0
clear
  • XY Оска Лизгачки Фаза V облик на крст-ролери водичи зафатнина Платформа 60mm*60mm Лизгачки Табела C-36
  • -20%
  • -20%
XY Оска Лизгачки Фаза V облик на крст-ролери водичи зафатнина Платформа 60mm*60mm Лизгачки Табела C-36

XY Оска Лизгачки Фаза V облик на крст-ролери водичи зафатнина Платформа 60mm*60mm Лизгачки Табела C-36

DEN 5231.52

Достапност
Производот е достапен


Тема : Користење на крстот ролери водич за висока точност и непречено движење На главен материјал за алуминиум, мала тежина, погоден да биде изградена за другите уреди за Погон : диференцијални глава
Параметар : насока на движење : XY оска на еден степен на слобода Материјал : Алуминиум Маса големина : 60 * 60mm Железнички Тип : V тип на крстот ролери водичи Удар : ± 6.5 mm Оптоварување : 49 N (5kgf) на Точноста : 0.01 mm Минимум читање : 0.01 mm Правост : 0.01 mm Тежина : 0.51 kg
Вклучуваат :
1 х XY Оска XY60-C-36 Фаза

Кон својствата

Водич Должина:
Табела Големина
Водич Ширина или Дијаметар:
Табела Големина
Број На Модел На:
XY60-C-36

Производи во категоријата

Пакет Содржина : 1pcs SFU2510L650mm ballscrew со Б.К / BF20 крајот обработка 1pcs SFU2510 ballnut ЗАБЕЛЕШКА : 1 Ве молиме Внимание 65

Кога ќе го добиете на стоки, ве молиме дајте ни повратни информации, така што можеме да направиме некои к

Категорија : длабоко ритам топката лежиштаМодел : 16010 ZZГолемина на : 50 * 80 * 10 (дијаметар * дијаметар * ширин

Линеарна водич не се некои додатоци како што се линеарни, glib е за една линеарна водич( блок) само.Кога ќе

HIWIN Линеарна Водич : Количина : 2 парчиња HGR20 L600mm линеарна упатство4pcs HGH20 CA линеарни блокNTOE : Ние може да се

HIWIN Линеарна Водич : Количина : 1pcs HGR25 L600mm линеарна упатство2 парчиња HGW25 CA превозNTOE : Ние снабдување со це

Топката Завртка SFU1204 Серија : Пакување Детали : 1 парче на Топката Завртка ,како вашето барање должина ( 15

Количина (2sets вклучуваат) : 2 парчиња MGN12 L500mm линеарна упатство4pcs MGN12 C блокпроизведено во Кина (Копно)Желе

Плоштад линеарна водич 2 X MGN12 L=200mm со 4pcs MGN12 C линеарна блоковиПакет Содржина : 2 X MGN12 200mm4 X MNG12 C (може да се н

Количина : (1set вклучуваат) : 1pcs MGN15L900mm линеарна упатство1pcs MGN15 C блокпроизведено во Кина (Копно)Железнички

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАМодел mumber : SFU1610 ballscrew со Б.К / BF12 крајот машинскиКоличина : 1pcs SFU1610300мм+1

Пакет Листата Вклучуваат Како Следи : 1pcs x SFU1605 со крајот обработка за Б.К / BF121pcs x SFU16053 топката нут(надворе

Please wait...