0
clear
  • Акустична Звук Амортизацијата Алуминиумска Фолија Автомобилската Firewall Звук Deadener Топлинска Изолација Deadening Материјал Мат
  • -20%
  • -20%
Акустична Звук Амортизацијата Алуминиумска Фолија Автомобилската Firewall Звук Deadener Топлинска Изолација Deadening Материјал Мат

Акустична Звук Амортизацијата Алуминиумска Фолија Автомобилската Firewall Звук Deadener Топлинска Изолација Deadening Материјал

DEN 1329.60
DEN 1263.00

Достапност
Производот е достапен


Спецификација :
Боја : Сребрена
Материјал : Fiberglass, Гума, Сунѓер
Типичен Температурна Стабилност : -40°C до +180°C
Може да издржи температура опсег : -45°C до +115°C
Карактеристики :
● Идеален за кровови, врати, воланот сводови, подигање и ролетна апликации
● Подобрување на возење квалитет во вашето возило од страна на намалување на бучава на моторот, пневматик зид, патот на бучава, со правец на бучава и ќе се изврши значително подобрување на целокупното возило префинетост и квалитет на звукот.
● Да се осигурате вашето возило останува ладилникот во текот на летото и потоплите во зима, правење на вашиот возење поудобно
● Три-слој, близнак густина лесни пена ламинатни.
● Висока редукција на шум & термичка изолација својства.
● Одличен за запечатување против водата и воздухот ingress.
● Високо compressible затворен мобилен пена формулација.
● Лесно се "сече, кора & примени" монтирање.
● Пламен Retardant.
Зошто Контрола На Бучавата Мат?
Потрошувачите на прашањето : Зошто треба да се користат за Контрола на Бучавата Мат?
Одговор : Контрола на Бучавата Мат ќе ги намали несаканите патот бучава и вибрации, со додавање на структурните маса и dissipating несакани бучава преку нашите мат.
Потрошувачите прашање : Колку е тешко е Контрола на Бучавата Мат да го инсталирате?
Одговор : Контрола на Бучавата Мат инсталира во три брзи и лесни чекори
1. Мерење и намалување на мат до саканата големина/форма.
2. Тргни се назад ослободување филм од мат.
3. Позиција на мат во посакуваната локација и да користите предвидено ролери за да го активирате притисок чувствителни лепило.

Кон својствата

Сместување:
Фендер,Аспиратор,Затворен Ѕид,Шасија,Багажникот,Опашка Маска,Покривот,Автомобил врата
Тип:
изолација подлога
Материјал:
Алуминиумска Фолија
Бренд Име:
JGAUT

Производи во категоријата

Автомобил худ изолација памук е пена за коса, надвор покриени со слој од fiberglass засилен алуминиумска фол

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

Автомобил худ изолација памук е пена за коса, надвор покриени со слој од fiberglass засилен алуминиумска фол

Автомобил худ изолација памук е пена за коса, надвор покриени со слој од fiberglass засилен алуминиумска фол

Автомобил худ изолација памук е пена за коса, надвор покриени со слој од fiberglass засилен алуминиумска фол

Автомобил худ изолација памук е пена за коса, надвор покриени со слој од fiberglass засилен алуминиумска фол

Please wait...