0
clear
  • Вбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300LEDs/5M RGB/Бела Боја rgb led лента водоотпорен SMD 5050 10m/Многу
  • -20%
  • -20%
Вбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300LEDs/5M RGB/Бела Боја rgb led лента водоотпорен SMD 5050 10m/Многу

Вбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300LEDs/5M RGB/Бела Боја rgb led лента водоотпорен SMD 5050 10m/Многу

DEN 2064.00
DEN 1899.00

Достапност
Производот е достапен

-0.76 /метар -17.75 /метар -1.05 /метар
Вбризгување на IP68 Водоотпорен LED Лента Светлина 300 LEDs/5 M RGB/Бела Боја rgb led лента водоотпорен SMD 5050 10m/Многу Може да се користи за да се базен осветлување...
Спецификација
1.5050 SMD led Лента на Светлина.
2.Големина/roll : 5000*10мм
3.LED Type : Висока Осветленост SMD 5050
4.LED Количина : 60 LEDs/m
5.Работен Напон : DC 12 V
6.Зрак Агол : 120 степен
7.PCB Боја : Бела
8.Достапни Бои : Бела, Топло Бела,RGB.
9.Водоотпорен : Цевка и Горивото,IP68
10.Пакување : 10m/многу 5m/roll
Примена
1) Архитектонски декоративни осветлување.
2) Archway, крошна и мост работ осветлување.
3) Забавен парк, театар и авиони кабината расположение осветлување.
4) за Итни случаи ходникот осветлување.
5) Аудиториум walkway осветлување.
6) Скалила акцент осветлување.
7) Сокриени осветлување.
8) Backlighting за signage писма.
9) Channel писмо осветлување.
10) излез во случај на опасност патека осветлување.
11) Чове осветлување.
12) Работ осветлена акрилик панел осветлување.
13) Градина осветлување.
14) Паркинг осветлување.
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ
15) Квадратни lghting.
ПРОИЗВОД ЕКРАНОТ

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи, Бела
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
led лента rgb
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
боја:
RGB/Бела
Место на Потекло:
Кина
LED КОЛИЧИНА:
60leds/m
Водоотпорен:
Вбризгување на IP68
Примена:
Отворено Осветлување
превозот:
Бесплатен превозот
SMD:
5050
Име:
led лента 5050
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
Пакет:
10m

Производи во категоријата

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

Summarization : Сосема нов и висок квалитет на Enegry на енергија, ниска топлина Долг животен век, повеќе од 100,000 ча

【Материјал】 : 3014 Супер светло (една светилка 1011 lumens) 【Боја】 : топло бела / сино / природата бела / кул

LED Лента 5050 , 60 LED / m ,4 ВО 1 RGBW RGBWW IP20 ,IP65 IP67 Водоотпорен, DC12 VИме на производ : 5050 LED ЛентаLED : 4 Боја во 1 SMD 5050 Чип,

5 M / 3528 / 300 LED Водоотпорен Еден LED Лента Светилка 12 V Топол Кул Бело SMD Лента Ленти За Таванот Контра Кабинет

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

Се обрне внимание : Бела : Бела ПХБ Црна : Црна PCB IP20 : Не водоотпорен IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој IP6

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

Сите тип на 5050 4 во 1 RGBW лентаСпецификации : 1) Светлосен извор : SMD 5050 LED лента1) LED кол : 60leds / M2) Водоотпорен г

метарSMD5050 144leds / m 144 IC / m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812 B ic 2м / ро

IC Тип : SK9822 LED Type : 5050 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 32,48,60,72,144 led диоди / Метар (с

WS2812 B сите светла монистра Опис и спецификацииглавна карактеристика : 1 опис на производот : WS2812 B е збир н

Расте Светла : 1 : LED Чип : SMD 50502 : Големина : W1cm x T0.25cm x L 1m / 2м / 5m3 : Емитуваат Боја : Црвена + Сина4 : Заштита го

Пинк LED Лента Светлина 12 V DC 5 M 300 SMD 5050 Лента Лента со DC Plug Светилка за во Автомобил Дома осветлување 3 M сел

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

Карактеристики На Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност 2 Долг животен век 80,000

6 W 2800 K7500 K 15 / 20mm бела / жолта 2400lm 10 M секоја 3 led диоди 50,000 HПроизвод Фотографии : Примена : 1.Карактеристики : 1

Пакување Листа : 1pc* 1m WS2812 B LED Лента 144 LED / M ( адаптер & контролер не се вклучени)

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

RGB Лента Пакување Листа : 1 тркалаат *5m RGB 5050 LED лента, 60 led / m, 1 компјутер * IR контролер (CR2025 батерии НЕ се вкл

TSLEEN Отворено Градина Ограда Украси Топката String Светла 50 Led диоди Соларен Погон Ниска Потрошувачка на Бо

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаНе водоотпоре

Please wait...