0
clear
  • Нови 12V DC 1.2 Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода 5M 14L/Мин 840/H 6-15V
  • -20%
  • -20%
Нови 12V DC 1.2 Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода 5M 14L/Мин 840/H 6-15V

Нови 12V DC 1.2 Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода 5M 14L/Мин 840/H 6-15V

DEN 402.24
DEN 354.00

Достапност
Производот е достапен


Опис : Големина : 98mm(висина)*38mm(дијаметар) Вода Штекер Надворешниот Дијаметар : 12mm Вода Штекер Внатрешен Дијаметар : 9.7 mm Номинална Напон : 12 V Работен Напон : 6-15 V (Максимум 18 V) Номинална Струја : 1.2 Максимум Лифт : 5 M (Напомена : што значи да висина на водата може да се дојде ако u поврзете пластична цевка со пумпа ) Максимален Проток : 840/Час Кабел : три основни Кабел Должина : 1.5 м Кабел со Дијаметар : 5.7 mm Информации :
1.Температурата на водата не може да биде над 40 centigrade
2.Кафеавата кабел се поврзува Позитивниот Пол "+"
3.Сината кабел се поврзува Негативен Пол "-"
4.на Жолт кабел е GND, не треба да се поврзете
ве молиме да го користите на 6 V-15 V,инаку Пумпа за Вода ќе се гори-out
Пакет inclu де : 1 x 12 V DC 1.2 Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода

Кон својствата

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
D9362
Гориво:
Други

Производи во категоријата

Микропумпа 6 V Мали Вакуум ПумпаПроизвод Параметар Податоци : Работа напон : 6 V Оценет Напон : 12v тековната

220v50hz Целосна бакар 2.2 KW висока моќ моторни Воздушниот Компресор

прирачник притисок тестирање пумпа

ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВ

WCB30 Леано Железо Автоpriming Опрема Масло Пумпа 30 L / Мин моторното Масло Пумпа

Масло пумпа Cycloid ПумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕ

ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВ

FL100 Бустер Дијафрагмата Пумпа за Вода

УПОТРЕБА : Aуреа / вода / метанол / алкохол / алкохолНАПОН : 220 V / 12 V / 24 VMAX ПРИТИСОК : 40 PSI(3 Bar)ПРОТОК : 2640 L / MINИЗ

DW420 Нерѓосувачки Челик Спреј котел вода за пиење backwashing ласерски машина ПумпаЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТ

FIP3200 24 V се мијатдек пумпа за јахта bilge дренажаИме : Мотор За Ладење, ПумпаДруги име : Bilge пумпи, автоpriming пу

CLB4500 80 W Голема Моќ за Циркулација на Вода Пумпа За Градина / Базен

прирачник притисок тестирање пумпаМодел : SYB6.3Max притисок : 63kg / cm3раководител : 35mmпроток : 10mlрезервоарот з

12 V Мали Преносни Подводните Соларна Пумпа за Вода Електрични Евтини Соларни Потопна Пумпа

LH85 НОВИ индустриски електрична Oilless дијафрагмата кина мали воздух вакуум пумпа 220 VКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕ

Please wait...