0
clear
  • SMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12V 5m 300 Led диоди 14.4 w/m Црвена/Зелена/Блу/Бела
  • -20%
  • -20%
SMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12V 5m 300 Led диоди 14.4 w/m Црвена/Зелена/Блу/Бела

SMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12V 5m 300 Led диоди 14.4 w/m Црвена/Зелена/Блу/Бела

DEN 528.00
DEN 502.00

Достапност
Производот е достапен

-0.76 /метар -17.75 /метар -1.05 /метар
SMD LED Лента 5630 IP65 Водоотпорен led штип светлина DC12 V 5m 300 Led диоди 14.4 w/m Црвена/Зелена/Блу/Бела
Спецификација
1.5630 SMD led Лента на Светлина.
2.Големина/roll : 5000*10мм
3.LED Type : Висока Осветленост 5630 SMD
4.LED Количина : 60 LEDs/m
5.Работен Напон : DC 12 V
6.Зрак Агол : 120 степен
7.PCB Боја : Бела
8.Достапни Бои : бела, топло бела, сина, зелена, црвена боја.
9.Водоотпорен : IP65
10.Пакување : 5m/многу 5m/roll
Примена
1) Архитектонски декоративни осветлување.
2) Archway, крошна и мост работ осветлување.
3) Забавен парк, театар и авиони кабината расположение осветлување.
4) за Итни случаи ходникот осветлување.
5) Аудиториум walkway осветлување.
6) Скалила акцент осветлување.
7) Сокриени осветлување.
8) Backlighting за signage писма.
9) Channel писмо осветлување.
10) излез во случај на опасност патека осветлување.
11) Чове осветлување.
12) Работ осветлена акрилик панел осветлување.
13) Градина осветлување.
14) Паркинг осветлување.
15) Квадратни осветлување.
ПРОИЗВОДОТ СЕ ПРИКАЖЕ :

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5630
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
led лента светилка
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
боја:
Црвена/Зелена/Блу/Бела
Место на Потекло:
Кина
Име:
led лента 5630
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација Осветлување
LED КОЛИЧИНА:
60leds/m
Водоотпорен:
IP65
Пакет:
5m
превозот:
Бесплатен превозот
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
SMD:
5630

Производи во категоријата

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарОтворено водоотпорен LED Лента 5050 RGB кул Бело цевка IP65 ЛЕД Флексибилни све

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

Работен Напон : DC5 VLED Количина : 32leds / MLED Type : SMD5050 RGBIC Количина : 32pcs / MПотрошувачка На Енергија : Max 7.68 W / Мета

128.25 / метар 15.82 / метар 1.50 ДОЛАРИ3.30 / метар 17.75 / метар метар60 Leds / M LED Лента 3258 батеријата напојува Led Лент

5 M / 3528 / 300 LED Водоотпорен Еден LED Лента Светилка 12 V Топол Кул Бело SMD Лента Ленти За Таванот Контра Кабинет

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

метарБесплатен Превозот 10m / многу 36 LEDs 12ic / m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12 V IP67 цевка Водоотпорен RG

На 20 милиони / многу DC 5 V Дигитални WS2812 LED Ленти изграденаво 2812 SMD 5050 RGB 30 Led диоди / m Со 30pixel / m 150 LED Водоотпо

Flex LED Неонски светлина 80leds / M led лента светлина Топло бела / кул бело / Р / G / B / RGB AC85265 V LED Неонски јаже светл

LED Лента 3014 204 LED / метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m / многу IP20 / IP65 / IP67 Водоо

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

Сите тип на 5050 4 во 1 RGBW лентаСпецификации : 1) Светлосен извор : SMD 5050 LED лента1) LED кол : 60leds / M2) Водоотпорен г

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаНе водоотпоре

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

LED Лента 5050 , 60 LED / m ,4 ВО 1 RGBW RGBWW IP20 ,IP65 IP67 Водоотпорен, DC12 VИме на производ : 5050 LED ЛентаLED : 4 Боја во 1 SMD 5050 Чип,

1 LED количина : 100 КОМПЈУТЕРИ2 Напон : 220 V3 Работна Сила : 4 W / групи4 Доведе Материјал : ПВЦ транспарентен ли

5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12 V флексибилни 60led / m LED лента, бела / топло бела / сино / зелено / red / жолта /

26.11 / метар 26.06 / метарОбрнете внимание на : 1 точка 5 mm =1.5 mm2 точка 5 mm =2,5 mmТочка Име : Страна Сјај Оптички Вл

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

Карактеристики на производот : Овој производ е нова генерација на меѓународната приказ осветлување тех

Please wait...