0
clear
  • Отворено rgb LED Лента 5050 водоотпорен SMD RGB кул Бело цевка IP65 ЛЕД Флексибилна лента светлина 300LEDS DC12V
  • -20%
  • -20%
Отворено rgb LED Лента 5050 водоотпорен SMD RGB кул Бело цевка IP65 ЛЕД Флексибилна лента светлина 300LEDS DC12V

Отворено rgb LED Лента 5050 водоотпорен SMD RGB кул Бело цевка IP65 ЛЕД Флексибилна лента светлина 300LEDS DC12V

DEN 1142.40
DEN 1051.00

Достапност
Производот е достапен

-0.76 /метар -17.75 /метар -1.05 /метар
Отворено водоотпорен LED Лента 5050 RGB кул Бело цевка IP65 ЛЕД Флексибилни светлина 300 LEDS DC12 V отворено led лента светлина КАРАКТЕРИСТИКИ : Superbright 3528 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност. Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање. Долг животен век 50,000+ часа Флексибилна лента за curving околу наведнува Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ултра-светли но работи на ниски температури самолепливи назад со 3 M двојно страна селотејп Сертификација : CE & Ro HS Ниска потрошувачка на Примена : Широко се користат за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри, Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување Нашироко се применуваат во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување Итни & security осветлување, реклама знак осветлување Декоративни светилки за празник, настан, покаже изложба Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување
СПЕЦИФИКАЦИИ : Боја : кул Бело/ RGB имаат акции ве молиме изберете ви се допаѓа бојата. (други бои, ве молиме контактирајте со нас) LED Количина : 300 led диоди/5 Метри Големина : L500cm (5 M) x W10.0cm x T0.25cm Пакет : 5 Метри / Ролна IP68 сите цевка водоотпорен лепак за надворешна светлина Видите агол : 120° Работна Влезен Напон : 12 V DC Работа Тековни/метар : 0.4 Една Излезна моќност : 72 W /5 Метри Работа Tempreture : -20° до 50° Возење Режим : Contant Напон
ПАКЕТ :
10 метри со пакет

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
40000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
led лента 5050 водоотпорен
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Работни Влезен Напон:
-20 до +50
Место:
Кина
Зрак Агол:
120
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Должина:
5 m
Гаранција:
2year

Производи во категоријата

метарWS2801 LED Лента 32leds и 32ic / M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5 V 160 Led диоди 5mСпецифика

5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12 V флексибилни 60led / m LED лента, бела / топло бела / сино / зелено / red / жолта /

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

Спецификација : 1.Точка Бр : Led Лента2.Led Чип : СМД 35283.Led количина : 120led / M ; 5 M / roll4.Боја : Бела / топло бела / Ла

Flex LED Неонски светлина 80leds / M led лента светлина Топло бела / кул бело / Р / G / B / RGB AC85265 V LED Неонски јаже светл

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаНе водоотпоре

Име на производ : LED 5050 лента(220 V,240 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Прозрачна Флукс : 1080 LM / метар Боја : бела / то

LED Лента 3014 204 LED / метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m / многу IP20 / IP65 / IP67 Водоо

метарSMD 5050 IP22 не Водоотпорен 240 LEDs LPD8806 24 IC Флексибилни RGB LED Ленти Светлина 48 LEDs / m DC 12 V бела ПХБ Карактери

Се обрне внимание : Бела : Бела ПХБ Црна : Црна PCB IP20 : Не водоотпорен IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој IP6

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

26.11 / метар 26.06 / метарОбрнете внимание на : 1 точка 5 mm =1.5 mm2 точка 5 mm =2,5 mmТочка Име : Страна Сјај Оптички Вл

TSLEEN Отворено Градина Ограда Украси Топката String Светла 50 Led диоди Соларен Погон Ниска Потрошувачка на Бо

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

Please wait...