0
clear
  • тепих спалната соба волна, рачно изработени needleopint килими 137CMX198CM4.5'X 6.5' палата aubusson шема зелена gc028nee002
  • -20%
  • -20%
тепих спалната соба волна, рачно изработени needleopint килими 137CMX198CM4.5'X 6.5' палата aubusson шема зелена gc028nee002

тепих спалната соба волна, рачно изработени needleopint килими 137CMX198CM4.5'X 6.5' палата aubusson шема зелена gc028nee002

DEN 21060.00

Достапност
Производот е достапен


Тепих 137 CMX198 CM4.5'X 6.5' палата aubusson шема зелена gc028nee002
Рачно изработени од волна сплетам , таписерии , шарени, може да не бидат копирани , со висок украсни вредност на колекцијата .
Ставка Опис
* Needlepoint килим
* Рака-stitched со 100% Нов Зеланд Волна
* Памук фондацијата
* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање
* Рамни куп. Користење со дебел подлога на подот во секоја соба, или приказ на ѕидот
* Повеќе фотографии ќе бидат обезбедени на барање
Ве молиме имајте во предвид дека килим не беше совршено рамен кога овие слики се направени. На warped линии во тепих не е дефект, туку само резултат на поклопецот линии на тепих, бидејќи на своите не се поставени совршено рамен. На браздата ќе исчезнуваат по неколку месеци.
Објектот На Локација
Кина
Бесплатен превозот било каде во светот
Сакате сопствени направени килим?
* Сопствени дизајни се достапни
* Custom sizes се достапни
* Сопствени бои се достапни
* Да се создаде твојот сон килим преку испраќање ни слика
* Ние сме посветени на квалитетни производи и вашето задоволство е 100% загарантирано!
Дизајнери и дилери се повеќе од добредојдени. Овој килим може да биде обичај прави ако ви треба различна големина. Дизајнот може да се прилагоди премногу. Не постои ограничување на какви било промени како add-ons и eliminations. На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion. Боите исто така, може да се изменуваат. Ако сакате, секогаш можете да ни снабдување со ткаенина swatches, боја чипови, или предиво примероци, итн.. Ние може да одговара на нив во килим . Лице-off ќе се произведени за да бидете сигурни за крајните резултати одговараат на вашите барања.
Како се направени?
Нашите needlepoint килими се целосно stitched со рака
Акции промени дневно
Ве молиме контактирајте со нас за достапноста пред купување
Берзата не гарантира

Кон својствата

Големина:
1370mmx1980mm
Бренд Име:
emilrugs.com
Стил:
Европа
Употреба:
Дома,Хотел,Спална Соба,Молитва,Декоративни,Комерцијални
Измијте Стил:
Рака Мие
Место:
дневна соба
Шаблон Тип:
Растенијата
Обликот:
правоаголник
Материјал:
100% ВОЛНА
дизајн:
Aubusson
Техника:
Рачно Ткаени
Број На Модел На:
gc028 002
Производот:
Волна
Примена на простор:
Скалите дневна соба сала спалната соба друг / други
Тепих по пат на продажба:
Заврши тепих ( јуани / парче )

Производи во категоријата

Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објекто

Опис на * Страназаврзана токму онака како што тоа беше во Франција века * Ова е репродукција, не е immitation * 1

WINLIFE Мода Езеро Сино бојадисана Тепих,Домот Флорални Дневна Соба Килими,Бренд на Големи Тепих За Спална

YILONG 9'x12' луксузен црвено medallion персискиот класичен килим рачно изработени трајни салон свила тепих (WY321 A9

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Круг Кошарка Фудбал Килим Кат Килими област килим Тепих tapetes став casa sala Момче Деца Детска Спална соба пе

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Перат Мат Туш Када Подлога Хорор Крв Бања Бања Крвава Стапало Мат Не се Лизга Килим,badkamer мат,tapis bain,тепих

Без изненадувања Ако сакате, секогаш можете да ни снабдување со ткаенина swatches, боја чипови, или предиво

ИЗВЕСТУВАЊЕОВА Е 100% ВОЛНА ИНДИСКИОТРАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ТЕПИХМНОГУ ВИСОК КВАЛИТЕТ

започнетекрајотБиг бенг Биг Бенг Теорија / KILIM kilrim тепих тепих дизајн gc13730

Име На Производ : Креативни Пијано Копче Круг ТеписиЕдинствена : Неплетени + antiсе лизга на днотоТкаенина

Ќе видиме што ќе се случува за да се добие пред вашиот килим е на loom Еден агол примерок ќе бидат направен

Please wait...