0
clear
  • Коза Модели Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Поставете Големо Животно Крст-бод Колекции Везови Везана
  • -20%
  • -20%
Коза Модели Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Поставете Големо Животно Крст-бод Колекции Везови Везана

Коза Модели Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Поставете Големо Животно Крст-бод Колекции Везови Везана

DEN 543.84
DEN 304.00

Достапност
Производот е достапен


Коза Модели Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Животно Крст-бод Колекции Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 29cm*40cm(14 CT) 37cm*51cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 12 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика печатени, 14CT празно платно, 14CT слика печатени
Стил:
Европа
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
ПП торба
Број На Модел На:
D429

Производи во категоријата

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 64x47cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бел

По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа мо

Посетете ја нашата продавница е Тоа Штоб (11 CT) ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насок

Сина Шапка Ангел Девојка 11 CT Отпечатена На Платно Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Везови Крсто

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Bluebell Шума Кинески Смета Крстот Бод Обрасци за Полнење DMC Крстот Бод Ткаенина Везана Дома Декор 11 CT Отпеч

Го Зголеми Цвет Кошница Dmc Теми Крстот Бод Памук Колекции За Везови Рачно Изработени Занаетчиски Цвет К

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Селектирај 2 ↑ Идеален за домаќинство декорацијаДетали Причина за вашата љубов за менеВетувањеСила, ќе

Доволно Embroider теми x1 сетЗлатна опашка Embroider игла x2 ВИП ПОПУСТ ЗА ВАСA За оние другите, ве молиме контактир

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за н

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО и 11ct14ct е празно п

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT,мапатаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 152 X152 бодаБои

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 81 X50cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:91 X60cm(

Сушење На Јоргани Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции 11 CT Отпечатена На Платно DIY Поставите Везана

Добредојдени да ги споделат нашите производи во Facebook, Twitter, Вкусни Боја блок во blue print не е вистинската бо

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Африкански Daisy DIY ПОСТАВЕН Кинески Смета Крстот Бод Шема 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Везови Крст Поставе

Answer : ___________________________ Note : Т тој Големина е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да бид

Please wait...