0
clear
  • Бесплатен Превозот 10m/многу 36LEDs 12ic/m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12V IP67 цевка Водоотпорен RGB LED лента Светлина
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот 10m/многу 36LEDs 12ic/m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12V IP67 цевка Водоотпорен RGB LED лента Светлина

Бесплатен Превозот 10m/многу 36LEDs 12ic/m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12V IP67 цевка Водоотпорен RGB LED лента

DEN 4920.00
DEN 4034.00

Достапност
Производот е достапен

метар
Бесплатен Превозот 10m/многу 36 LEDs 12ic/m SMD5050 WS2801 LED Пиксели Лента Сон Боја DC 12 V IP67 цевка Водоотпорен RGB LED лента Светлина
Спецификации :
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.55cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : Цевка водоотпорен IP67
4) Работен Напон : 12 V DC
5) IC чип : WS2801
5) LED Кол : 36leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола три 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 9 W/метар,
10) PCB Позадина : бела
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
36
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Префрлете
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
LPX232
Бренд Име:
Aixy
боја:
RGB
Име:
LED Пиксели Лента ws2801
Пакет:
5m
Гаранција:
2 година
Излезна Струја:
3.00 На
ПРЕСТАПНА:
>@
Водоотпорен:
IP67
димензија:
130*70*45mm
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација

Производи во категоријата

Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од локалните обичаи и пост услуга...

метарSMD5050 144leds / m 144 IC / m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812 B ic 2м / ро

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаВодоотпорен Д

220 V / 110 V LED Неонски Светлина SMD2835 1m 10m 20 милиони 50m 92 LED / m RGB Бела сина LED Флексибилни Јаже Неонски СветлинаП

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

0.76 / метар 17.75 / метар 1.05 / метарВбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300 LEDs / 5 M RGB / Бела Боја rgb le

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

26.11 / метар 26.06 / метарОбрнете внимание на : 1 точка 5 mm =1.5 mm2 точка 5 mm =2,5 mmТочка Име : Страна Сјај Оптички Вл

Пакување Листа : 1pc* 1m WS2812 B LED Лента 144 LED / M ( адаптер & контролер не се вклучени)

6 W 2800 K7500 K 15 / 20mm бела / жолта 2400lm 10 M секоја 3 led диоди 50,000 HПроизвод Фотографии : Примена : 1.Карактеристики : 1

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Работен Напон : DC5 VLED Количина : 32leds / MLED Type : SMD5050 RGBIC Количина : 32pcs / MПотрошувачка На Енергија : Max 7.68 W / Мета

LED Лента 3014 204 LED / метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m / многу IP20 / IP65 / IP67 Водоо

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

Summarization : Сосема нов и висок квалитет на Enegry на енергија, ниска топлина Долг животен век, повеќе од 100,000 ча

Апликации : 1 Автомобил декорација2 Архитектонски декоративни осветлување3 Archway, крошна и мост работ осв

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

Карактеристики на производот : Овој производ е нова генерација на меѓународната приказ осветлување тех

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

Спецификација : 1.Точка Бр : Led Лента2.Led Чип : СМД 35283.Led количина : 120led / M ; 5 M / roll4.Боја : Бела / топло бела / Ла

Please wait...