0
clear
  • Електричен Велосипед 36V 48V 500W 20inch-700c Предните Тркала E-велосипед Возење Brushless Gearless Центар Моторни + Rim+Краци+Пневматик Тркала
  • -20%
  • -20%
Електричен Велосипед 36V 48V 500W 20inch-700c Предните Тркала E-велосипед Возење Brushless Gearless Центар Моторни + Rim+Краци+Пневматик Тркала

Електричен Велосипед 36V 48V 500W 20inch-700c Предните Тркала E-велосипед Возење Brushless Gearless Центар Моторни + Rim+Краци+Пневматик

DEN 8544.00

Достапност
Производот е достапен


Електричен Велосипед 36 V 500 W 20inch-700c Предните Тркала E-велосипед Возење Brushless Gearless Центар Моторни e Bike Тркала
Технички Податоци За Моторот
Напон : 36 V 48 V
Моќност : 500 W
Мотор Тип : Brushless Gearless Центар Мотор
Тркала Нето Тежина : 6.2 килограми
Моторни Дијаметар : 24.3 cm
Сала Сензор Количина : 3pcs
Брзина : 0-45km
Max. Брзина : 350 RPM
Max. Вртежен момент : 25 N.М
Дијаметар на оска : 1.4 cm
Черупка Димензии : Дијаметар : 1,5 см, Висина : 3.5 см
Мин. Вилушка Ширина Барање : Мин.10cm
Соодветните Контролор : 36 V 500 W Контролер
Диск Сопирачки на Располагање : 6-дупка тип
Дупки За Краци : 36
Достапни Големина на Тркало : 20",24",26", 28", 29 инчи/700 C
Гаранција Објектот има една година гаранција. На клиентите е во ред работата е да не се вклучуваат во оваа гаранција. Царина Увозни давачки/данокот не е вклучуваат во објектот цена. Време на испорака ја Одберете локацијата од листата на земји. Ние ќе се обидеме потрудиме да брод парцела, како е можно поскоро. Ако имате проблем на испорака, ве молиме да бидат слободни да контакт. Размена & Политика на Враќање Враќање на некој предмет не може да биде полесно. Ако треба да испрати објект назад, мора 14 дена од денот сте го добиле вашиот цел да се разменат или да се вратат. Продажба на објект не е returnable. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот објект се врати на нови и некористени освен ако објектот е погрешна. Се враќа кои не ги исполнуваат нашата политика нема да биде прифатена и ќе биде испратена назад до клиентите. Повратни информации, Ние го цениме вашиот бизнис, Ако ти се задоволи со нашите услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се потрудиме да ги реши сите прашања. Информациите на компанијата Нашата компанија е посветена на ebike индустрија за над 10 години. Тоа е странски инвестиции, нашето седиште е во Шангај и фабрика се наоѓа во Jiangsu Провинција во Кина. Како лидерство производителот во индустријата, ние нудиме на електрични велосипеди, батерии, ebike мотори, ebike додатоци, BLDC мотори, електрични колички, електрични голф штрајкови и скутери. Ние се инсистира да се обезбеди висок квалитет на производите, најнова технологија и одлични перформанси.

Кон својствата

боја:
20 инчи, 24 инчен, 26 инчи, 28 инчи, 29 инчи, 700C
Бренд Име:
RisunMotor
Wattage:
> 400w
дизајн:
Brushless
Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Напон:
36V/48V
Напон/Копче За:
36V 48V 500W
Големина На Тркало:
20, 24, 26, 28, 29/700C.
Тип На Мотор:
Предно Тркало Мотор
Одговара за вилушка ширина:
100mm
is_customized:
Yes
Моторни:
Brushless,Gearless Центар Мотор

Производи во категоријата

48v72v 3000w eвелосипед комплет моторни електричен велосипед комплетПРОИЗВОД СЛИКИСПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВО

Со 5 STRAS ПОВРАТНИ информации, контактирајте го нашиот услугата на купувачи, ќе го добиете нашата продавн

Ова електрична handlebar може да се прилагоди на моторни тркала за напред или backword насока железо core : DW350 лами

Оваа предвози мотор, кој е компатибилен со диск сопирачка, има номинална моќност од 250 W, намалување на од

Синџир тркала 1pcs ( Можете да изберете 46 T или 44 T или 42 T ) 6 Во споредба со нормална верзија,имаме две дополн

Ве молиме проверете ги 48v 17ah литиум батерија Цртање ако вашиот велосипед е погодна или не Висок Квалитет

Оваа заднивози мотор, кој е компатибилен со диск сопирачка, има номинална моќност 500 W, намалување на одн

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

36 V / 48 V 1000 W Електричен велосипед конверзија комплет 4000 RPM Централната се Вози со Голема Брзина, Brushless DC mesi

4" 80 W 36 V двојно вратило електричен скутер моторни комплет електричен мотор скутер делови електричен вел

12inch 36 V 250 W пред целото тркало центар мотор ,електричен велосипед комплет ,електричен мотор за велосипед

Тоа е погоден за искачување со наклон и може да се вчита голема тежина.За превозот време : Обично : 1 На Пр

бесплатни shippping 80 W 24 V 4 инчен еден вратило brushless центар моторни електрично тркало центар моторни електри

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EM

На ebike комплет и литиум батерија ќе го испратам до тебе одделно Ние одржување на високи стандарди на ква

П : Неисправни Производи : : ве Молиме не го знакот на превозот сметка ако производи е дефектен , тоа е пре

На opional батеријата за да изберете.2028" тркала Предните тркала 48v 500w e велосипед конверзија комплет со 48v 16ah

3) Ако предметите се покажа за да се неисправни во политика на враќање или оштетени за време на транспорт

Висок вртежен момент E велосипед Мотор BLDC Gearless Зборуваше Моторни 72v 5000w За Bicicleta Електричен Велосипед Пла

MY1018 250 W 450 W 24 V36 V DC Моторни Четка за полнење За DIY 22"28" Тркало Велосипеди Ebike Велосипед Конверзија Комплет Е

Please wait...