0
clear
  • EEMRKE За Хонда Џез Одговара GK5 2013-до 2 во 1 CCFL Ангел Око LED светилки drl Магла Светлина Светилка Дење Работи Светла Автомобил Стил Додаток
  • -20%
  • -20%
EEMRKE За Хонда Џез Одговара GK5 2013-до 2 во 1 CCFL Ангел Око LED светилки drl Магла Светлина Светилка Дење Работи Светла Автомобил Стил Додаток

EEMRKE За Хонда Џез Одговара GK5 2013-до 2 во 1 CCFL Ангел Око LED светилки drl Магла Светлина Светилка Дење Работи Светла Автомобил

DEN 6662.40
DEN 6263.00

Достапност
Производот е достапен


18 W ОЕМ Автомобил Стил LED Магла Светлина Собранието Ангел Очи Прстен светилки drl
За Хонда Џез / Вклопуваат 2013-up
Проверете Автомобил Модел
Спецификации : Номинална Напон : DC12 V Номинална Струја : 1.5 Стапка Моќност : 18 W Прозрачна Флукс : 1200 LM Боја Температура : 4200-10000 K животниот век : повеќе од 50000h Карактеристики : 1) Висока осветленост,1.5 пати посветла од оригиналот халоген светилка. 2) Долг живот,100 пати животот на халоген светилка од оригиналот автомобил. 3) Лесно да го инсталирате, автомобил специфични,инсталација трае само 20 минути за да се комплетира. 4) Енергија-заштеда,ниска потрошувачка на 1/3 од оригиналниот автомобил халоген светилка. 5) Трендовски, имаат за bmw фото проводници ангел очи. Функции : 1) Може да се изврши како дење работи светлина. 2) Може да се користи за магла и врнежливи услови. 3) Може да се користи како axillary светилка за да им помогне на headlamp осветлување користите 4) Ангел очи стил

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Сина, Жолта
Леќа:
Не Се Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
Име На Модел:
За Хонда Џез GK5 2013-up
Автомобил Производител:
Хонда
Led Чип Производител:
Кри
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
Алуминиумски+PC+LED
Напон:
12V
Лер Зрак Тип:
Angel_Eye_Fog
Автомобил модел:
За Хонда Фит GK5 2013-up
Година:
GK5 2013-up
Специјални Функции:
LED Магла + CCFL Ангел Око
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Тип На Објект:
Светла За Магла
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
2kg
Lumens:
1200lm
Гаранција:
12 месеци
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Светла За Магла
Ангел очи во боја:
црвена,жолта,бела,сина
моќност:
18W
DC:
12v
Место:
Надворешни Светла
Инсталации Совет:
plug and play

Производи во категоријата

Доколку сте заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!!! Ние секогаш се остави пози

Profesional во светилки drlКонтактPls се чувствуваат слободни да контакт со нас секогаш кога и да било Ве молиме

1 КОМПЈУТЕР RH Возење браник магла светилка Јасно Пред магла светлина без сијалица Десната Страна на Хон

Добра вест : Драги пријателе ,Само да ги купите овој производ, вие ќе добиете 1set "алуминиумско тркало на а

За Џипови Светлина Додатоци 3 Резервни Гуми Кочница Светлината LED Прстен за 9717 Jeep Wrangler JK TJ12.5"Резервни Гум

боја : бел во жолта боја : бела светилки drl + Жолта работи се претвори светлинакога ќе се вози, бела боја е

2x лилјак бетмен ДОВЕДОА Автомобил Вратата Добредојдовте Светло Ласерски Автомобил Вратата Сенка led про

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Висок Квалитет на Автомобил LED Дневни Работи Светла За Jetta5 MK5 2005 2006 2007 2008 2009 Состојба : Нова Резервни LED Дн

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Висок Квалитет Пред Халоген Магла Светилка Магла СветлинаЗа BMW Серија 3 E90 E91 328i 335d 323i 335i 320i 325i 328i x Drive 20082011

За Jaguar FТемпо 2016 2017 xenon LED светлата Одлична ангел очи Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет Ореол

Повеќето од нив со ТОЧКА & SAE Одобрени Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува)...

За Цел : Плаќање, Ние да се Прифати : ЗАЧУВАМ, QIWI, ВИЗА, Мастеркард, Western Union, секое Плаќање се поддржани од Al

7" Круг LED Фарови со H13 H4 Hi / Lo зрак за Jeep Wrangler Hummer Land RoverОпис на производотОпис : Употреба : 7 инчен светлата з

Време на испорака ќе зависи од дестинации и други точната фактори, постигнување најмногу од земјите со 7

Со цел да се подобри изгледа и видливост за вашето возило ОЕМ одобрени и ISO сертифицирана...

Please wait...