0
clear
  • Дигитални Електрични Мулти-сензор 12-250V AC DC Дигитални Мерка Детектор на Напон Тестер Тест Пенкало LED Светло Електрични Сензор
  • -20%
  • -20%
Дигитални Електрични Мулти-сензор 12-250V AC DC Дигитални Мерка Детектор на Напон Тестер Тест Пенкало LED Светло Електрични Сензор

Дигитални Електрични Мулти-сензор 12-250V AC DC Дигитални Мерка Детектор на Напон Тестер Тест Пенкало LED Светло Електрични Сензор

DEN 182.40

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики :
1.Тоа е совршен за домашна употреба и корисна при проверка на одмор светла.
2.Објектот проверки жица и ви кажува која е топло (оган), која е ладно (земја),
и неверојатно, Не батеријата е потребно.
Спецификации :
1.Големина : 13.7 x 3 x 2cm
2.Материјал : Пластични + Метал
3.Тест опсег : 12~250 V AC DC
Употреба :
Детекција на напон
1 конечните бројки е напон вредност.
2 Тоа ќе се укаже на пониска вредност, ако не постигне 70%од прикаже вредноста на
висока вредност.
3 ве Молиме допир негативниот пол кога тестот на напонот на DC.
4 Inductance може да се користи кога се тестира на објектот со помал од 12 V напон
5 Тоа мора да биде поврзан со земјата или на нула кога тестот го објектот со
индукција.
Сензор за детекција
Кога се открие линија рамо до рамо, ве молиме да се зголеми простор помеѓу редови
или со рака-држете го откриен објект.
Пауза откривање
Се движат по должината на фаза линија, кога постои ништо покажува на екранот
прозорецот, тоа е breakpoint.
Пакет Се Вклучени :
1x Детектор на Напон Пен

Кон својствата

Бренд Име:
ZEAST
Број На Модел На:
SKU410958
DIY Материјали:
Електрични
Димензии:
13.7 x 3 x 2cm
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Напојување:
AC СТРУЈА

Производи во категоријата

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Оперативен напон : DC 4 ~ 30 V се Измери напон : DC 0 ~ 100 V Минимална резо

Опис на производот : Боја : 4 Панел со Двојна USB + Volmeter + Приклучок + Switch Боја : Црна Материјал : ABS Voltmeter штеке

Екстремни услови за работа : Мин напон : + 3.5 VMax напон : + 30 VРаботна температура : 10 ~ + 65℃Оперативен Влажнос

Освен Alipay, истакнати задолжен е да се клиентот страна Овие дополнителни давачки може да се собираат во в

Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен.5 с

100pcs Чекор Надолу Модул DCDC Двежица 5 V USB Полнач за Моќ Voltmeter Снабдување со Текст 4.5 v40v Излез 5 V / 2 A 40% попуст

100pcs страна на курирската служба dhl fedex црвени LED Дигитален волтметар DC25500 V 0.56 инчен Voltmeter Дисплеј со 2 Жици

00 V Излезен напон спектар : 0 V32.Конекција описВО+ : Внесување позитивни ВО : Текст негативни : НАДВОР+ : Изле

Mastech 100 V240 V Неконтакт AC Напон Детектор Сензор Тестер ПенФункција : Професионални AC Напон Детектор.Неконт

start Isv Module Wrap12208end Isv Module Wrap12208 Опис : Може лесно да се измери оперативни струја на излезниот напон од USB пор

01 V Излез тековната резолуција : 0 Се сврти од страна на стрелките на часовникот ротација за да се зголеми

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Цел на Фредерик Adriaens

со dhl / федекс 1000pcs 0.36" два жица DC 4.530 V Црвени LED Дигитален Дисплеј Напон Voltmeter Панел Мотоцикл Автомобил Volt

Опис : Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно посто

1 КОМПЈУТЕР Нови Мини AC 60500 V 3Дигитален LED Voltmeter Panel Display волтметар w / 2 ЖициЗабелешка : имаме зелена ,сина ,ц

Име на производ на AC Напон Панел Метар Модел SO45 Скала AC Опсег 0300 V Точноста Класа 2.5 Материјал Пластични Б

DPS3003 Константен Напон тековната Чекор надолу Програмабилни за контрола на Снабдувањето со Енергија мод

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари1 PC НОВИАналогн

WY1972 Pдве тунелот висока фреквенција дигитални ammeter / millivolt метар е автоматски Ac напон мерен инструмент ко

00 / парчеТри фаза AC дигитална ampere метар дигитални тековната метар ampere метар LCD метар HY3 AA парчемултифунк

100% сосема нов и висок квалитетDual мерење на AC напон, АС струја со AC струја трансформатор (Тоа не може да се

Please wait...