0
clear
  • DC 12V 80W 0142 Моторни Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа 6L/Мин
  • -20%
  • -20%
DC 12V 80W 0142 Моторни Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа 6L/Мин

DC 12V 80W 0142 Моторни Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа 6L/Мин

DEN 958.56

Достапност
Производот е достапен


Опис :
Лесно да се инсталира Работи сув без систем Целосно запечатени, висока стабилен притисок Само priming, тивко работи, ниска потрошувачка на енергија се Лесно поврзување на систем за Моторни должност циклус ќе се разликуваат со оптоварување и температурата Кога водата е исклучен, моќ, исто така, ќе бидат отсечени автоматски, и моторот е одолговлекување. Кога водата се кандидира, моќта ќе се вклучи автоматски, моторот ќе се кандидира повторно. Тоа е строго со вода дупка големина, или моторна пумпа може да не функционира нормално или дури и ќе оштетување на моторот или на пумпата. Апликации : Автомобил машина за перење, на соларна енергија, вода, далечински контрола на вода опрема, некои место треба да се контрола на вклучите често, некаде заштеда на енергија, итн.
Спецификација : Мотор : 0142 Volts : DC12 V Моќ (макс) : 80 W Текст вода притисок : 0.2 Mpa Max Излез вода притисок : 0.9 Mpa Проток : 6 L/мин Заштита Вентил Тип : интелигентни вентил (со Притисок switch) апсорпција процес : 2.5 метри Глава : 90 метри (вода диверзија должина на цевка) Опсег : 9 метри (ова е шут! Само не се преземе) Димензија : 16.5 cm(L) x 9.6 cm(W) x 6cm(H)
Пакетот вклучува : DC 12 V 80 W 0142 Моторни Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа 6 L/Мин x 1

Кон својствата

Структура:
Еден фаза Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
D8033
Гориво:
Други

Производи во категоријата

MP55 RZ Хемиски Пумпа Електромагнетни 220 V / 50 HZ / 60 HZ Магнетни ПумпаМагнетен Диск Центрифугални Пумпи се crystal

316 Од Не ' Рѓосувачки Челик Вертикална Завртка ПумпаЗавртка потопни пумпи е компанија со развојот на дом

WX Серија Oilless Ротари Ване Вакуум ПумпаWX тип oilless ротари ване вакуум пумпа е чиста вакуум пумпа кој е диза

Опис : Карактеристики : пумпата е совршен за семејниот дом термички соларни системи или било циркулациј

220 V Домаќинство Автоматско Грејач Бустер Пумпа 100 W Вода од чешма Бустер Пумпа Модел : RGB1510Внимание : 1...

Спектар на употребаZJ серија корени вакуум пумпа е еден вид на ротари позитивно поместување пумпа, која

прирачник притисок тестирање пумпаСпецификација на производот Притисок : 6 MPA волумен : 8 L Тежина : 6 KGS уп

220 V Висок Притисок 30 MPa Електрични Мини Пумпа Воздушниот Компресор 1.8 KW Автомобил Воздушни Пушки

FIP3200 24 V се мијатдек пумпа за јахта bilge дренажаИме : Мотор За Ладење, ПумпаДруги име : Bilge пумпи, автоpriming пу

Технички параметри : Модел : DZ2 XU2Моќност : 8wНапон : 220v50hzЖмакс : 2mПротокот Max : 119ml / минВшмукување Hight : 50cmБрз

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Високолифт dc 12v соларни загревачи на вода подводните длабоко и пумпи за наводнување

УПОТРЕБА : Aуреа / вода / метанол / алкохол / алкохолНАПОН : 220 V / 12 V / 24 VMAX ПРИТИСОК : 40 PSI(3 Bar)ПРОТОК : 2640 L / MINИЗ

прирачник притисок тестирање пумпа

FL100 Бустер Дијафрагмата Пумпа за Вода

Ротари ване вакуум пумпаПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРО

ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВ

ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВ

Нерѓосувачки Челик Центрифугални ПумпиПумпа impeller полуотворен структура Прекуструјна компоненти и пов

Ниска Цена DC48 V Електричен Автомобил Отворено Земјоделски Пумпа за Вода

WX Серија Oilless Ротари Ване Вакуум ПумпаWX тип oilless ротари ване вакуум пумпа е чиста вакуум пумпа кој е диза

Y8 Прирачник Клипот Подмачкување Рака Пумпа за Масло 500 C Рака Притисок на Пумпа за МаслоТехнички парамет

НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ.

DW420 Нерѓосувачки Челик Спреј котел вода за пиење backwashing ласерски машина ПумпаЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТ

Макс 200 CPS DC Барел Пумпа 12 V / 24 V Вертикална Пумпа за МаслоНе експлозијадоказ тип, екстракција на запаливи

Перформанси резиме : Оваа серија на пумпи може да се испорача на температура не повисока од 103 степен, то

прирачник притисок тестирање пумпаМодел : SYB6.3Max притисок : 63kg / cm3раководител : 35mmпроток : 10mlрезервоарот з

ST20 VK1 / 6 Флуор Пластични Може да Се Лер Вертикална Пумпа 32 L / мин Канализационен Центрифугални Пумпа за В

5, XD тип ротари ване вакум пумпата и моторот е директно заедно да се инсталира, користи воздух за ладење,

CLB4500 80 W Голема Моќ за Циркулација на Вода Пумпа За Градина / Базен

Please wait...