0
clear
  • Meike МК-P-AF3B Авто Фокус Макро Продолжување Цевка Поставена Прстен За Panasonic Олимп микро Камера dslr фото Бесплатен Превозот
  • -20%
  • -20%
Meike МК-P-AF3B Авто Фокус Макро Продолжување Цевка Поставена Прстен За Panasonic Олимп микро Камера dslr фото Бесплатен Превозот

Meike МК-P-AF3B Авто Фокус Макро Продолжување Цевка Поставена Прстен За Panasonic Олимп микро Камера dslr фото Бесплатен Превозот

DEN 1440.00

Достапност
Производот е достапен


Meike МК-P-AF3 B Авто Фокус Макро Продолжување Цевка Поставена Прстен За Panasonic Олимп микро Камера dslr фото Бесплатен Превозот
Опис :
Генералниот ДИРЕКТОРАТ за Проширување Цевка за Микро Четири Третини е додаток наменет за употреба со Микро Четири Третини леќи да се пука во блиска далечина со повисок степен на зголемување.
Бидејќи зголемување промени во согласност со фокусна должина на објективот, можете лесно да се направи крупен снимки на мали предмети, инсекти или цвет, исто така, електронски сигнали помеѓу камерата и леќа се пренесува преку електронските контакти на генералниот ДИРЕКТОРАТ за Проширување Цевка за Микро Четири Третини, овозможувајќи ви да го користите сите на камерата 's снимање, Но во зависност од снимањето услови, компензацијата на експозицијата е потребно.
Карактеристики :
За 4/3 систем dslr фото
МК-P-AF3-Б Буџет верзија продолжување цевка поставена
Професионални советодавни цевка, дизајн за 4/3 систем микро dslr фото.
Поддршка БОЛЕСТ Конфигурација : Инженерство пластика материјал + метал бајонет, совршен натпревар со 4/3 За Panasonic и За Олимп микро dslr фото апарат и леќа.
Должина : 10мм&16mm три видови на комбинации, три вида на magnifications.
4/3 систем : За Panasonic Олимп микро dslr фото
Пакетот Вклучува :
1 x Авто Фокус Макро генералниот ДИРЕКТОРАТ за Проширување Цевка Поставена МК-P-AF3 B (2 Прстени)

Кон својствата

Број На Модел На:
МК-P-AF3B
Бренд Име:
MEIKE
Компатибилен Бренд:
Panasonic,Олимп

Производи во категоријата

Вовед : Ова Макро Проширување Цевка е збир на 3 оптички цевки 9mm, 16mm, 30мм и машки и женски адаптери Цевки м

Испраќаат 510 дена, на парцела информации може да се следи на потекло земја вебсајт А Т или други Даноци)

Amopofo LMNEX Адаптер, За Minolta MD Објективот на За Sony E NEX3 NEX5 NEX7 C3 5 C 5 N О7 A7 R A7 RII Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и кв

Desciption : Функција : 1、мазна алуминиум бајонет, лесен за инсталација и употреба 2、Set "снимање без објектив "

Овој објектив адаптер им овозможува да користите Leica M објективот на Pentax К планината камера тело Одреден

Универзална 4672mm / 46mm да 72mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер камерат

Камерата е аголот на гледање се размножуваат на видео камера, digitalideo камерата со 0.45 пати, кој повеќе од д

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу в

ФункцијаViltrox НУE1 планината адаптер е дизајниран да им овозможи на Nikon Fпланината серија леќа да се корис

К&F КОНЦЕПТОТ Леќа Планината Адаптер за M42 42 MM Завртка Планината Леќа (да) одговара за Nikon Камера Планинат

58mm46mm 58 до 46 Чекор Надолу Прстен Филтер АдаптерВовед : Машки навој : 58mmЖенски навој : 46mmБренд нови, никогаш

Универзална 5558 / 62 / 67 / 72 / 77 / 82mm / 55мм на 5882mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

Pixco Адаптер одговараат за ПЛ Планината Леќа за да одговараат за Fuji GFX Среден Формат КамераPixco одговараат

Леќа Адаптер Одговараат За Minolta MD Објективот на Sony E Планината NEX КамераНа ситеметал адаптер е дизајнира

Леќа Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 КамераНа ситеметал адаптер е диз

Им овозможува на фокус бесконечност Авто Фокус не е достапна Сосема нов и висок квалитет, Направени од М

62mm55мм 62 55 Чекор Надолу Прстен Филтер АдаптерВовед : Машки навој : 62mmЖенски навој : 55Бренд нови, никогаш не

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашит

55мм37mm 55 до 37 Чекор Надолу Прстен Филтер АдаптерВовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 37mmБренд нови, никог

Пакетот вклучува : 1 x 49mm52mm Чекорup прстен1 x 52mm55мм Чекорup прстен1 x 55мм58mm Чекорup прстен1 x 58mm62mm Чекорup прстен

Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС , по приемот на објектот во првобитната сост

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произв

Amopofo PLM4 / 3 Адаптер,За ARRI Arriflex ПЛ Леќа За да Олимп M4 / 3 Micro4 / 3 Камера Адаптер Прстен подетални информации Бр

Леќа Адаптер Одговараат За Олимп НП Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 КамераНа ситеметал адаптер е

Please wait...