0
clear
  • 10m Само Управувано Режа Човек Лифт Платформата
  • -20%
  • -20%
10m Само Управувано Режа Човек Лифт Платформата

10m Само Управувано Режа Човек Лифт Платформата

DEN 408000.00

Достапност
Производот е достапен

, Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Skype:visenxu Whats App:+8615689970251
Моб : +86-15689996729 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www. Дури се распаѓа, ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава. Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Само движи режа лифт донесе повеќето од заедничките делови на хардвер. Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.
Фабриката се покаже :
Информации За Контакт
Visen(Продажен Менаџер)
E : visen на liftawp. Ако тоа се распаѓа во рок од една година, можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Контакт Информации :
Visen(Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Ко.0 Работи брзина(виткање) km/h 4 4 4 4 Водење брзина(зголемувањето) km/h 0. Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет. Делови на само издигнал може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно. Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање. Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта. Ние можеме да дизајнираме на customerized само движи режа лифт, како на вашите барања.com Конфигурација :
2-тркала управување
Висок/низок патна брзина
Продолжување на палубата
Свитлива guardrails
Слезе алармот
Безбедност ремонт поддршка
Тајмер
Интелигентни полнач
Замав надвор лента
Pothole уред за заштита
За итни случаи се спушти уред
Итни ослободување кочница
Анти-судир заштита на платформа
Спецификација :
Модел Бр. SP06 SP08 SP10 SP12 Подигање на капацитетот kg 300 300 300 300 Виткање максимална висина(парапет се одвиваат) mm 2150 2275 2400 2525 Виткање максимална висина(парапет отстранета) mm 1190 1315 1440 1565 вкупна Должина mm 2400 2400 2400 2400 вкупна Ширина (mm 1150 1150 1150 1150 Платформа Големина mm 2270×1150 2270×1150 2270×1150 2270×1150 Платформа се прошири големина mm 900 900 900 900 Minimumground царинење(виткање) mm 110 110 110 110 Minimumground царинење(зголемувањето) мм 20 20 20 20 Wheelbase mm 1850 1850 1850 1850 Минимум пак радиус(внатрешното тркало) mm 0 0 0 0 Минимум пак радиус(надворешното тркало) mm 2100 2100 2100 2100 извор на Енергија v/kw 24/3. Организаторот може да го контролира кревање, движење, вртење и сите движење на платформата преку систем за контрола. Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.Опис на производот 10m Само Управувано Режа Човек Лифт Платформата
Вовед :
Тоа се движи и лифтови сите од батеријата. Одржување на видео ќе биде дадена еднаш само ја движи прекине да ви помогне да се поправи.8 Зголемувањето/паѓање брзина дик 40/50 40/50 70/80 70/80 Батеријата V/Ах 4×6/210 4×6/210 4×6/210 4×6/210 Полначот V/A 24/25 24/25 24/25 24/25 Максимална качување способност % 20 20 20 20 Максимален работен дозволиво агол / 2-3° 2-3° 2-3° 2-3° Начин на контрола / Електро-хидрауличен дел контрола на Возачот / Двоен на предните тркала Хидрауличен диск / Двојни задни тркала големина на Тркало(полнети и без марка) / Φ381×127 Φ381×127 Φ381×127 Φ381×127 Целата тежина кг 1900 2080 2490 2760 Слики за Вашиот Преглед :
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.

Кон својствата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Објектот Тежина:
2200kg
Објектот Должина:
2.47m
Материјал Тип:
Челик
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Име На Модел:
SP
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Објектот Висина:
1.20m
Објектот Ширина:
1.15m
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
SELFPROPELLED РЕЖА ЛИФТ

Производи во категоријата

Во 2005 година, SINOFIRST воведување на автоматска линија за производство опфаќа автоматско сликарство линиј

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.312 2550*1500 300 12 1 Преоптовар

Делови од автоматско режа лифтови може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е

Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.Како може да се клиент поправка на двојна јарбо

Најниската цена на режа лифт работа платформаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да опт

,Ltd е специјализирана во Антенски Работа Платформа и Материјал Лифт Платформата., LtdAdd : Danshan Индустриски

Добар квалитет режа лифт табела со тркалаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптовар

Хидрауличен погон големи платформа режа лифт табелаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за

2m кревање табела лифт за опремаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и ис

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

Антиексплозија вентил ќе престане платформа капка брзо кога масло цевка, се распаѓа.Сертификат : ISO и CEФ

Вовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со

еден контрола електромагнетниот вентили : да се спречи намалувањето ако на електричната енергија.316 3070*1

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

Безбедносни мерки на претпазливост : 1.Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao КинаМоб : +8613889928667 Тел : +865326807630

3m должина режа лифт табела за супермаркетПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптовар

8 Зголемувањето / паѓање брзина дик 40 / 50 40 / 50 70 / 80 Батеријата V / Ах 4×6 / 210 4×6 / 210 4×6 / 210 Полначот V / A 24 / 25 24 / 25

Рачно и electrically Тоа зависи од клиенти предност и оперативни фреквенција.Мобилен Клупа Двор Рампата е диз

312 2550*1500 300 12 1.Често Поставувани Прашања : 1.1 AC / 220 V380 V 2200*980*1100 850 SSL 0.08 2110*1230 1000 8 1 Платформа Големина(mm) Капац

Сертификат : ISO и CEФабриката се покаже : Контакт Информации : ДенисQingdao Sinofirst Машини Co.Тоа може да биде инс

312 2550*1500 300 12 1.26 2200*1350*1260 1280 SSL 1.318 3070*1600 300 18 2.Четири поддршка на нозеСпецификација : Модел Бр.08 2110*1230 1000 8 1.08 32

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

Please wait...