0
clear
  • голема primotion 9237-1212 30W КОЧАН LED Извор на Светлина Висока Моќност 36V DC Бело Топло Бела LED Лента Чип Модул За вградна светилка DIY светилка
  • -20%
  • -20%
голема primotion 9237-1212 30W КОЧАН LED Извор на Светлина Висока Моќност 36V DC Бело Топло Бела LED Лента Чип Модул За вградна светилка DIY светилка

голема primotion 9237-1212 30W КОЧАН LED Извор на Светлина Висока Моќност 36V DC Бело Топло Бела LED Лента Чип Модул За вградна

DEN 222.72

Достапност
Производот е достапен


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Внимание : Поради ограничувањето на фотографирањето опрема,бојата на производи во фотографијата е за повикување само,ве молиме предмет на нашите вистински производи во случај на каква било разлика.
Ние им даде приоритет на безбедно и концизен пакет. Ако имате посебни барања, ве молиме да комуницирам со нашиот персонал за услуги на корисниците кога наредил. Ви благодариме на соработката.
1. Како е во вашата компанија?
Denboss е професионална производителот ангажирани во истражување,развој,производство,продажба и сервис на КОЧАН LED и LED светилка.
2 . Кои се вашите главни производи?
Ние се специјализираат во производство на разни видови LED Производи.вклучувајќи КОЧАН ЛЕНТА,LED ЛЕНТА ,ПРЕДВОДЕНА АВТОМОБИЛ СВЕТЛА,станбени и комерцијални светла,висока моќност КОЧАН,итн.
3. Она што чипови дали ви обично се користат?
Ние обично се користат Bridgelux, Epistar, Битие, Sanan и други чипови за нашите производи, expecially се специјализираат во ФЛИП ЧИП КОЧАН.
4.Можете да ја прифати OEM/ODM наредби?
Да,ОЕМ,ODM наредби се добредојдени,ве молиме контактирајте со нашиот персонал за Услуги на Корисниците ако имате било какви посебни потреби.
5.Јас може да има примерок цел за КОЧАН LED?
Да,имаме многу акции да се продаде.
6. Дали имате било какви тврдења за вашите производи?
Некои од нашите производи се наведени со CE, Ro HS сертификати и Сите производи може да помине CE,Ro HS,УЛ и други тестови .
7 . Колку долго е вашата гаранција?
W e понуда 2 години гаранција на нашите производи, ако ги користат правилно.
8 . Колку долго е вашето време на испорака?
Usualy Пратката ќе биде покриен од 2 работни денови по плаќање.
9. Како не ви брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде ?
Ние обично брод од страна на Aliexpress превозот , Кина Пост Регистрирани Воздух Mail
DHL,Aramex ,итн.
11.Како можам да ја контактирам со што брзо?
Skype : denboss
QQ : 1462264519
Whatsapp/We Chat : +86 13560116760
телефон : +86 13560116760,+86 18129959817
Внимание : Поради ограничувањето на фотографирањето опрема,бојата на производи во фотографијата е за повикување само,ве молиме предмет на нашите вистински производи во случај на каква било разлика.
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Кон својствата

Wattage:
30W
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
allcob
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
Плоштад
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Зрак Агол(°):
120°
сертификација:
RoHS,FCC,CE
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Напон:
36V-40V DC
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Бар
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Должина:
92*37mm
База Тип:
КОЧАН LED Лента
Тип:
ДБС-9237-1212
Надвор Големина:
92*37mm
Осветлување Големина:
80*25mm
моќност:
30W
Напред Напон(СТРУЈА):
36-40V
Макс Напред Струја(DC):
830mA
Светла Боја(УПТ):
Топло(2900-3100K)/Бела(6000-6500K)/Природата Бела(4000-4400K)
Тежина:
0.06kg
Примена:
вградна светилка/потоп светлината/diy
гаранција(currect се користи):
2years

Производи во категоријата

3 W E27 / 10 W RGB LED Светлина, Крушка Светилка на Вниманието Шарени светилки 16 Бои Менување + 24key IRДалечински Ко

led светилка место светло 4 LED диоди 3030 SMD 4 W GU10 AC95 V240 V led светлото на рефлекторите сијалица топло / кул бело

OLYMLED Осветлување Производителот, добредојдовте да ја посетите нашата продавница и да било цел истрага3 W

1 Тип на производ : 115734 SMD2 Влезен Напон : од 12 / 24 VDC3 Моќ Дисипација : 6.2 W Max4 Led Type : 5050 3 чипови SMD5 Led Количина : 3

tures : Сосема нов и висок квалитет Ниска потрошувачка на енергија и ултра долг живот Лесно да го инсталира

Нови Пристигнување E27 E26 B22 2835 SMD LED светилка Пламен Ефект Оган Светилки 5 W глобална напојување за AC100265 V Тр

Спецификации : LED Type : 4pcs 3535 EPILEDS LED Чипови Моќност : 12 W Напон : 7 V / 14 V Струја : 350m A1400m A(7 V) 350m A700m A(14 V) Emitter Боја

Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.Лустерот bulbsled Филамент Lamp, E27 / B22 Led Свеќа

Ниска потрошувачка, висока осветленост.2,ве Молиме да ни остават позитивен фидбек и им даде на сите 5 ѕве

Профил LED цевка1 T8 интегрирани цевка2 Одлична процесот на производство3 CE,FCC,Ro HS,TUV,ССА,PSE одобрување4...

Трговија на ГОЛЕМО!!10 W Висока Моќност LED Чип Сијалица IC СМД, Floodlight светилка лежиште, Боја : Бела / Топло бе

Функција : База тип : E27Моќност : 3 WТекст : AC 85265 VСветла боја : Црвена, Зелена, Сина, Бела, Портокалова и така

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

LED Место светло 9 W 12 W 15 W MR16 GU10 E14 GU5.3 светилка Топло Бела ладно бела сијалица центарот на Вниманието Беспл

Целосна наплата ќе биде апсолутен за квалитет проблем.Трговијата на мало, трговија на големо и пад на пр

E12 E14 B22 E26 E27 LED Пченка Сијалица 22 W 27 W 30 W 36 W 7030 7020 SMD Супер Светлина Светилка AC 110 V265 V центарот на Вниманието

Краток decription : SMD3528 IR LED Инфраред Сензор за Движење Плакарот Кабинет Светла Светилки Auto На Безжични Корис

Please wait...