0
clear
  • НОВИ 4600mAh BM47 Батеријата за Xiaomi Redmi 3 3S 3X Xiao ми Hongmi Redmi 4x
  • -20%
  • -20%
НОВИ 4600mAh BM47 Батеријата за Xiaomi Redmi 3 3S 3X Xiao ми Hongmi Redmi 4x

НОВИ 4600mAh BM47 Батеријата за Xiaomi Redmi 3 3S 3X Xiao ми Hongmi Redmi 4x

DEN 618.72

Достапност
Производот е достапен


escription :
1. Li-on Батерија : BM47
2. Напон : 3.8 V
3. Капацитет : 4600m Ah
4. Употреба : За Xiaomi Redmi 4 X Батеријата 3 S 3 про 5.0 инчен Црвен Ориз Hongmi Redmi 3 X Батеријата
5. Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој.
6.Нашите батеријата е иста големина со оригинална батерија.
7 : Направен во CNINA
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.
> Го стави вон дофат на деца.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C

Кон својствата

Компатибилен Xiaomi Модел:
Redmi 4X
Квалитетот сертификација:
RoHS,CE
Компатибилен Бренд:
xiaomi
Оригинал или Не:
Компатибилен
Бренд Име:
chensuper
Капацитетот на батеријата(mAh):
3501mAh-5000mAh

Производи во категоријата

Замена 2000m Ah 3.7 V Батерија За Doogee DG310 паметен Телефон Liion БатеријаДобредојдовте На Нашата ПродавницаНапом

> Не влијаат на батеријата Ние ќе ја испрати на парцели во рок од 3 дена по купувачот исплата е потврдена

батерија за Ulefone L55, Ulefone Биде Pro мобилен телефон.Убав бекап и замена на мобилниот телефон.Ајде ќе се игра

3.8 V 1800m Ah TLP018 B2 За Алкател 7024 7024 W 7025 7025 D 6030 6030 A 6030 X 6030 D За ПРВ S820 P606 P606 T P600 P600 T БатеријатаМодел : TLp018 B2Капаци

Сите батерии имаат во парк, може да бидат сигурни дека на купување на овој производ Продавница url : aliexpress.

Ulefone биде чиста Батеријата 100% Оригинални 2000m Ah Liion Батерија за ЗаменаЗа ulefone биде чист Паметен Телефон + В

100% Оригинални Резервни THL T5000 Батеријата За THL 5000 MTK6592 Smart Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Бр

За Huawei sonic батеријата 100% Висок Квалитет 1400m Ah HB5 K1 H1400m Ah Батеријата за Huawei Искачи 2 Sonic C8650 U8650 U8660 U8652 видимеО

100% сосема нов Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето...

Ние исто така, обезбеди 12месечно бесплатно одржување Ако имате било какви проблеми со нашите предмети и

Нови thl BT01 BT01 3.8 V 2700m Ah Висок Квалитет на Батеријата за THL T100 T100s T11 мобилен телефон батеријатаОпис : 100% сосе

Оригинална Батерија За UMI Рим паметен телефон 2500 m Ah резервната батерија за UMI Рим X Бесплатен ПревозотОп

7 : Направен во CNINAВе Молиме Имајте Во Предвид : > Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.8 V

Нови Пристигнување Копија 2200m Ah Батеријата За Doogee DG350 Smart Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Бр

Топла Продаде Копија 1300m Ah Батеријата За Wiko П Паметни Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Број +

Батериите се достапни за следниве мобилни модели : За Xiaomi Redmi забелешка 3 / 2 / 1; За Xiaomi 4 / 3 / 2..За Doogee / Huawei / Mei

Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена Ако имате било какви проблеми со на

100% Нови Оригинални 4180m Ah Батеријата За Blackview BV8000 Водоотпорен Паметен Мобилен Телефон liion Батерија За Blackvi

100% Нови Оригинални homtom ht30 Батеријата 3000 m Ah за HOMTOM HT30 Паметен Телефон

CUBOT X16 X17 X17 S Батеријата 2700m Ah 100% Оригинални Нови Замена Резервната Батерија За CUBOT X16 X17 X17 S Мобилен Телефон

Задоволството на клиентите е нашиот сервис начело и извршување на цел цело време Пред одредување, секој

100% Оригинални Резервни 3200 Батеријата За Meizu М1 Забелешка Smart Mobil e Телефон+Бесплатен Превозот+Следење на Б

За Амазон Поттикне Пожар HD7 три генерација батеријата P48 WVB4 26 S1005 58000055

За Highscreen моќ Пет Ево / Пет Про 5000 m Ah батеријаМодел : Highscreen моќ Пет Ево / Пет ПроКапацитет : 50 0 0m Ah

За Meizu сина А5 BT710 батеријата M5c мобилен телефон батеријата M710 M M793 Q батеријата батеријата BT710

Please wait...