0
clear
  • 10pcs 3D Печатач Hotend Долги J-Раководител на Топлинска Главата Страна Адаптер Далечински Водич Цевка Далечински се Хранат Главата За 3D V5 1.75 MM/3ММ
  • -20%
  • -20%
10pcs 3D Печатач Hotend Долги J-Раководител на Топлинска Главата Страна Адаптер Далечински Водич Цевка Далечински се Хранат Главата За 3D V5 1.75 MM/3ММ

10pcs 3D Печатач Hotend Долги J-Раководител на Топлинска Главата Страна Адаптер Далечински Водич Цевка Далечински се Хранат Главата

DEN 288.00

Достапност
Производот е достапен


Напомена : нови следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус само може да пратите тоа биле брод надвор од Кина, не повеќе Следење на информации ,дури и пристигна или не .
Ве молиме не freeloaders,ако не може да се прифати без повеќе следење на информации .
Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.
Следење информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде : www.17track.net/en
Име На Производ : Брз Фитинзи
Дизајниран за Полиуретан или Најлон цевки.
По инсталацијата, на насоката на цевка може да се промени слободно.
Елипсовидна ослободување прстен помогне да се поврзете цевка лесно со manual (рачно), нема посебни потребни алатки.
Надвор (и во Внатрешноста каде што е применливо) хексагонална клуч затегнување.
PC6-01 е за 3.0 mm
PC4-01 е за 1.75 mm

Кон својствата

Големина:
175, 30
Број На Модел На:
C306
Бренд Име:
BIQU
Тип На Објект:
Пневматски Конектори
кодот на производот:
C306
Употреба:
за 3D печатач дел
Состојба:
Нови 100%
Акции:
во парк
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Производи во категоријата

Опис : Овој производ е носител одбор или збег одбор за Allegro е A4988 DMOS Microstepping Возачот со Преведувач и Прекус

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.Услови за Продажба на Увозни давач

(10pc) Вејд Екструдер ПролетДијаметар на стринг : 1.2 mm надворешен дијаметар : 7.5 mm, Внатрешен дијаметар : 5 м В

Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска Ако имате било quetion или тре

3 DSWAY 20pcs / многу 70cm 2pin Breadboard Скокач Жици MM Машки да се Женски FF 2.54 mm Du Pont Кабел за Линија за 3 D Печатач Колек

Вашето задоволство е многу важен за нас Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција, ве

А Т или други увозни даноци,но ние не можеме да guarance без данок полнење како тоа зависи од вашата земја по

А Т или други увозни даноци,но ние не можеме да guarance без данок полнење како тоа зависи од вашата земја по

Ова е замена и надградба за фабриката Makerbot Replicator 2 и 2 X акции thermocouple Нашите thermocouple карактеристики на исти

JГЛАВАТА Големина : 1.75 MM ИЛИ 3.0 MMМлазници : 0.2 мм,0,3 mm,0.4 mm или 0.5 mmГрејач : 12v или 24v (ве молиме оставете порака

Материјал : Алуминиум ЛегураВнатрешниот д1*d2 : 5x5mm или 5*8ммНадворешниот дијаметар : 14mmВкупна должина : 25mmП

50 PCS За Openbuilds јака шкафче ВОЛ CNC машина делови Вратило Заклучување Јака 5mm / 6mm / 8мм / 10мм / 12mm V Слот Линеарна

4pcs Ажурирање PT100 Блок Силикони Розова Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3 D Печатач Загрева Блок Брза Испор

Пакет Листа KOSSEL K800 Endstop 1.4 reprap граница вклучите 3 стапки 1 метри долго време, рог глава Изберете 3pin или 2pin П

Ако треба да испрати DHL / federate / EMS,ве молиме контактирајте со нас.Ние треба да разговараат за товарни со в

Please wait...