0
clear
  • RisunMotor Ebike 36V 48V 750W 20inch 24 26 28 29e 700c Ebike Brushless Gearless Задна Осовина Моторните Тркала За Електричен Велосипед
  • -20%
  • -20%
RisunMotor Ebike 36V 48V 750W 20inch 24 26 28 29e 700c Ebike Brushless Gearless Задна Осовина Моторните Тркала За Електричен Велосипед

RisunMotor Ebike 36V 48V 750W 20inch 24 26 28 29e 700c Ebike Brushless Gearless Задна Осовина Моторните Тркала За Електричен

DEN 8736.00

Достапност
Производот е достапен


36/48 V 750 W 20inch-700c Електричен Велосипед Задните Тркала Возење Brushless Gearless Центар Моторни e Bike Тркала + 7 Брзина Опрема
Технички Податоци За Моторот
Напон : 36 V/48 V
Моќност : 750 W
Мотор Тип : Brushless Gearless Центар Моторни Темата-во Тип
Моторни Нето Тежина : 6.2 килограми
Моторни Дијаметар : 24.3 cm
Сала Сензор Количина : 3pcs
Max. Брзина : 350 RPM
Max. Вртежен момент : 25 N.М
Дијаметар на оска : 1.5 cm
Черупка Димензии : Дијаметар : 1,5 см, Висина : 3.5 см
Мин. Вилушка Ширина Барање : Мин.13.5 cm
Соодветните Контролор : 36 V/48 V 750 W Контролер
Достапна Брзина Опрема Количина : 7-Брзина(За Shimano)
Диск Сопирачки на Располагање : 6-дупка стил
Дупки За Краци : 36
Достапни Големина на Тркало : 20", 24", 26", 28", 29"/ 700 C.
Гаранција Објектот има една година гаранција. На клиентите е во ред работата е да не се вклучуваат во оваа гаранција. Царина Увозни давачки/данокот не е вклучуваат во објектот цена. Време на испорака ја Одберете локацијата од листата на земји. Ние ќе се обидеме потрудиме да брод парцела, како е можно поскоро. Ако имате проблем на испорака, ве молиме да бидат слободни да контакт. Размена & Политика на Враќање Враќање на некој предмет не може да биде полесно. Ако треба да испрати објект назад, мора 14 дена од денот сте го добиле вашиот цел да се разменат или да се вратат. Продажба на објект не е returnable. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот објект се врати на нови и некористени освен ако објектот е погрешна. Се враќа кои не ги исполнуваат нашата политика нема да биде прифатена и ќе биде испратена назад до клиентите. Повратни информации, Ние го цениме вашиот бизнис, Ако ти се задоволи со нашите услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се потрудиме да ги реши сите прашања. Информациите на компанијата Нашата компанија е посветена на ebike индустрија за над 10 години. Тоа е странски инвестиции, нашето седиште е во Шангај и фабрика се наоѓа во Jiangsu Провинција во Кина. Како лидерство производителот во индустријата, ние нудиме на електрични велосипеди, батерии, ebike мотори, ebike додатоци, BLDC мотори, електрични колички, електрични голф штрајкови и скутери. Ние се инсистира да се обезбеди висок квалитет на производите, најнова технологија и одлични перформанси.

Кон својствата

боја:
20 инчи, 24 инчен, 26 инчи, 28 инчи, 29 инчи, 700C
Бренд Име:
RisunMotor
Wattage:
> 400w
дизајн:
Brushless
Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Напон:
36V/48V
Тип На Мотор:
Задните Тркала На Моторен
Напон/Копче За:
36V/48V 750W
Големина На Тркало:
20, 24, 26, 28, 29/700C.
Одговара за вилушка ширина:
135mm
Моторни:
Brushless,Gearless Центар Мотор
Поддршка spped:
7

Производи во категоријата

12" 250 W 48 V електрични осовина на тркалото на мотор , електричен скутер моторни комплет ,моторни скејтборд,

Специјализирани во велосипед на пазарот повеќе од 7 години, ако сакате промет на големо и промет не може

MY1020 Z 450 W 24 V електричен велосипед со мотор средината на диск ,светлина електрични tricycle комплет,електриче

Висок вртежен момент E велосипед Мотор BLDC Gearless Зборуваше Моторни 72v 5000w За Bicicleta Електричен Велосипед Пла

Бесплатен Превозот 24 V 300 W DC четка tricycle ,велосипед електричен моторнашето верување е услуга основно, ква

Со 5 STRAS ПОВРАТНИ информации, контактирајте го нашиот услугата на купувачи, ќе го добиете нашата продавн

48 V500 W TSDZ2 средината вози мотор со вртежен момент сензор(Не увеселителен парк кочница)2...

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EM

Модел : ОБЕДИНАТ МОТОРНИ MY68122 П : Боја Разлика& изгребани : A : сликите ги покажуваат во нашата продавница е

Најновите Електричен Велосипед Центар Моторни 36 V 48 V 1000 W Ebike Brushless Gearless За Предно Тркало Конверзија Комп

Тоа е погоден за искачување со наклон и може да се вчита голема тежина.За превозот време : Обично : 1 На Пр

Ова електрична handlebar може да се прилагоди на моторни тркала за напред или backword насока железо core : DW350 лами

П : Неисправни Производи : : ве Молиме не го знакот на превозот сметка ако производи е дефектен , тоа е пре

Синџир тркала 1pcs ( Можете да изберете 46 T или 44 T или 42 T ) 6 Во споредба со нормална верзија,имаме две дополн

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Оваа заднивози мотор, кој е компатибилен со диск сопирачка, има номинална моќност 500 W, намалување на одн

MY1020 Z2 450 W 36 V електрична опрема бранеа мотор , електричен велосипед со мотор , e велосипед комплет , електр

Conhis Motor Електричен Велосипед 36 V 48 V 1200 W Brushless Gearless Центар Мотор Со ОпремаСпецификација Напон : 48 VМоќност :

бесплатни shippping 80 W 24 V 4 инчен еден вратило brushless центар моторни електрично тркало центар моторни електри

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

48 V 1600 W Централната се Вози со Голема Брзина, Brushless DC Мотор 5000 RPM Електрични bicicleta eletrica Brushless Мотор тркалаИ

Со 5 STRAS ПОВРАТНИ информации, контактирајте го нашиот услугата на купувачи, ќе го добиете нашата продавн

На LCD екранот може да се покаже за Брзина / Далечина / RPM / Власт.3) Ако предметите се покажа за да се неисп

3) Ако предметите се покажа за да се неисправни во политика на враќање или оштетени за време на транспорт

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

5" 150 W 36 V електричен скутер моторни комплет електричен скутер центар моторни комплет за schwinn скутер елек

Бесплатен Превозот, ИЛИ01 A4супер мини 80mm моторСупер мини мотор се користи на електричен велосипед посед

Please wait...