0
clear
  • Автомобил Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Тип на Батерија Полнач 110V/220V Целосна Автоматска Електрични Led Дисплеј 12V/24V 100AH
  • -20%
  • -20%
Автомобил Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Тип на Батерија Полнач 110V/220V Целосна Автоматска Електрични Led Дисплеј 12V/24V 100AH

Автомобил Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Тип на Батерија Полнач 110V/220V Целосна Автоматска Електрични Led Дисплеј

DEN 2109.60
DEN 1709.00

Достапност
Производот е достапен

110 V/220 V Целосна Автоматска Електричен Автомобил Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Тип на Батерија Полнач Led Дисплеј 12 V/24 V 100 AH
Describition 1 , овој производ е применлив во 12 V/24 V 100 АХ оловни батеријата ,вклучувајќи ГЕЛ,UPS-от,влажни батеријата и одржување-бесплатен батерија, 2 , Напредни пулс ширина modulatio n (PWM) технологија се користи за автоматски да ги наполните батериите преку 4-фаза на полнење циклус 3 , животниот век На батеријата може да биде значително подобрена со дигитални пулсот поправка метод за моќ чипови на микро компјутерите 4 , Константен напон на полнење ќе се организира за да се обезбеди разни заштита и да се избегне во текот-напон,над-струја,над-тепање и electrode-позитивни,и др. Предност од 1 , има силна фан,брзината може да се 4500/мин; 2 , Стабилни перформанси,престана автоматски кога полните целосна,пулсот авто оживее и одржување на батеријата; 3 , Прегревање заштита : кога температурата на полначот е над 105 ° C,го полначот ќе престане да работи,кога температурата се намали до 80° C или исклучете го моќ 10 минути на полначот може да работи повторно; Краток спој заштита : кога има краток спој на полначот престана производството и има beep сигнализација; 4 , кога батеријата една клетка напон е помал од 1,5 V полначот не може да започне и да има beeb сигнализација,избегне оштетување на батеријата; 5 , кога на поларитетот на полначот е спротивен со батерија,полнач ќе се затвори автоматски и има beeb сигнализација. Оваа ставка може да се користи и 110 V/220 V на текст НАИЗМЕНИЧНА струја. Ние ќе ви понуди право адаптер на излез pulg за вашата земја! Параметри Влезен Напон : 110—230 V напон : 12 V/24 V Струја : 10 A врв за 12 V,8 A врв за 24 V Capatity : 100 AH Моќ : 160 W Фреквенција : 50-60 HZ Должина на излезот жица : 65cm Должина на текст жица : 125cm димензија : 14*19*7cm Бруто тежина : 0. 7 , не блок за ладење дупка или употреба на полначот со ладење вентилатор исклучен. 6 , 12 V влез кога автоматско полнење на владата,Целосно електричен напон од 13. Идентификуваат 6 V/12 V интелигентни,на полнење светлина ќе светла кога се полни,кога полнење целосна светлото ќе се исклучи Црвениот е анодна,црна е катоден Воведување на 5-фаза на чекање Не-оптоварување на владата : кога има без оптоварување поврзани со полнач,LED Екран ќе се покаже на напон само,моќ е за 2 W; Постојан струја : значи батеријата напон е помал од збир на напонот на полначот и потоа да го полначот постојано снабдување полнење тековната за одржување и батеријата батеријата и полначот; Константен Напон : напредни пулс ширина модулација (PWM) технологија,контрола на држачи за тековните и на излезниот напон точни,избегне overcharge; Пловечки полнење на владата : кога батеријата се случува да биде на товар полн,полнач ќе престане со наплата,но, сепак понудата постојано лебди напон и мали тековни на батеријата; Trickle полнење на владата : кога батеријата напон и струја се приближува поставување на напон и струја,тоа ќе се сврти кон trickle лебди полнење од автоматски режим,тоа значи полнење полна,исто така, може да биде наполнета со варијабилна режим.

Кон својствата

Објектот Висина:
7CM
Другиот Дел Број:
како слики
Специјални Функции:
батерија полнач
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Тежина:
970G
Осветленост Дел Број:
како слики
Производителот Дел Број:
CZ056
Поставување на Возило:
како слики
Материјал Тип:
Метал
Објектот Ширина:
14CM
Објектот Должина:
19CM
Бренд Име:
herorider
На текст:
110V-230V

Производи во категоријата

12 X Bouchon Бек Verseur Bouteille Alcool Ликер Вин Doseur Pastis Brasserie100% Nouveau BOUCHONS VERSEURS'adaptent на toвидови де bouteilles, verre и plastique(huile, v

За НАС : Ова е COS Професионална Снабдувач.Ние ќе ги нудиме на големо и мало во светот Ако сте веледрогериј

Монитор за Goldway UT4000 F Spo2 Сензор Кабел,Возрасни Прст Клип тип,ментална 5pinКомпатибилни модели : 1 Goldway : UT4000 F2

Добредојдовте во продавницание сме посветени на Обезбедување на Најдобри производи и Услуги,бренд вод

Центрифугални Спојки за Хонда 18 T C50 S65 C50 M s50 на унодц 1967Спецификација : Овој производ е погоден за C50 S65 C50 M

Ние ќе се Фокусираме на Идентичен,диоди,транзистори,отпорник,capacitor,IGBT модул,кристално осцилатор,реле и

Повеќе информации за Производот, Кликнете на : Пар Аеро Главата Маркер Светла Црвена Светлина За Хонда 20

Велосипедот Shes Покрие Име : ЗАПАД ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Водоотпорен Велосипедизам Чевли Покрие Рефлексивни Ко

е ист,можете да пребарувате преку мојот вебсајт овде,или контактирајте ме за се меша серија.но сигурен к

Please wait...