0
clear
  • Wholesales авто 25MM двојна порта Дизел депонија вентил електронски дизел турбо експлодирам вентил ebov08b
  • -20%
  • -20%
Wholesales авто 25MM двојна порта Дизел депонија вентил електронски дизел турбо експлодирам вентил ebov08b

Wholesales авто 25MM двојна порта Дизел депонија вентил електронски дизел турбо експлодирам вентил ebov08b

DEN 1478.40

Достапност
Производот е достапен


Дизел турбо експлодирам вентил за полнење
Дизел моторите турбо компресор бран може да се доживее кога доаѓаат надвор од педалот за гас. Моторот забавување може да биде ограничување предизвикува излез на турбополнач компресор пренапони. Ова може да бидат катастрофални во турбо систем за производство на големи количини на удар. На BOV контролер може да се пропустливи Овој притисок build-up, заштита на турбополнач. Ова може да го намали износот на реконструирана во својата турбополнач, и подобрување на забрзување на брзини.
На BOV контролер е електронски уред кој ги контролира јачината на сигналот на BOV притисок. Тоа се работи од страна на откривање на промена на напон во сензор 0-5 гас позиција. Таа потоа energizes на електромагнетниот да се пропустливи било воздух надвор од BOV Капа, предизвикувајќи притисок диференцијал меѓу клипот и поклопецот BOV ќе се пропустливи систем влезот притисок.
Овој комплет содржи најновите Digitech Генералот 2.1 контрола модул Со најновите firmware-update резултира во реално време вентил време на одговор.
Нашите комплет, исто така, има солидна месинг клипот управувана вентил за испуштање и има целосна боја инструкции да се качи во право.
Сите објекти ќе бидат опремени со стручни и не инструкции се вклучени поради оваа причина.

Кон својствата

Тип На Објект:
Turbo
Зафатнина:
Универзална
Материјал Тип:
Алуминиум
Година:
Универзална
Име На Модел:
EBOV-08B
Објектот Дијаметар:
0inch
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Висина:
0inch
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Специјални Функции:
BOV
Објектот Тежина:
0kg
боја:
Сребро.
Модел Бр.:
MP-EBOV-08B
Материјал:
Алуминиум
Вентил големина:
25мм двојна порта

Производи во категоријата

На пратката од страна на Кина Пост Воздухопловната за помалку од 2kg стоки е во 1525 работни дена Сите Порак

Dong King Нова Мода возач на камион Капа за ДецаДизајн : АЈДЕ да се БУНТУВА Печатени Со РакаМатеријал : 100% Пол

Топла Продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парч

Боја : 20 Colors Материјал : Полиестер Силен и издржлив Одлична за Quilting, Tapestry, се Облекуваат на Одлуки, Општи к

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

Состојба : НоваКоличина : 20 парчињаЗа 9pins цевка : RS1003 F3 A..Работен Напон : 1500 VКонтакт Отпор >0.01Изолација Отп

Состојба : НоваКоличина : 8 парчињаЗа цевка : FU29 FU32 829 829 B 823 ..Работен Напон : 1500 VКонтакт Отпор >0.01Изолација

Answer : ___________________________ Note : имаме Сина.Зелена,Розова,Црвена,Бела боја .Pls остави порака за бојата што сакате,

Дизајн : ЛОШ КОСА ДЕН Печатени БуквиМатеријал : 100% Полиестер Пред100% Најлон Мрежа Назад5panel капаЛесна Пен

Адвокатско Луксузен Бренд Дизајнер Појас токи Метал Подароци DIY Модна Традиционалните Змеј Појас Токи

Во однос препорачуваме производи : Долг кабел NEONATE силикони прст совет spo2 сензор за nellcor OXIMAX N595 N560 Потсет

крпа ракавици sock здолниште

Состојба : НоваКоличина : 4 парчињаЗа 8pins цевка : EL34 KT88 6 L6 6550..Работен Напон : 1500 VКонтакт Отпор >0.01Изолација

Ве молиме изберете го производот со задоволство!Ако имате било какви прашања, ве молиме пратете ни пор

Топлина отпорни, дише, влага, mildew, еластичност Ние само брод да се потврди цел адреси Ако овој објект е во

Топла Мажи Жени Велосипедизам Bandana Ciclismo Капа и Очила Sweatproof Велосипед Headscarf Шапка Брз Сува Пиратски Headband

2017 Високо Квалитетни Пластични Англиски Правопис Азбука Писмо Игра Рано Учење Едукативни Играчки Детс

Please wait...