја
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот 20 МИЛИОНИ/многу WS2812B Led Пиксели Лента Цевка DC 5V Водоотпорен IP67 SMD 5050 RGB Fita Led Лента WS2812B Сонуваат во Боја

Бесплатен Превозот 20 МИЛИОНИ/многу WS2812B Led Пиксели Лента Цевка DC 5V Водоотпорен IP67 SMD 5050 RGB Fita Led Лента WS2812B

DEN 10401.60
DEN 8529.00

Достапност
Производот е достапен

метар
WS2812 B Led Пиксели Лента Цевка DC 5 V Водоотпорен IP67 SMD 5050 RGB Fita Led Лента WS2812 B Сонуваат во Боја
Спецификации :
1) Големина : L400cm (4 M) x W1.5cm x T0.55cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : Цевка водоотпорен IP67
4) Работен Напон : 5 V DC
5) IC чип : WS2812
5) LED Кол : 60leds / m, 4meter / ролна, еден пиксел IC контрола една 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 18 W/метар,
10) PCB Позадина : црна
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
72
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Префрлете
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
rgb led лента
Бренд Име:
Aixy
Напон:
5V
боја:
RGB
Име:
Led Пиксели Лента ws2812B
Пакет:
5m
Гаранција:
2 година
Излезна Струја:
3.00 На
ПРЕСТАПНА:
>@
Водоотпорен:
IP67
IC Количина:
60IC
LED КОЛИЧИНА:
60LEDS

Производи во категоријата

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од локалните обичаи и пост услуга Ако тоа е н

220 V / 110 V LED Неонски Светлина SMD2835 1m 10m 20 милиони 50m 92 LED / m RGB Бела сина LED Флексибилни Јаже Неонски СветлинаП

Се обрне внимание : Бела : Бела ПХБ Црна : Црна PCB IP20 : Не водоотпорен IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој IP6

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

Карактеристики На Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност 2 Долг животен век 80,000

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

метарWS2801 LED Лента 32leds и 32ic / M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5 V 160 Led диоди 5mСпецифика

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

Име на производ : LED 5050 лента(220 V,240 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Прозрачна Флукс : 1080 LM / метар Боја : бела / то

128.25 / метар 15.82 / метар 1.50 ДОЛАРИ3.30 / метар 17.75 / метар метар60 Leds / M LED Лента 3258 батеријата напојува Led Лент

Работен Напон : DC5 VLED Количина : 32leds / MLED Type : SMD5050 RGBIC Количина : 32pcs / MПотрошувачка На Енергија : Max 7.68 W / Мета

Ние ќе рефундирање на дека целосна победа понудата amout, по приемот на објектот во првобитната состојба и

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарВбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300 LEDs / 5 M RGB / Бела Боја rgb le

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метар Неводоотпорен IP22 LED Лента 3528 SMD 60leds / M 12 V 5 Meter / тркалаат Црвена / Зелена / Б

Спецификација : 1.Точка Бр : Led Лента2.Led Чип : СМД 35283.Led количина : 120led / M ; 5 M / roll4.Боја : Бела / топло бела / Ла

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

26.11 / метар 26.06 / метарОбрнете внимание на : 1 точка 5 mm =1.5 mm2 точка 5 mm =2,5 mmТочка Име : Страна Сјај Оптички Вл

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

SK9822(Слични APA102) Smart led пиксели лента 1m / 5m,30 / 60 / 144 led диоди / пиксели / m ,IP20 / IP65 / IP67 ПОДАТОЦИ и ЧАСОВНИКОТ одд

Please wait...