0
clear
  • SMD5050 144leds/m 144IC/m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812B ic 2м/ролна
  • -20%
  • -20%
SMD5050 144leds/m 144IC/m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812B ic 2м/ролна

SMD5050 144leds/m 144IC/m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812B ic 2м/ролна

DEN 2726.40
DEN 1963.00

Достапност
Производот е достапен

метар
SMD5050 144leds/m 144 IC/m WS2812 LED Лента Променливи Бои RGB LED Дигитални Лента Цевка Водоотпорен IP67 WS2812 B ic 2м/ролна
Спецификации :
1) Големина : L200cm x W1.2cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : Цевка водоотпорен IP67
4) Работен Напон : 5 V DC
5) IC чип : WS2812
5) LED Кол : 144leds / m, 2meter / ролна, еден пиксел IC контрола една 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 38 W/метар,
10) PCB Позадина : бело/црна
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
144
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Број На Модел На:
LED светла пиксели
Бренд Име:
Aixy
Напон:
5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
боја:
RGB
Место на Потекло:
Кина
Име:
led пиксели лента
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација
LED КОЛИЧИНА:
144
IC Количина:
144
Водоотпорен:
IP67
Пакет:
2M
превозот:
Бесплатен превозот

Производи во категоријата

LED Лента 3014 204 LED / метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m / многу IP20 / IP65 / IP67 Водоо

RGB Колор Пакет вклучуваат (Бела ПХБ)3 Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратен

1 LED количина : 100 КОМПЈУТЕРИ2 Напон : 220 V3 Работна Сила : 4 W / групи4 Доведе Материјал : ПВЦ транспарентен ли

Карактеристики На Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност 2 Долг животен век 80,000

Работен Напон : DC5 VLED Количина : 32leds / MLED Type : SMD5050 RGBIC Количина : 32pcs / MПотрошувачка На Енергија : Max 7.68 W / Мета

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осве

Напомена : сите led ленти се двојно FPC,Автентични 3 M лента и Злато жица внатрешноста на LED Чипови,Голема Гол

по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО

Нови 100% DC 36 V 16.6 НА 600 W Универзална Прилагодливи Регулирани Префрлување Напојување Универзални AC влез /

Производ параметар : 1.Име : LED нето светлина за Божиќ декорација2 LED количина : 20 КОМПЈУТЕРИ3 Напон : 4.5 V (3 д

Тоа е исто така лесно да се намали и да се репечат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој с

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаВодоотпорен Д

Пакување Листа : 1pc* 1m WS2812 B LED Лента 144 LED / M ( адаптер & контролер не се вклучени)

Магнетни LED Лента Светлина 5050 RGB за PC Компјутер Случај, SATA напојување интерфејс,утврден од Магнет,Далечи

TSLEEN Отворено Градина Ограда Украси Топката String Светла 50 Led диоди Соларен Погон Ниска Потрошувачка на Бо

SK9822(Слични APA102) Smart led пиксели лента 1m / 5m,30 / 60 / 144 led диоди / пиксели / m ,IP20 / IP65 / IP67 ПОДАТОЦИ и ЧАСОВНИКОТ одд

Име на производ : LED 5050 лента(220 V,240 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Прозрачна Флукс : 1080 LM / метар Боја : бела / то

RGB Лента Пакување Листа : 1 тркалаат *5m RGB 5050 LED лента, 60 led / m, 1 компјутер * IR контролер (CR2025 батерии НЕ се вкл

Flex LED Неонски светлина 80leds / M led лента светлина Топло бела / кул бело / Р / G / B / RGB AC85265 V LED Неонски јаже светл

LED Лента 5050 Боја Температура Прилагодливи Г.С.+втората светска војна Двојна Боја+2.4 G Екран на Допир за Да

5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12 V флексибилни 60led / m LED лента, бела / топло бела / сино / зелено / red / жолта /

Summarization : Сосема нов и висок квалитет на Enegry на енергија, ниска топлина Долг животен век, повеќе од 100,000 ча

LED Лента 3528 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB+24key контролер / Бела / Топло бела / Црвена / Зелена /

5 M 12 V 300 ЛЕР ФЛЕКСИБИЛНИ Газа Светлината SMD 5730 Светла Од 5630 / 5050 / 3528 SrtipIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен

СпецификацијаLED Чип Модел : SMD2835Напон : 12 VМоќност : 120 WLED КОЛИЧИНА : 240 PCS / MПакување : 5m / ролнаНе водоотпоре

IC Тип : SK6812 LED Type : 3535 SMD Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 60leds / Метар (секоја ЛЕР е од

220 V / 110 V LED Неонски Светлина SMD2835 1m 10m 20 милиони 50m 92 LED / m RGB Бела сина LED Флексибилни Јаже Неонски СветлинаП

Please wait...