0
clear
  • 5pcs/многу! Полу-Круг Plano-Конвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди DIY
  • -20%
  • -20%
5pcs/многу! Полу-Круг Plano-Конвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди DIY

5pcs/многу! Полу-Круг Plano-Конвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди

DEN 216.00
DEN 184.00

Достапност
Производот е достапен


Полу-Круг Plano-Конвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди DIY
Опис : Количеството : 5pcs Дијаметар : 28mm Висина : 8mm Леќа материјал : Стакло Леќа transmittance : 97% Температура : -35°до +90° Прилагодливи Агол (преку регулирање на растојанието помеѓу објективот и LED) за Апликација : Фокус светлина се Направи светлина изгледа многу посветла
Пакетот Вклучува :
5 x 28mm Стакло LED Леќа Freeshipping значи пратката ќе бидат испратени со следење на број само може да се следи кога пратката е во Кина, и не може да се следи повеќе по замина во Кина, во случај вашиот вкупен цел е помалку од УСД$7 & кога ќе изберете бесплатен превозот метод, како што се Postifinland Економија или Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус. Само Registerd Воздухопловната може да се следи во полн обем. Ако треба да се следи целосна следење, pls изберете Aliexpress стандард превозот, ви благодариме! Ние одбие сите спорови поради следење на број не работат или парцела задоцнување, освен ако не-приемот во 60 дена. Ова е непрофитна промотивен производ и надеж за вашиот вид разбирање.
Колку повеќе наредбата, поевтини можете да добиете!
Добредојдовте На Големо!

Кон својствата

Структура:
Plano-конвексни
Материјал:
Стакло
Обликот:
Сферични
Употреба:
Оптички
Фокусна Должина:
NA
Број На Модел На:
NA
Дијаметар:
28mm

Производи во категоријата

Кол 18mm Фокусна 101.6 mm Znse Објектив за Co2 Laser Инструмент Ставка Опис : За Co2 Laser Гравирање и Машина за Сечење на

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениДијаметар : 20mmрастојание : 10mФокусна должина : 20mmTransmittance : 7

Забелешка : љубезно коментирајте да ни Црна или Бела боја сакате, кога местото цел ако не било requirment ќе и

Функција : Температура : 30 до +90 степениАгол : 110Големина : 23.2 X23.2mmВисина : 14.8 mmЧувствителни растојание : 10mФ

Пакет По Желба : 1.Целиот сет 12*50.8 : Ласерски глава 12*1pcs + 1 огледало планината 20*1pcs + 2 огледало планината 20*1p

Забелешка : љубезно коментирајте да ни Црна или Бела боја сакате, кога местото цел ако не било requirment ќе и

Кол 20mm Фокусна 50.8 mm Znse Објектив за Co2 Laser Инструмент Ставка Опис : За Co2 Laser Гравирање и Машина за Сечење на

На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Во почето

Спецификација на производотДијаметар : 17mmВисина : 9.7 mmБленда : 5.0 mmLED агол леќа : 20° ,30° ,45° ,60°epitaxial дебелин

Функција : Fresnel ЛеќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Чиста површинаАгол : 110Дијаметар : 13mmЧувствите

Achromatic doublet леќа Материјал : Високо квалитетен оптичко стакло Дијаметар : 25.4 mm Отстапување на Дијаметар : 0

Кол 20mm Фокусна 101.6 mm Znse Објектив за Co2 Laser Инструмент Ставка Опис : За Co2 Laser Гравирање и Машина за Сечење на

Материјал : Кварц Дијаметар : 28mm Дебелина : 4mm бранова Должина : [email protected] Ласерски заштита огледала специфи

Achromatic doublet леќа Материјал : Високо квалитетен оптичко стакло Дијаметар : 30.0 mm Отстапување на Дијаметар : +

Карактеристики : Погоден за 20100 W висока моќност LED, компатибилен со 44mm дијаметар леќа! Е широко распростр

Спецификација на производотДијаметар : 17mmВисина : 10ммБленда : 3.5 mmЛеќа материјал : оптички одделение ПММ

Please wait...