0
clear
  • WS2801 LED Лента 32leds и 32ic/M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5V 160 Led диоди 5m
  • -20%
  • -20%
WS2801 LED Лента 32leds и 32ic/M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5V 160 Led диоди 5m

WS2801 LED Лента 32leds и 32ic/M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5V 160 Led диоди 5m

DEN 2601.60
DEN 2133.00

Достапност
Производот е достапен

метар
WS2801 LED Лента 32leds и 32ic/M SMD5050 RGB LED Лента IP22 WS2801 Сон Боја Дигитални RGB LED лента DC 5 V 160 Led диоди 5m
Спецификации :
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.4cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : не Водоотпорен IP22
4) Работен Напон : 5 V DC
5) IC чип : WS2801
5) LED Кол : 32leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола една 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 10 W/метар
10) PCB Позадина : бела и црна
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.
Пакетот Вклучува :
5m/многу 5050/ 32 LEDs / m WS2801 LED лента.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Повод:
Спална соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Префрлете
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
30pcs
Напон:
5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
10w/m
боја:
RGB
Име:
led лента ws2801
Примена:
Во Затворен Простор Декорација Осветлување
LED КОЛИЧИНА:
30Leds/m
Водоотпорен:
IP22
Пакет:
5m
превозот:
Бесплатен превозот
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
IC:
32

Производи во категоријата

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

Функција : ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина ког

[DBF]5 M 5730 SMD LED Лента на Светлина,DC12 V 300 LED IP65 Водоотпорен 3000 / 6000 / 6500 K LED Лента на Светлина, 3 пати осветленост

Работен Напон : DC5 VLED Количина : 32leds / MLED Type : SMD5050 RGBIC Количина : 32pcs / MПотрошувачка На Енергија : Max 7.68 W / Мета

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

5 M / 3528 / 300 LED Водоотпорен Еден LED Лента Светилка 12 V Топол Кул Бело SMD Лента Ленти За Таванот Контра Кабинет

Спецификации : Бранова должина : 380840 NMНапон : 3.03.2 VАктуелни : 150m AКОЛИЧИНА : 50 PCSОпис : Она што е intgrated широк с

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

SK9822(Слични APA102) Smart led пиксели лента 1m / 5m,30 / 60 / 144 led диоди / пиксели / m ,IP20 / IP65 / IP67 ПОДАТОЦИ и ЧАСОВНИКОТ одд

Flex LED Неонски светлина 80leds / M led лента светлина Топло бела / кул бело / Р / G / B / RGB AC85265 V LED Неонски јаже светл

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

Пинк LED Лента Светлина 12 V DC 5 M 300 SMD 5050 Лента Лента со DC Plug Светилка за во Автомобил Дома осветлување 3 M сел

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаНе водоотпоре

На 20 милиони / многу DC 5 V Дигитални WS2812 LED Ленти изграденаво 2812 SMD 5050 RGB 30 Led диоди / m Со 30pixel / m 150 LED Водоотпо

220 V / 110 V LED Неонски Светлина SMD2835 1m 10m 20 милиони 50m 92 LED / m RGB Бела сина LED Флексибилни Јаже Неонски СветлинаП

RGB Лента Пакување Листа : 1 тркалаат *5m RGB 5050 LED лента, 60 led / m, 1 компјутер * IR контролер (CR2025 батерии НЕ се вкл

Please wait...