0
clear
  • Континентал, Ресторан на Хотел Вила дневна соба светилка креативна личност Северна Америка K9 кристал лустерот правоаголна
  • -20%
  • -20%
Континентал, Ресторан на Хотел Вила дневна соба светилка креативна личност Северна Америка K9 кристал лустерот правоаголна

Континентал, Ресторан на Хотел Вила дневна соба светилка креативна личност Северна Америка K9 кристал лустерот правоаголна

DEN 14304.00
DEN 5722.00

Достапност
Производот е достапен

Кина 's врвот кристал Она што ние ги користиме за производство на лустерот е на врвот Кинески кристал,која содржи 25% жолта води.
Sunwe Осветлување во моментов брои околу 200 добро обучени осветлување професионалци во развој на производот, производство и менаџмент, и повеќе од 40 од нив се инженери и менаџери. Оние предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука. На пример, Ако видите лустерот што ви се допаѓа, но сакаат различни заврши, само изберете модел кој има заврши ви се допаѓа од нашиот Каталог или Веб-сајт и ние ќе го применат тоа заврши за вас.Континентал, Ресторан на Хотел Вила дневна соба светилка креативна личност Северна Америка K9 кристал лустерот правоаголна
Крај : Хром Сијалица База : LED Материјал : Стакло, Кристал : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 - 12 дена Превозот : брод на светот
Бидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации. Собранието пати варираат од модел до модел.
Компанијата се фокусира на квалитетот и безбедноста на своите производи. Тоа трае околу 15 до 30 дена. Доколку купувачот сака да се спаси трошоци, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе ги прогласи помала вредноста во фактурата. Повеќето лустери' рамки се испраќаат надвор полу-состави. Ние гарантираме дека нашите производи се направени од најдобрите материјали и ние се вработи многу искусни работници. Овие можности се некаде потребни при изборот на совршена тела за вашиот проект.
Г4 се применува на 220-240 V (Евро-Spec, Австралија-Спецификации) G4 се применува на 110-120 V (Северна Америка-Спецификации) Ние ќе ви испрати на соодветна светлина врз основа на вашиот напон избор. Тоа е многу лесно да се соберат на лустерот ако следете ги инструкциите. На дистрибутивната мрежа се прошири на глобално ниво, вклучувајќи Европа, Сум erica, Блискиот Исток и Југоисточна Азија итн. Ние ќе почне со производство откако ќе се стави ред. Имаме 100% задоволството на клиентите гаранција, што значи дека ќе бидете задоволни со секоја цел . За голема количина цел или големи димензии лустерот цел, производство времето ќе биде подолго. Некои помали рамки се состои од 3 или 4 одделни парчиња кои бараат некои собранието време. Секој лустерот доаѓа со 10-годишна гаранција, сте заштита против боја бледнее и фабрички дефекти. Ние може да ги промените заврши, димензии, или бројот на светлата.
Главниот производ каталог вклучува Големи Лустери, Кристалните Лустери, Марија Тереза Лустери, Традиционалните Лустери, Алабастер Лустери,Ковано Железо Лустери,Цинк Легура Чан deliers,Црквата лустери,Современи Кристалните Лустери, Neoclassical Лустери, Хотел a nd Вила Инженерните Светилки.

Кон својствата

Абажур Боја:
Сребро.
Број на Светла:
6
Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,ГШ,RoHS,EMC,LVD,PSE,VDE,ССА,CCC
Напон:
220V,110V,90-260V,110-240V
Тело Материјал:
Кристално
Заврши:
Полиран Челик
Извор На Енергија:
AC
Сенка Тип:
Кристално
Карактеристики:
Завеса бран
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
База Тип:
G4
Е Светилки Вклучени:
No
Гаранција:
15 години
Стил:
Модерна
Сенка Ветер:
Надолу
Број На Модел На:
Јас-98
Е dimmable:
No
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Бренд Име:
OLOEY
Големина:
L500xW200xH250mm
големина(во):
L19.68xW7.87xH9.84(во)

Производи во категоријата

Вие не треба да се грижите за кршење на проблемот Како знаеме дека тие се кревка стаклоа некои би можеле

Опис На Производот : Име : Модерна Luminarie Led Лустерот Акрилик Алуминиум Лустерот Осветлување Lamparas Де Споре

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервн

12 глави лустерот за дневна соба хотел сала музеј на модерна pendant светилка бронзена боја уникатен дизајн

Бесплатен Превозот Луксузни Европски Хотел Лустерот E14 Lamparas Ретро Коњак Лустерот Cristal Сјај Пентхаус Cystal

материјал : злато (хром)боја метал+стакло+кристал ( ако треба ткаенина абажур ве молиме прашалник мене ,ц

100% Висок квалитет и Сосема нов Број на Модел : WX Големина : КОЛ 33cm Висина 38.5 cm Боја : Црна +јасно / Gold +јасно

100% Висок квалитет и Сосема нов Осветлување Големина : Кол : 65cm,H : 80см, Виси синџир должина : 40cm(прилагодлив

Бесплатен Превозот Црна Лустерот Светлина Модерна Кристал Лустерот LED Кристал на светлина Црна Кристал

Тоа е направен од кристал,која може да го прави нашиот дом убава и романтична! Погоден за домашни, дневна

Клиентот е одговорен оние таксаКупувачот live show!Време на бродПовеќето светла во парк, обично се испрати

Компанијата ИнформацииLongree Стакло Уметност е искусен независни мало и веледрогеријануди голем избор н

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или пре

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

висок квалитет на современи кристал лустерот осветлувањеГолемина : L60*W15*H70cmL80**W15*H70cm1.Модел No : XQ1019a2.Бренд

Колибата на Птица Лустерот Дневна Соба Скалило Светлината бела Железо Ретро Смола Земја Стил Flaxen Ткаен

Ви благодариме.Ви благодариме за вашиот разгледа нас.Ако ви треба брза испорака DHL,UPSот,ТНТ,FEDEX,EMS,иако ти

Оваа светлина, може да работат во 90 V260 V Оригиналниот крушка светилка е 220 V Можете да ја промените светил

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

[1]Модел NO : 132 [2]Големина : Dia50,H180cm ( Големина може да се прилагоди ) [3]Напон : 110 V240 V [4]Материјал : кристал & ме

Бесплатен Превозот Smokey Кристал Лустерот Светилка Сјај Cristal Pendent Светлина Тела E14 13 L LED AC Свеќа Светилки 100

Опис на производот : Име : Американски Ретро Метал Led Pendant Лустери Светлина Стакло Трпезарија Led Лустерот

Бесплатен Превозот Smokey Кристал Лустерот Светилка Сјај Cristal Pendent Светлина Тела E14 13 L LED AC Свеќа Светилки 100

Please wait...