0
clear
  • Бесплатен Превозот 5050 LED Лента WS2801 36LEDs 12IC/M Addressable Цевка Водоотпорен IP67 Висок Квалитет на 20 милиони/Многу RGB LED Лента
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот 5050 LED Лента WS2801 36LEDs 12IC/M Addressable Цевка Водоотпорен IP67 Висок Квалитет на 20 милиони/Многу RGB LED Лента

Бесплатен Превозот 5050 LED Лента WS2801 36LEDs 12IC/M Addressable Цевка Водоотпорен IP67 Висок Квалитет на 20 милиони/Многу

DEN 9840.00
DEN 8069.00

Достапност
Производот е достапен

метар
Бесплатен Превозот 5050 LED Лента WS2801 36 LEDs 12 IC/M Addressable Цевка Водоотпорен IP67 Висок Квалитет на 20 милиони/Многу RGB LED Лента
Спецификации :
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.55cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : Цевка водоотпорен IP67
4) Работен Напон : 12 V DC
5) IC чип : WS2801
5) LED Кол : 36leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола три 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 9 W/метар,
10) PCB Позадина : бела
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
36
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
rgb led лента 5050
Бренд Име:
Aixy
Потрошувачка на енергија (W/m):
9W/m
боја:
RGB
Име:
ws2801 led лента
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација Осветлување
IC:
ws2801
Водоотпорен:
IP67
Пакет:
20м
превозот:
Бесплатен превозот
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
Гаранција:
1 година

Производи во категоријата

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарВбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300 LEDs / 5 M RGB / Бела Боја rgb le

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

1 LED количина : 100 КОМПЈУТЕРИ2 Напон : 220 V3 Работна Сила : 4 W / групи4 Доведе Материјал : ПВЦ транспарентен ли

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

метарSMD5050 144leds / m 144 IC / m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812 B ic 2м / ро

Summarization : Сосема нов и висок квалитет на Enegry на енергија, ниска топлина Долг животен век, повеќе од 100,000 ча

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

26.11 / метар 26.06 / метарОбрнете внимание на : 1 точка 5 mm =1.5 mm2 точка 5 mm =2,5 mmТочка Име : Страна Сјај Оптички Вл

Име на производ : LED 5050 лента(220 V,240 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Прозрачна Флукс : 1080 LM / метар Боја : бела / то

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарSMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12 V 5m 300 Led диоди 14.4 w / m Црвен

метарSMD 5050 IP22 не Водоотпорен 240 LEDs LPD8806 24 IC Флексибилни RGB LED Ленти Светлина 48 LEDs / m DC 12 V бела ПХБ Карактери

SK9822(Слични APA102) Smart led пиксели лента 1m / 5m,30 / 60 / 144 led диоди / пиксели / m ,IP20 / IP65 / IP67 ПОДАТОЦИ и ЧАСОВНИКОТ одд

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метар Неводоотпорен IP22 LED Лента 3528 SMD 60leds / M 12 V 5 Meter / тркалаат Црвена / Зелена / Б

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Ние ќе рефундирање на дека целосна победа понудата amout, по приемот на објектот во првобитната состојба и

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

Спецификација : 1.Точка Бр : Led Лента2.Led Чип : СМД 35283.Led количина : 120led / M ; 5 M / roll4.Боја : Бела / топло бела / Ла

Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од локалните обичаи и пост услуга Ако тоа е н

5 M / 3528 / 300 LED Водоотпорен Еден LED Лента Светилка 12 V Топол Кул Бело SMD Лента Ленти За Таванот Контра Кабинет

метарWS2801 LED Лента 32leds и 32ic / M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5 V 160 Led диоди 5mСпецифика

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

Please wait...