0
clear
  • Заменливи 1800 Бар Гориво Притисок Сензор За Dodge Магнум Рам 1500 2500 3500 4x2 4x4 Дизел 3.7 4.7 L L 5.7 5.9 L L 8.0 L 5093112AA
  • -20%
  • -20%
Заменливи 1800 Бар Гориво Притисок Сензор За Dodge Магнум Рам 1500 2500 3500 4x2 4x4 Дизел 3.7 4.7 L L 5.7 5.9 L L 8.0 L 5093112AA

Заменливи 1800 Бар Гориво Притисок Сензор За Dodge Магнум Рам 1500 2500 3500 4x2 4x4 Дизел 3.7 4.7 L L 5.7 5.9 L L 8.0 L 5093112AA

DEN 1562.40
DEN 1328.00

Достапност
Производот е достапен

9 L Cummins 24 V Дизел, 4-Spd.7 L SMPI V8, 5-брзини мануелен SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5. Автоматско 48 RE LARAMIE МЕГА КАБИНАТА 2006 2003-2005 За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5.7 L SMPI V8, 5-брзини мануелен.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 4-Spd.5
Гаранција : Да, 1 година гаранција
Порт Материјал : Нерѓосувачки Челик
Состојба За : -акции, бренд-нови, не се користи, неоштетени
Карактеристики & Придобивки : Висока точност, Hermetically запечатени, Мала големина
Примена : 2011 - За Dodge Магнум 4x2, 5.9 L CUMMINS 24 V ДИЗЕЛ, 5-БРЗИНА HD ПРИРАЧНИК ST РЕГ КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 5.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, Пренос-4-Spd. Automatic (автоматски), 48 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2004 - За Dodge Ram меморија 2500 5.7 L SMPI V8, 5-Спд Автоматско 5-45 RFE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x2, 5. Automatic (автоматски), 47 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003-2004 За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5.0 L V10 MPI, 4-Spd. Automatic (автоматски), 47 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003-2004 За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 5. Automatic (автоматски), 48 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 8.0 L V10 MPI, 5-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 8. Automatic (автоматски), 48 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2006 - За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5.7 L SMPI V8, 5-брзини мануелен SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 5.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 4-Spd.7 L V8 MPI, 5-Спд Автоматско 5-45 RFE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x4, 4.9 L Cummins 24 V Дизел, 4-Spd.9 L Cummins 24 V Дизел, Пренос-4-Spd.7 L V6, 5-Брзина HD Прирачник ST QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x2, 3.0 L V10 MPI, 5-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 8.9 L Cummins 24 V Дизел, Пренос-4-Spd.7 L V8 MPI, 5-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x2, 5.7 L V8 MPI, 5-Спд Автоматско 5-45 RFE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x2, 4. Automatic (автоматски), 46 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Рам 1500 4x4, 4. Automatic (автоматски), 47 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5.9 L V8 MPI, 4-Spd.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-брзини мануелен, G56-6 SLT QUAD КАБИНАТА 2005 2003-2005 За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2006 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5. Automatic (автоматски), 47 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 8.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-брзини мануелен LARAMIE МЕГА КАБИНАТА 2006 2005 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-брзини мануелен, G56-6 SLT QUAD КАБИНАТА 2005 2003-2005 За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5.0 L V10 MPI, 5-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 8. Automatic (автоматски), 47 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 8.9 L Cummins 24 V Дизел, 5-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003-2004 За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5. Automatic (автоматски), 48 RE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 8.7 L SMPI V8, 5-Спд Автоматско 5-45 RFE SLT QUAD КАБИНАТА 2003 - За Dodge Ram меморија 3500 4x2, 5.0 L V10 MPI, Пренос-4-Spd.0 L V10 MPI, 4-Spd.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-брзини мануелен LARAMIE МЕГА КАБИНАТА 2006 2003 - За Dodge Ram меморија 2500 4x4, 5.9 L ХО Cummins Турбо Дизел, 6-Брзина HD Прирачник SLT QUAD КАБИНАТА 2003-2005 За Dodge Ram меморија 2500 4x2, 5.9 L Cummins 24 V Дизел, Пренос-4-Spd.

