0
clear
  • големи теписи волна, рачно изработени needleopint килими 76CMX183CM 2.5'X 6 ' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee007
  • -20%
  • -20%
големи теписи волна, рачно изработени needleopint килими 76CMX183CM 2.5'X 6 ' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee007

големи теписи волна, рачно изработени needleopint килими 76CMX183CM 2.5'X 6 ' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee007

DEN 10800.00

Достапност
Производот е достапен


започнете
76 CMX183 CM 2.5'X 6 ' палата aubusson шема се Зголеми gc028nee007
Рачно изработени од волна сплетам , таписерии , шарени, може да не бидат копирани , со висок украсни вредност на колекцијата .
Ставка Опис
* Needlepoint килим
* Рака-stitched со 100% Нов Зеланд Волна
* Памук фондацијата
* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање
* Рамни куп. Користење со дебел подлога на подот во секоја соба, или приказ на ѕидот
* Повеќе фотографии ќе бидат обезбедени на барање
Ве молиме имајте во предвид дека килим не беше совршено рамен кога овие слики се направени. На warped линии во тепих не е дефект, туку само резултат на поклопецот линии на тепих, бидејќи на своите не се поставени совршено рамен. На браздата ќе исчезнуваат по неколку месеци.
Објектот На Локација
Кина
Бесплатен превозот било каде во светот
Сакате сопствени направени килим?
* Сопствени дизајни се достапни
* Custom sizes се достапни
* Сопствени бои се достапни
* Да се создаде твојот сон килим преку испраќање ни слика
* Ние сме посветени на квалитетни производи и вашето задоволство е 100% загарантирано!
Дизајнери и дилери се повеќе од добредојдени. Овој килим може да биде обичај прави ако ви треба различна големина. Дизајнот може да се прилагоди премногу. Не постои ограничување на какви било промени како add-ons и eliminations. На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion. Боите исто така, може да се изменуваат. Ако сакате, секогаш можете да ни снабдување со ткаенина swatches, боја чипови, или предиво примероци, итн.. Ние може да одговара на нив во килим . Лице-off ќе се произведени за да бидете сигурни за крајните резултати одговараат на вашите барања.
Како се направени?
Нашите needlepoint килими се целосно stitched со рака
Акции промени дневно
Ве молиме контактирајте со нас за достапноста пред купување
Берзата не гарантира

Кон својствата

Големина:
760mmx18300mm
Бренд Име:
emilrugs.com
Стил:
Европа
Употреба:
Дома,Хотел,Спална Соба,Молитва,Декоративни,Комерцијални
Измијте Стил:
Рака Мие
Место:
дневна соба
Шаблон Тип:
Растенијата
Обликот:
правоаголник
Материјал:
100% ВОЛНА
дизајн:
Aubusson
Техника:
Рачно Ткаени
Број На Модел На:
gc028 007
Производот:
Волна
Примена на простор:
Скалите дневна соба сала спалната соба друг / други
Тепих по пат на продажба:
Заврши тепих ( јуани / парче )

Производи во категоријата

Производ : кадифен тепих Материјал : Полиестер Чистење метод : хемиско чистење може да биде рака за перењ

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

На warped линии во тепих не е дефект, туку само резултат на поклопецот линии на тепих, бидејќи на своите не с

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши

Висок Квалитет на Памук Конец Ќебе, Може да Се Користи Како Троседот Ќебе,Bedspead,Килим,Маса Крпа,Tapestry,Праш

Опис на * Страназаврзана токму онака како што тоа беше во Франција века * Ова е репродукција, не е immitation * 1

На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion Ние може да одговара н

Добредојдовте на нашата продавница,ќе имаат посебен шопинг искуство.КарактеристикиМатеријал:Полиест

започнетекрајотБиг бенг Биг Бенг Теорија / KILIM kilrim тепих тепих дизајн gc13730

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

започнетекрајотСтил MUJI рачно ткаени Јапонски волна тепих тепих kilrim Kilim / / 95*155cm gc13712

40x60cm Мода Тепих Овална Полиестер Кадифен Против Пролизгување Мека Подлога Соба Кат Троседот Душеци За К

51' lx1620 202 gc85savgy16Како Направени : РаказаврзанаОблик : ПравоаголникНов со тагови : бренднови, не се користи,

Yilong 4'x6 " издржливи рачно изработени турски сина боја килим салон декорација луксузна свила волна тепих (

Политика на враќање Ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак производи може д

Перат Мат Туш Када Подлога Хорор Крв Бања Бања Крвава Стапало Мат Не се Лизга Килим,badkamer мат,tapis bain,тепих

Име На Производ : Креативни Пијано Копче Круг ТеписиЕдинствена : Неплетени + antiсе лизга на днотоТкаенина

Please wait...