0
clear
  • AutoEC 6x 1156 1157 ba15s bay15d p21w 50 smd 3014 доведоа автомобил авто светлина се Претвори Сигнал Кочница Копија Обратна Светла DC12V #LF69
  • -20%
  • -20%
AutoEC 6x 1156 1157 ba15s bay15d p21w 50 smd 3014 доведоа автомобил авто светлина се Претвори Сигнал Кочница Копија Обратна Светла DC12V #LF69

AutoEC 6x 1156 1157 ba15s bay15d p21w 50 smd 3014 доведоа автомобил авто светлина се Претвори Сигнал Кочница Копија Обратна Светла

DEN 369.60
DEN 340.00

Достапност
Производот е достапен


10pcs 1156 1157 ba15s bay15d p21w p21/5w 50 smd 3014 предводена за автомобил Опашка Стоп Светло се Претвори Сигнал Кочница Копија Обратна светла DC12 V #LF69 Точка име : 1156/1157 50 SMD 3014 LED LED type : Нови 3014 LED диоди LED Кол : 50 led Боја : Чиста Бела Lumens : 560-700 LM Напон : DC12 V Референца : S25, P21 W,P21/5 W, BA15 S,BAY15 D (Имајте на ум : вие треба друг приклучок, како што се BA15 D,BAU15 S, ве молиме оставете порака)
Примена : Главни за Стоп светло, Опашка светлина, да се Претвори сигнал светлина, кочница светлина,копија светлина, обратна светлина итн.
1.Увезени led12 рамномерно околу светилка инсталација, блескав ефект е подобро
2.Три-димензионалниСветилка тело донесува три-димензионална структура, повеќе во согласност со принципот на светлината, светлината во сите правци, стерео чувство е посилно
3.Метал чипови plugВисокиот квалитет на метал чипови, сегашниот е постабилна, повнимателно, на светлосен ефект е подобро
4.Клучните делови од метал за заварувањеефикасно да се спречи загуба, користете време повеќе придржува
6 X 1156/1157 50 smd led сијалица
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Куполата светлина, Читање светлина и Покривот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина, Светлата
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Кон својствата

Емитуваат Боја:
1156, 1157
Бренд Име:
AutoEC
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Име На Модел:
1156/1157 50SMD 3014 LED
Тип На Објект:
Обратна Светла
Напон:
12V
Објектот Тежина:
25g
Wattage:
3-5w
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
300lm
Точка име :
1156/1157 50SMD 3014 LED
LED тип:
3014 led
Led количина:
50 led чипови
боја:
Чиста бела
Lumens:
560-700LM
Напон:
DC12V
Примена:
Стоп светло, Опашка светлина, да се Претвори јачина на светлина,
Функција:
кочница светлина,копија светлина, обратна светлина
За Автомобил Светилка:
страна пак сигнали
Тип Socket:
1156 ba15s 1157 bay15d

Производи во категоријата

10pcs t10 led W5 W canbСупер Светло 2.5 W 9 led Сијалица 3030 SMD 194 168 12 V 6000 K Белата грешка Царинење, Светлата за Читање све

Опис На Производот : 1 Напон : 1030 VDC2 Моќност : 32 W3 Извори на светло : 8modules led(4led секој модул, 40 PCS Gen III 1 Watt вече

Купувачот треба да бидете сигурни дека превозот адреса е сигурен Неисправни предмети МОРА да БИДАТ при

Карактеристики : Мали и исклучителен изглед, тоа е погодно да се соберат Со 18 SMD Led диоди, ултра осветлено

XСВЕТЛИНА е професионална авто led светло производителот од 2008 година во Гуангжу Град во Кина Ние се фоку

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Овие OBC Грешка Слободни T10 Оптоварување L

Технички детали : Напон : 12~14 V DCБоја : белаLed чип : 6*5630smdLiftspan : 65,000 часаПриклучок тип : T10 w5w 194 501Употреба : шир

Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата email или жалба до нашата у

000 работни часови,Исклучително долготраен живот* Универзален дизајн погоден за многу видови на автомоб

Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Делови Име : Rearview огле

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е

Обичај LED Задни Bunper на возилото Кочница Светлина Работи Светилка За Toyota Highlander 2015 Еден ПарLED Задни Bunper на

10 Pcs T10 9 SMD 5050 CANBsmd DC 12 V Грешка Слободни 9led 194 168 192 W5 W Автомобил LED Светло Внатрешни работи Светилки Оптовар

Враќање предмети не смеат да се користат или имате било знак на злоупотреба или намерна штета...

LED Type : 4014 SMDLED П'ty : 15 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : Чиста белаПриклучок тип : T10 W5 W 194Напон : 12 VACТемпература на

1156 BA15 S P21 W R5 W 1250 LM LED Сијалица Автомобил Магла Светлина Опашка Возење Светилка светилки drl Ден Runnight Обрат

Спецификации : Име : Автомобил Атмосфера Лента СветлинаБоја : Сина, Зелена, Портокалова, Розова, Црвена, Б

10 парчиња ЛЕР / Авто LED 3528 супер светло / T10 3528 28 SMD Автомобил LED / автомобил светла / Авто светлина / T10 W5 W 194 168

2 парчиња 6 SMD Luxeon ZES Чип 80 W Супер Автомобил Светла Автоматски се Претвори Сигнал LED BA15 S P21 W 1156 CANBДен Светли

Please wait...