Кон својствата

Објектот Должина:
4.2
Објектот Тежина:
0.05
Dodge Модел:
Ram меморија 1500
Производителот Дел Број:
05093112AA, 5093112AA, 3949988
Објектот Ширина:
3.5
Земја/Регион на Производство:
Кина
Другиот Дел Број:
0509 3112 АА, FPS1, FPS501, 800-9000, 72-2534, SU3355, 904-309
Ram Меморија 1500-Година:
2003 година
Специјални Функции:
Гориво Притисок Сензор
Осветленост Дел Број:
0281002851, 0281006425, 0281002937, 0 281 002 851, 0 281 006 425
Поставување на Возило:
гориво железнички
Бренд Име:
IVOK
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Објектот Висина:
3.5
За Возило Брендови/Модел:
Dodge
Тип Име:
Гориво Притисок Сензор
Атрибут:
IVOK Бренд Опрема
Потекло:
Кина
Pin Брои:
3-иглички
Притисок Опсег:
1800 ( 180 ) Бар (MPa)
Тема:
m18 x 1.5
ОЕМ производителот Број:
05093112AA, 5093112AA, 3949988
Осветленост Дел Број:
0281002851, 0281006425, 0281002937, 0 281 002 851, 0 281 006 425
Другиот Дел Број:
0509 3112 АА, FPS1, FPS501, 800-9000, 72-2534, SU3355, 904-309

Производи во категоријата

Г DLLA 150 СТР 1298 DLLA 150 СТР 1437 DLLA 150 СТР 2142 DLLA 152 СТР 947 B DLLA 150 СТР 815 DLLA 150 P 2143 DLLA 146 СТР 1296 DLLA 144 СТР 2273 DLLA 150 СТР 2219 DLL

5 d Ci 4 WD 2488ccm 174 HP 128 KW (Дизел) 20072015 За Nissan Навара Пикап 2.Ве Молиме имајте на ум : pls проверите производот слик

ПЛАЌАЊЕ : Дадено Време : КОМПАНИЈА : Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основн

ПЛАЌАЊЕ : Дадено Време : КОМПАНИЈА : Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основн

7 CDTI 16 V(Z 17 DTL) 80 2004 2010 За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) 1.Ве Молиме Имајте На Ум : pls проверите производот слика и дел број пр

КОМПАНИЈАТА НЕМА.ОЕМ БР.Тип На МоторВОЗИЛО1110010027 1110010027 Cummins "РЕНО"

Г DLLA 150 СТР 1298 DLLA 150 СТР 1437 DLLA 150 СТР 2142 DLLA 152 СТР 947 B.ERIKC заеднички железнички контрола на притисокот selenoid ве

5 316 D 2066 LF11 04 / 2004 09 / 2006 За MAN TGA 26.350 FD, FH, F 10.360 FL,ВО странска валута, 10.5 287 D 2066 LF12 03 / 2004 08 / 2008 За MAN TGA 18.310 FD, FH, F 10.

9 DTI 74 101 1870 година04.9 DTI 74 101 1870 08.2001 За "ОПЕЛ" VIVARO Кутија (F7) 1.9 d Ci 80 60 82 1870 11.9 d Ci (KG1 A, KG1 W) 81 110 1870 11.2003 За РЕНО СЦЕН

КОМПАНИЈА : Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основни резервни делови на ди

ПЛАЌАЊЕ : Дадено Време : КОМПАНИЈА : Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основн

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ .6 Multijet 20072014 За Peugeot 207 1 За било која причина, сакате да се вратите, ве молиме контактир

l4 FLEX DOHC Природно Aspirated 2016 Година Chevrolet Sonic LT Hatchback 4Врата 1.8 L 1796 CC 110 Cu.8 L 1796 CC 110 Cu.8 L 1796 CC 110 Cu.8 L 1796 CC 110 Cu.8 L 1796 CC 1

ОЕМ БР : 55565708 , 2134521, SU13343 HONGWIN АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD КИНА Голема количина е прифатливо! ВЕЛЕДРОГЕРИЈА, ДОБРЕДОЈД

ПЛАЌАЊЕ : Дадено Време : КОМПАНИЈА : Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основн

НИ 2.44 / парче НАС 20.01 / парче НАС 24.01 / парче НАС 8.26 / парче НАС 9.61 / set НИ 9.18 / парче НАС 32.05 / set НИ 11.24 /

зошто да не се најде пријателски начин да се реши проблемот Замени нема да бидат испратени додека барањ

2 TDCi 3153ccm 95 HP 70 KW (Дизел) 20052015 За Nissan Навара 2 Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, се надевам дек

Ви благодарам многу за изборот на IVOK , Ние нудиме на 7 дена за враќање на услугата Ние ќе го реши проблемо

4 HDI 1398ccm 68 HP 50 KW (Дизел) 2006 година За Peugeot 307 Имот 1 Ви благодарам многу за изборот на IVOK , Ние нудиме на 7 дена

Женгжу Liseron Масло Пумпа & Млазницата Co., Ltd е специјализирана во основни резервни делови на дизел горивот

Ве Молиме имајте на ум : pls проверите производот слика и дел број пред да го нарачате Ако не сте сигурни, pl

8 TDCi 1753ccm 115 HP 85 KW (Дизел) 2011 За Ford FocАко има било кој квалитет на проблем, ве молиме контактирајте со нас во 7

Please wait...