0
clear
  • DC5V 60IC-60LEDS/M led пиксели лента ws2812, магија боја addressible rgb led лента smd 5050 white/black pcb цевка водоотпорен ip67
  • -20%
  • -20%
DC5V 60IC-60LEDS/M led пиксели лента ws2812, магија боја addressible rgb led лента smd 5050 white/black pcb цевка водоотпорен ip67

DC5V 60IC-60LEDS/M led пиксели лента ws2812, магија боја addressible rgb led лента smd 5050 white/black pcb цевка водоотпорен

DEN 6384.00
DEN 5235.00

Достапност
Производот е достапен

метар
DC5 V 60 IC-60 LEDS/M led пиксели лента ws2812, магија боја addressible rgb led лента smd 5050 white/black pcb цевка водоотпорен ip67 Опис на Производот :
Работен Напон : DC5 V
Led КОЛИЧИНА : 60leds/M Led Type : SMD5050 IC Тип : WS2812 B (Вграден LED) Димензија : 4000mm*14.0 мм*4mm (Цевка-водоотпорен) Пиксели КОЛИЧИНА : 60pixels/m ,секоја предводена addressable PCB Боја : Бела и црна Потрошувачка на Енергија : Max 14.4 W/M Нивото на Осветленост : 256 ниво Емитуваат Боја : многу ја менуваат бојата од страна на контролорот Водоотпорен ИП одделение : силикон цевка IP67/ Пакет : 3* 4 МИЛИОНИ WS2812 B LEDdigital лента,240leds со 240pcs WS2811 изградена-во 5050 led пиксели лента цевка водоотпорен,DC5 V
ова доведе пиксели лента може да се постигне P16 екранот ефект преку контролер

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS
Повод:
Плоштад
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
5.76 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
WS2812B
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Напон:
5V

Производи во категоријата

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

RGB Лента Пакување Листа : 1 тркалаат *5m RGB 5050 LED лента, 60 led / m, 1 компјутер * IR контролер (CR2025 батерии НЕ се вкл

Карактеристики На Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност 2 Долг животен век 80,000

метарБесплатен Превозот 10m / многу 36 LEDs 12ic / m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12 V IP67 цевка Водоотпорен RG

метарSMD 5050 IP22 не Водоотпорен 240 LEDs LPD8806 24 IC Флексибилни RGB LED Ленти Светлина 48 LEDs / m DC 12 V бела ПХБ Карактери

Summarization : Сосема нов и висок квалитет на Enegry на енергија, ниска топлина Долг животен век, повеќе од 100,000 ча

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

Ние ќе рефундирање на дека целосна победа понудата amout, по приемот на објектот во првобитната состојба и

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

LED Лента 5050 , 60 LED / m ,4 ВО 1 RGBW RGBWW IP20 ,IP65 IP67 Водоотпорен, DC12 VИме на производ : 5050 LED ЛентаLED : 4 Боја во 1 SMD 5050 Чип,

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

На 20 милиони / многу DC 5 V Дигитални WS2812 LED Ленти изграденаво 2812 SMD 5050 RGB 30 Led диоди / m Со 30pixel / m 150 LED Водоотпо

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарВбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300 LEDs / 5 M RGB / Бела Боја rgb le

Please wait...