0
clear
  • 2 ПАРЧИЊА HD TVI 1080P видео надзор Метална Купола Камера 2.0 ПРАТЕНИК 2.8-12mm Моторните Леќа OSD Мени
  • -20%
  • -20%
2 ПАРЧИЊА HD TVI 1080P видео надзор Метална Купола Камера 2.0 ПРАТЕНИК 2.8-12mm Моторните Леќа OSD Мени

2 ПАРЧИЊА HD TVI 1080P видео надзор Метална Купола Камера 2.0 ПРАТЕНИК 2.8-12mm Моторните Леќа OSD Мени

DEN 7541.76

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики :
1. 1/2.8" 2.0 Мегапикселна CMOS Сензор Eyenix773 E+TP2801+IMXSONY 322;
2. 25/30fps 1080 P, HD TVI Видео Стандард
3. Голема брзина, долга далечина во реално време на пренос
4. Ден/Ноќ(МЦП), AWB, AGC, BLC
5. OSD Мени Кабли
6. Метал Случај
Спецификации :
Камерата Решенија Eyenix773 E+TP2801+IMXSONY 322 Image Sensor 1/2.8" 2.0 Мега Пиксели CMOS Резолуција 1920(H) X 1080(V) Скенирање на владата Прогресивно скенирање Рамка го Оценувате ПАЛ : 25fps 1080 P
NTSC : 30fps 1080 P Електронски Shutter ПАЛ : 1/50-тите~1/100,000 s
NTSC : 1/60-тите~1/100,000 s Минимум Осветлување 0.01 Лукс Ф1.2, (0 Lux IR за) OSD Да Day&Night Mode IR-НАМАЛУВАЊЕ на Синхронизација Внатрешни Леќа Леќа 2.8-12mm Тип на Моторните Леќа Општи DNR 3 D IR Led диоди 5 x 42 МО МО Растојание 25 M IR бранова должина 850nm Видео Стандард HD TVI Видео излез BNC Порта
Напојување
DC 12 V Потрошувачка на Енергија 450m A
Заштита Одделение
IP66
Температурата и Влажноста на воздухот
-10°C~+50°C, влажност е помалку од 90% (без кондензација) Големина 120*120*86mm Тежина 1kg
Објектот Вклучува :
1 x HD TVI 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Безбедност Купола Камера (не содржат напојување)

Кон својствата

Сензор Големина:
1/2.8
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
is_customized:
Yes
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
EFOSE
Напојување(V):
12v
Сензор:
CMOS
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7
Тип:
TVI Камера
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Стил:
Куполата На Камерата
Број На Модел На:
EP-ATB19A2
Леќа (mm):
2.8-12mm

Производи во категоријата

сензор големина : 1 / 3 инчен CCD или CMOS5 Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(

Но, ние може да им помогне на купувачите обезбедување на производот фактура, или било кој друг документ

5 луксЛеќи на камерата : 13 Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како реклам

ИЛИ, можете да изберете да имате замена Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се сме

Пакување листа : 1 x Sony 1 / 3" CCD 480 TVL Црно и бело Аналогна Камера1 / 3" Sony CCD, Чувство инфраред, DC12 V, 100m A.Минималн

Со 7 Инчен LCD Монитор 1200 X AV Микроскоп За Наука Инспекција LED Осветлување

в) Регистрирани Нарачки ќе се испраќаат преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост воздухоплов

Главната КарактеристикаПластични IR Купола Камера42pcs од 5мм IRLED, IR Спектар : 35 MВграденво 2.812mm ЛеќаОбјекто

Ако не сте задоволни со предмети или на нашата услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да замине бил

Функција : panning камера, rotative камера, подводна камера, риболов камера , Водоотпорен камера, риба, пронаоѓач

HD Водоотпорен 170 степен Автомобил Обратна Копија Ноќ Визија Камерата / Заден Поглед Паркинг CamКарактери

Но, понекогаш тоа е во голема мера зависи од превозот курир и локалните обичаи.Користете 2.Нашата технич

Минијатурни натабла камера(LSZA335 C)Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 96

Пакет се ВклучениПакет Се Вклучени1 Pc РОЕ IP Камера Moduel[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Превозот Информац

1 Подводни фокус должина треба да се размножуваат со 1.33(2.1 мм,3.6 mm 4.2 мм леќа опционално)Затоа што платформ

30 Led мали Жица CAM Мини видео надзор Дома Надзор за Безбедност Водоотпорен Аудио Жица Камера алуминиум до

2Shutter време1 / 25 ~ 1 / 1000 дикСликата оптимизацијаПропустот слика прилагодува / Image вибрации прилагодува / О

На 20 милиони USB Водоотпорен Borescope Endoscope Инспекција Змија Цевка Видео Мини Камера· Спецификации : · Каракт

Цена на производот не вклучуваат увозни давачки или било каква дополнителна такса.Специјален Материја

Please wait...