0
clear
  • Бесплатен превозот BPM 36v 500w Електричен велосипед центар моторни насочена дизајн предното или задното 500w bpm мотор
  • -20%
  • -20%
Бесплатен превозот BPM 36v 500w Електричен велосипед центар моторни насочена дизајн предното или задното 500w bpm мотор

Бесплатен превозот BPM 36v 500w Електричен велосипед центар моторни насочена дизајн предното или задното 500w bpm мотор

DEN 9552.00

Достапност
Производот е достапен

Бесплатен превозот BPM 36v 500w Електричен велосипед центар моторни насочена дизајн предното или задното 500w bpm мотор
Цртање фото
СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ
Модел
Модел
Моторни моќ
500w
Оска
10мм* 12mm
Freewheel
6s или 7s ако изберете задните motr .
Напон
36v
Магнет Висина
24mm
Дизајн
Brushless насочена dc мотор
Windings
5*12
Водоотпорен одделение
IP54
ВРТЕЖИ/мин
360
Кабел големина
1.5 mm 2
Макс вртежен момент
60 N.М
Макс Ефикасност
>=85%
Отвори големина
100mm за пред мотор, 135mm за задниот мотор
Големина на тркало
16-28inch
Сала сензор
Факултативна
Сала сензор агол
120 степени
Се интегрираат брзина сензор
Факултативна
Кочница
Диск сопирачки
Површината боја
темна црна
Сензор на температура на
Yes
Н W
4kgs
ПРОИЗВОД КАРАКТЕРИСТИКИ
Ncycle NC48500,CE certifacte 36v500w електрични ebike центар мотор
l Ниско ниво на бучава
l заштеда на Електрична енергија
l Висок вртежен момент
l Висока јачина
l Висока безбедност коефициент, висока ефикасност
l Долг животен век
l Не е лесно да се биде жешко
l Голема моќ
l Гаранција : 2 години
l ОЕМ
ПРОИЗВОД АПЛИКАЦИЈА
NC36250,CE certifacte 36v 500w висок квалитет на електрична ebike центар мотор
ПРОИЗВОД ПАКУВАЊЕ

Кон својствата

боја:
пред мотор, задниот мотор
Напон:
36V
дизајн:
Brushless
Тип На Мотор:
Brushless Опрема Центар Мотор
Wattage:
> 400w
Модел:
NC36500
моќност:
36v 500w
Брзина:
360rpm
Н W:
4 КИЛОГРАМИ
Тип:
Предните или Задните
макс вртежен момент:
60N/M
Ефикасност:
85%
боја:
Црна
Drop out:
100mm за пред, 135mm за задниот мотор

Производи во категоријата

12" 250 W 48 V електрични осовина на тркалото на мотор , електричен скутер моторни комплет ,моторни скејтборд,

Conhis Motor Електричен Велосипед 36 V 48 V 1200 W Brushless Gearless Центар Мотор Со ОпремаСпецификација Напон : 48 VМоќност :

12inch 36 V 250 W пред целото тркало центар мотор ,електричен велосипед комплет ,електричен мотор за велосипед

Моторни Type : HighSpeed BLDC brushless Мотор4.ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги Ако имате било какви про

3) Ако предметите се покажа за да се неисправни во политика на враќање или оштетени за време на транспорт

5" 150 W 36 V електричен скутер моторни комплет електричен скутер центар моторни комплет за schwinn скутер елек

Најновите Електричен Велосипед Центар Моторни 36 V 48 V 1000 W Ebike Brushless Gearless За Предно Тркало Конверзија Комп

Синџир тркала 1pcs ( Можете да изберете 46 T или 44 T или 42 T ) 6 Во споредба со нормална верзија,имаме две дополн

На ebike комплет и литиум батерија ќе го испратам до тебе одделно Ние одржување на високи стандарди на ква

1500 W 48 V DC brushless мотор, Електричен Скутер мотор , 2 тркала електричен скутер мотор ,Електрични eскутер велос

36 / 48 V 500 W 8 Fun / Bafang Brushless Насочена DC Навој Масти Гума Задна Осовина Моторни Осипување Ширина 175mm За Електри

Модел : ОБЕДИНАТ МОТОРНИ MY68122 П : Боја Разлика& изгребани : A : сликите ги покажуваат во нашата продавница е

MY1018 250 W 450 W 24 V36 V DC Моторни Четка за полнење За DIY 22"28" Тркало Велосипеди Ebike Велосипед Конверзија Комплет Е

Бесплатен Превозот, ИЛИ01 A4супер мини 80mm моторСупер мини мотор се користи на електричен велосипед посед

П : Неисправни Производи : : ве Молиме не го знакот на превозот сметка ако производи е дефектен , тоа е пре

Please wait...